Menu

Recenze Huawei MateBook X Pro NTB-MXPRO16S

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Notebooky nad 30 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2019

  • Perfektní zpracování konstrukce
  • Nízká hmotnost
  • Výkon
  • DDR3 RAM
  • Absence HDMI portu
44 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

O výkon notebooku Matebook X Pro je postaráno díky procesoru Intel Core i7 se čtyřmi jádry běžícími na běžné frekvenci 1,8 GHz a operační paměti 16 GB RAM DDR3. Tato varianta je dostačující pro funkčnost všech běžných programů a poradí si i s výpočetně náročnými aplikacemi.

Pevný disk rychlejšího typu SSD nabídne uživatelům 512 GB prostoru. To stačí pro běžné pracovní účely i ukládání multimédií. Problém by mohl nastat jen při práci s opravdu velkým objemem dat. Disk pak reaguje dostatečně rychle a nejeví žádné větší nedostatky.

Potěší vás jistě také konektivita. Tři porty USB (jeden typu A a dva typu C) v kombinaci s Thunderbolt 3 a sluchátkovým jackem nabídnou naprosto dostatečnou kombinaci. Chybí jen HDMI port, což lze považovat za jistou slabinu.

Zpracování a výdrž

Konstrukční zpracování je u notebooku MateBook X Pro na perfektní úrovni. Jednoduchá unibody hliníková konstrukce působí elegantně, ale zároveň je díky použitému materiálu dostatečně odolná. Hmotnost se pak zastavila na velmi pozitivních 1,3 kilogramech. Díky tomu se notebook snadno přenáší a obecně se s ním dobře manipuluje. Těžko budete na trhu hledat kompaktnější zařízení s úhlopříčkou 13,9 palce.

Kapacita baterie činí 57 Wh a v provozu vydrží zhruba 8 hodin běžné práce. To notebook řadí k nadprůměru a v kombinaci s kompaktními rozměry a nízkou hmotností je možné ho označit jako vhodnou volbu i pro cestování na místa bez přístupu k elektrické síti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Hliník
Velikost displeje (palce ") 13,9
Udávaná výdrž (h) 8
Hmotnost (kg) 1,3
Tloušťka (mm) 14,6
Typ procesoru Intel Core i7
Grafická karta NVIDIA GeForce MX150
Typ operační paměti RAM DDR3
Velikost operační paměti RAM (GB) 16
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 512

Závěr

Notebook Huawei MateBook X Pro nabízí zajímavou alternativu k modelovým řadám některých tradičnějších výrobců podobných zařízení. Zaujme vás především svou kompaktností a kvalitou konstrukce. Zklamáni nebudete ani velmi slušným výkonem nebo dobrou výdrží. Slabinu spatřujeme snad jen ve starší verzi operační paměti DDR3 a nebo absenci HDMI portu. Notebook využijete na cestách i pro kancelářskou práci. Nezalekne se ani provozu aplikací náročných na výpočetní výkon. Pokud hledáte podobnou alternativu od jiné značky, můžeme vám doporučit například Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A.

44 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Huawei MateBook X Pro NTB-MXPRO16S

Huawei MateBook X Pro NTB-MXPRO16S

44 000 Kč Orientační cena