Menu

Recenze Lenovo IdeaPad S145 81MV0119CK

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Červen 2020

  • Slušný výkon
  • Možnosti konektivity
  • Poměr ceny a výkonu
  • Plastová konstrukce
  • Slabší baterie
  • Vyšší hmotnost
15 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Lenovo IdeaPad S145 disponuje procesorem Intel Core i5 se čtyřmi jádry a maximální frekvencí až 3,9 GHz. V kombinaci s operační pamětí 8 GB RAM DDR4, je možné konstatovat, že vzhledem ke své ceně je vybaven nadstandardně a patří mezi nejlepší. Vše je navíc zdatně doplněno i poměrně výkonnou grafickou kartou Intel UHD Graphics 620, díky čemuž se na notebooku dají hrát i hry nebo používat náročnější grafické programy. Zařízení disponuje rychlejším SSD pevným diskem s kapacitou 512 GB, což je pro běžný provoz zcela dostačující prostor.

V ohledu konektivity notebooku můžeme zmínit trojici konektorů USB, HDMI port, Bluetooth a samozřejmě možnost bezdrátového připojení k Wi-Fi. Nechybí také možnost zapojení sluchátek skrze 3,5 mm Jack. Absentuje naopak optická mechanika a možnost připojení k internetu pomocí kabelu LAN.

Zpracování a výdrž

Co se týče konstrukčního řešení, vsadil výrobce u modelu IdeaPad S145 na plastové šasi. Přestože notebook designově nepůsobí na první pohled nikterak lacině, konstrukce není příliš odolná a po delším požívání logicky může vykazovat určité problémy a nedostatky. Navíc je model i přes použitý materiál poměrně těžký a hmotnost 1,85 kilogramů ho nepředurčuje pro častou manipulaci nebo k využití na cestách. Abychom byli féroví, je nutné uvést, že vše je zapříčiněno především velkou úhlopříčkou 15,6 palce, která determinuje větší rozměry notebooku, takže vyšší hmotnost je vykoupena komfortem při práci s velkým displejem.

Slabší je také výdrž baterie, která by se měla pohybovat okolo šesti hodin na plné nabití, takže opět můžeme konstatovat, že se notebook hodí spíše do domácího nebo kancelářského prostředí s přístupem k elektrické síti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Plast
Velikost displeje (palce ") 15,6
Udávaná výdrž (h) 6
Hmotnost (kg) 1,85
Typ procesoru Intel Core i5
Běžná frekvence procesoru (GHz) 1,6
Maximální frekvence procesoru (GHz) 3,9
Grafická karta Intel UHD Graphics 620
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 512

Závěr

Pokud hledáte notebook se slušným výkonem za dobrou cenu, pak jste u IdeaPad S145 na správné adrese. Díky dobrému parametrovému vybavení nebudete mít problém s plynulým chodem systému ani provozem běžných aplikací. Notebook si vede dobře i ve vybavenosti konektivitou, takže je možné jeho využití pro multimediální účely. Naopak zařízení lehce zaostává co se týče kvality konstrukce, protože výrobce vsadil na plastové tělo. Dále vás může zklamat také slabší výdrž baterie nebo vyšší hmotnost. Pokud hledáte alternativní notebook v podobné cenové kategorii, můžeme vám doporučit například HP 250 G7 6BP25EA.

15 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lenovo IdeaPad S145 81MV0119CK

Lenovo IdeaPad S145 81MV0119CK

15 000 Kč Orientační cena