Menu

Recenze HP Spectre x360 13-ae012

28,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

35 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook HP Spectre x360 13-ae012 2ZG67EA je zařízením nejvyšší cenové kategorie, které nedělá příliš kompromisů. Tomu odpovídá i výkon, který je zajištěn kombinací čtyřjádrového procesoru Intel Core i7 běžícího na frekvenci 1,8 GHz a operační paměti 16 GB RAM. Trochu zamrzí, že výrobce u operační paměti použil starší verzi typu DDR3, která je dnes k vidění spíše u zařízení nižších cenových kategorii, i přesto je však notebook dostatečně výkonný pro všechny běžné výpočetní úkony, včetně tech náročnějších. Notebook je vybaven diskem typu SSD, který se vyznačuje vysokou rychlostí a v tomto případě disponuje kapacitou 512 GB. To je hodnota, která by měla být zcela dostačující i pro práci s větším objemem dat.

Možnosti konektivity jsou ztělesněny třemi porty pro připojení USB a možnostmi bezdrátového připojení přes Bluetooth a Wi-Fi, bohužel však absentuje zdířka pro připojení HDMI, což lze u zařízení podobné ceny považovat za výrazné mínus.

Zpracování a výdrž

Notebook zaujme všechny zájemce o maximálně kompaktní konstrukci. Jeho displej nabídne úhlopříčku 13,3 palce a je překlopitelný a dotykový, takže jeho využití je velmi univerzální. Konstrukce je také velmi příznivá hmotnostně a notebook celkově váží pouze 1,26 kilogramu. Díky tomu se jeví jako vhodná volba i pro kupující s maximálními požadavky na flexibilitu a časté přenosy.

Výrobce deklaruje, že baterie by měla vydržet až 16 hodin na jedno nabití. Samozřejmě se jedná spíše o teoretickou hodnotu a při vyšším zatížení je potřeba počítat s podstatně menší výdrží, i tak se ale řadí notebook v tomto ohledu jednoznačně k nadprůměru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Materiál konstrukce

Kov

100 % Neuvedeno
Velikost displeje (palce ")

13,3

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

1,26

100 % Neuvedeno
Tloušťka (mm)

13,6

100 % Neuvedeno
Grafická karta

Intel UHD Graphics 620

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR3

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

16

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

SSD SATA

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

512

100 % Neuvedeno

Závěr

Zařízení obecně hodnotíme velmi kladně. Za jeho nejsilnější stránku lze rozhodně považovat multifunkční konstrukci, která dělá z notebooku univerzálního pomocníka pro různé účely. Vysoce nadstandardní je také výdrž baterie a dobře si vede i v ohledu výkonu. Jistou slabinou je starší verze operační paměti (DDR3) a absence možnosti připojení HDMI kabelu. Pokud hledáte notebook, který disponuje portem pro HDMI, můžeme vám doporučit například Asus UX580GD-BO005R.

35 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP Spectre x360 13-ae012 | Hodnocení: 28,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP Spectre x360 13-ae012

HP Spectre x360 13-ae012

35 000 Kč Orientační cena