Recenze HP Spectre x360 13-ae012

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Notebooky nad 30 000 Kč

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Konstrukční řešení

Výdrž baterie

Zápory:

DDR3 RAM

Chybějící HDMI port

35 000 Kč
orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook HP Spectre x360 13-ae012 2ZG67EA je zařízením nejvyšší cenové kategorie, které nedělá příliš kompromisů. Tomu odpovídá i výkon, který je zajištěn kombinací čtyřjádrového procesoru Intel Core i7 běžícího na frekvenci 1,8 GHz a operační paměti 16 GB RAM. Trochu zamrzí, že výrobce u operační paměti použil starší verzi typu DDR3, která je dnes k vidění spíše u zařízení nižších cenových kategorii, i přesto je však notebook dostatečně výkonný pro všechny běžné výpočetní úkony, včetně tech náročnějších. Notebook je vybaven diskem typu SSD, který se vyznačuje vysokou rychlostí a v tomto případě disponuje kapacitou 512 GB. To je hodnota, která by měla být zcela dostačující i pro práci s větším objemem dat.

Možnosti konektivity jsou ztělesněny třemi porty pro připojení USB a možnostmi bezdrátového připojení přes Bluetooth a Wi-Fi, bohužel však absentuje zdířka pro připojení HDMI, což lze u zařízení podobné ceny považovat za výrazné mínus.

Zpracování a výdrž

Notebook zaujme všechny zájemce o maximálně kompaktní konstrukci. Jeho displej nabídne úhlopříčku 13,3 palce a je překlopitelný a dotykový, takže jeho využití je velmi univerzální. Konstrukce je také velmi příznivá hmotnostně a notebook celkově váží pouze 1,26 kilogramu. Díky tomu se jeví jako vhodná volba i pro kupující s maximálními požadavky na flexibilitu a časté přenosy.

Výrobce deklaruje, že baterie by měla vydržet až 16 hodin na jedno nabití. Samozřejmě se jedná spíše o teoretickou hodnotu a při vyšším zatížení je potřeba počítat s podstatně menší výdrží, i tak se ale řadí notebook v tomto ohledu jednoznačně k nadprůměru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce  Kov
Velikost displeje (palce ")  13,3
Hmotnost (kg)  1,26
Tloušťka (mm)  13,6
Typ procesoru  Intel Core i7
Grafická karta  Intel UHD Graphics 620
Typ operační paměti RAM  DDR3
Velikost operační paměti RAM (GB)  16
Typ pevného disku  SSD
Kapacita pevných disků (GB)  512

Závěr

Zařízení obecně hodnotíme velmi kladně. Za jeho nejsilnější stránku lze rozhodně považovat multifunkční konstrukci, která dělá z notebooku univerzálního pomocníka pro různé účely. Vysoce nadstandardní je také výdrž baterie a dobře si vede i v ohledu výkonu. Jistou slabinou je starší verze operační paměti (DDR3) a absence možnosti připojení HDMI kabelu. Pokud hledáte notebook, který disponuje portem pro HDMI, můžeme vám doporučit například Asus UX580GD-BO005R.

Další recenze

Kompletní porovnání