Recenze a test Lenovo IdeaPad 320 81BN007QCK | Arecenze.cz
Menu

Recenze Lenovo IdeaPad 320 81BN007QCK

Klady a zápory

  • Kvalitní konstrukce
  • Výdrž baterie
  • Žádné výrazné slabiny
12 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Lenovo IdeaPad 320 81BN007QCK je zařízením nižší cenové třídy, které se snaží nabídnout zákazníkům co nejlepší poměr ceny ku výkonu. O ten se stará kombinace dvoujádrového procesoru běžícího na běžné frekvenci 2,2 GHz a operační paměť 4 GB RAM. Díky tomu notebook zvládá poměrně bez problému všechny základní výpočetní úkony a systém na něm běží plynule. Pokud budete chtít spouštět náročnější aplikace, mohli byste narazit na problémy, ale vzhledem k pořizovací ceně lze výkon hodnotit pozitivně.

I přes nižší pořizovací cenu dokázal výrobce osadit notebook rychlejší verzí úložiště SSD, která nabízí v tomto případě 256 GB prostoru. Přesto, že se zdaleka nejedná o nevyčerpatelnou kapacitu, pro práci se soubory běžných velikostí je u podobných zařízení standardem.

Konektivita notebooku je zajištěna čtyřmi porty USB, přičemž jsou zastoupeny typy 2.0, 3.0 i USB typu C. Pro propojení s dalšími multimédii slouží také konektor pro HDMI a notebook je možné připojit také k bezdrátové síti Wi-Fi a Bluetooth. Výrobce našel prostor také pro umístění 3,5 mm Jacku sloužícího pro zapojení sluchátek. Naopak zařízení nedisponuje optickou mechanikou.

Zpracování a výdrž

Uhlopříčka notebooku činí 14 palců a tělo je vyrobené z plastu a kovu. Tato kombinace působí poměrně líbivý dojem, a i přes nižší pořizovací cenu může notebook konkurovat dražším zařízením. Navíc se tyto vlastnosti promítají do celkové hmotnosti pouze 1,7 kilogramů, takže notebook se celkově jeví i velice kompaktně.

Výrobce deklaruje výdrže baterie dosahující při běžném provozu až dvanáct hodin na jedno nabití a zařízení se tak v tomto ohledu řadí mezi ty vůbec nejvytrvalejší. Díky této vlastnosti a zmiňované menší váze, je o notebooku možné přemýšlet i jako pomocníkovi na cesty s nutností časté manipulace.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov a plast

Velikost displeje (palce ")

14,0

Udávaná výdrž (h)

12

Hmotnost (kg)

1,7

Tloušťka (mm)

19,3

Grafická karta

Intel UHD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

4

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Lenovo IdeaPad 320 81BN007QCK je zařízením, které za málo peněz přinese opravdu hodně ovoce. Pokud hledáte notebook pro základní úkony jistě jeho koupí neprohloupíte. Jeho hlavní doménou je konstrukční řešení, které ztělesňuje také nižší hmotnost a nadprůměrná výdrž baterie. Hledat výraznější slabiny je u tohoto notebooku velmi obtížné, ačkoliv některé komponenty nedosahují špičkové kvality, vzhledem k pořizovací ceně je jeho vybavení obecně velmi nadstandardní.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Lenovo IdeaPad 320 81BN007QCK
Jakub Gulec má v našem týmu na starosti primárně technicky zaměřená témata. Notebookům se věnuje v naší redakci od zahájení naší spolupráce a věnoval se jim i v minulosti. Snadno vám tak vysvětlí, proč se levné notebooky příliš nehodí k hraní her, ale kancelářské práci výborně vyhoví. Kromě přenosných počítačů najdete jeho recenze také u počítačových komponent, myší, klávesnic a celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo IdeaPad 320 81BN007QCK

Lenovo IdeaPad 320 81BN007QCK

12 000 Kč Orientační cena