Recenze a test HP ProBook 470 G5 4WU86ES | Arecenze.cz
Menu

Recenze HP ProBook 470 G5 4WU86ES

Klady

  • Velká úhlopříčka
  • Konstrukce

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Nižší kapacita disku
28 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook HP ProBook 470 G5 je zařízením vyšší střední cenové třídy. Tomu odpovídá i jeho výkon, který je pro běžné výpočetní úkony zcela dostačující. Procesor se čtyřmi jádry na běžné frekvenci 1,8 GHz v kombinaci s operační pamětí 16 GB RAM typu DDR4 přinese možnosti bezproblémového chodu systému pro pracovní a kancelářské úkony, a poradí si také s méně náročnými herními tituly. Jako typ pevného disku zvolil výrobce rychlejší variantu SSD, jeho kapacita však dosahuje pouze 256 GB prostoru, což není příliš lichotivá hodnota a při práci s větším objemem dat, byste mohli narazit na problémy.

K počítači můžete připojit další multimédia pomocí portu HDMI. Nechybí samozřejmě ani USB zastoupeno hned čtyřmi porty. O bezdrátové připojení je postaráno díky přítomnosti Bluetooth a Wi-Fi připojení.

Zpracování a výdrž

Notebook designově působí velmi povedeným dojmem. Kombinace kovu a plastu utváří celkem odolný a zároveň dostatečně kompaktní celek. Velmi potěší také velká úhlopříčka 17,3 palce. Nedostatkem je poměrně vysoká hmotnost 2,5 kilogramů, která je u srovnatelných zařízení nadprůměrná a častá manipulace by nemusela být vhodná. Výdrž baterie by měla dosahovat podle výrobce osmi hodin na jedno nabití. Ačkoliv se jedná o výrazně proměnlivou hodnotu v závislosti na intenzitě využití, jde ji hodnotit jednoznačně pozitivně.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov a plast

Velikost displeje (palce ")

17,3

Udávaná výdrž (h)

8

Hmotnost (kg)

2,5

Tloušťka (mm)

22,5

Grafická karta

NVIDIA GeForce 930MX

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

HP ProBook 470 G5 doporučujeme pro kancelářské využití. Jeho doménou je kvalitní konstrukce, možnosti konektivity a nabídne také dostatečný výkon pro klasické pracovní úkony. Naopak za jeho slabinu lze považovat vyšší hmotnost, která poněkud brání časté manipulaci a jen potvrzuje, že zařízení se rozhodně hodí spíše do kanceláře. Pokud hledáte lehčí notebook na cesty, můžeme vám doporučit například Apple MacBook Air MRE92CZ/A.

28 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP ProBook 470 G5 4WU86ES
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technologiím a elektronice. Notebooky patří mezi jeho nejrozsáhleji zpracovaná témata, problematice se totiž nevěnuje pouze v práci, ale také ve volném čase. V cenové relaci do 30 000 Kč vám doporučí to nejlepší, co je na trhu aktuálně k sehnání. Kromě notebooků najdete jeho recenze také u další elektroniky a elektrického nářadí, jako jsou například aku vrtačky, nebo štípače dříví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP ProBook 470 G5 4WU86ES

HP ProBook 470 G5 4WU86ES

28 000 Kč Orientační cena