Recenze a test Lenovo IdeaPad 320 80XV00L0CK | Arecenze.cz
Menu

Recenze Lenovo IdeaPad 320 80XV00L0CK

Klady a zápory

  • Nízká cena
  • SSD disk
  • Slabší baterie
9 400 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Model od značky Lenovo nabízí navzdory své nízké ceně poměrně slušné výkonové vlastnosti. Procesor AMD A6-9220 se dvěma jádry pracující na maximální frekvenci 2,9 GHz stačí na provoz základních aplikací a uskutečnění lehčích úkonů. Samozřejmě se nemůžete těšit na možnost provozování nejnovějších herních titulů, ale pro kancelářské úkoly by mohl notebook vystačit. Průměrná je samozřejmě i kvalita grafické karty AMD Radeon R5 Series, ta vám opět nenabídne skvělý výkon, ale pro nenáročné úkony, pro které je notebook určen vám vystačí.

Jako typ pevného disku zvolil výrobce SSD. Ty jsou obecně rychlejší než HDD disky, takže se můžete těšit na vysokou rychlost. Naopak zklame vás pravděpodobně jeho kapacita, která činí pouze 128 GB. Za standard lze pak považovat v této cenovce operační paměť 4 GB RAM. Výhodou je, že výrobce zvolil novější typ pamětí, tedy DDR4.

V ohledu konektivity hodnotíme kladně dostupnost dvou typů USB portů (USB 2.0 a 3.0). Bohužel absentuje nejnovější verze USB typu C. Naopak těšit se můžete na standard v podobně HDMI portu, 3,5 mm jacku, pro přenášení audia a také VGA konektor. Nechybí pak ani optická mechanika a čtečka paměťových karet. Připojení k síti zajistí funkce Wi-Fi a Bluetooth verze 4.1 umožní bezdrátový přenos dat.

Zpracování a výdrž

Notebook, má úhlopříčku 15,6 palců a šasi je vyrobené z plastu. Díky poměrně kvalitnímu zpracování obecně však působí relativně elegantně. Hmotnost notebooku pak dosahuje slušných 2,2 kilogramů, takže zařízení se jeví i jako relativně mobilní a snadno přenositelné, obecně lze konstatovat, že je tato hodnota průměrná.

Baterie notebooku by měla vydržet v provozu kolem 5 hodin na jedno nabití. Reálná výdrž se samozřejmě mění dle podmínek provozu, ale obecně je možné konstatovat, že si notebook v tomto ohledu nevede nejlépe.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Udávaná výdrž (h)

5

Hmotnost (kg)

2,2

Tloušťka (mm)

22,9

Grafická karta

AMD Radeon R5 Series

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

4

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

128

Závěr

Notebook celkově hodnotíme kladně. Ačkoliv nenabídne výkon stačící pro provoz náročných multimédií, hodí se pro kancelářskou práci a méně náročné úkony. Slabou stránkou notebooku je menší kapacita jeho disku, a také slabší baterie. Naopak potěšila nás typologická volba SSD disku, který nabízí v této cenovce jistý nadstandard a také poměr ceny ku výkonu. Obecně je možné konstatovat, že je zařízení vhodné pro všechny, kdo poptávají kvalitu v nižší cenové třídě stačící pro základní úkony.

9 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo IdeaPad 320 80XV00L0CK
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v našem týmu na starosti primárně technicky zaměřená témata. Notebookům se věnuje v naší redakci od zahájení naší spolupráce a věnoval se jim i v minulosti. Snadno vám tak vysvětlí, proč se levné notebooky příliš nehodí k hraní her, ale kancelářské práci výborně vyhoví. Kromě přenosných počítačů najdete jeho recenze také u počítačových komponent, myší, klávesnic a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo IdeaPad 320 80XV00L0CK

Lenovo IdeaPad 320 80XV00L0CK

9 400 Kč Orientační cena