Recenze Lenovo IdeaPad V110 80V200CKCK

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Notebooky do 30 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • 1 TB úložného prostoru
  • Výkonný procesor
  • Menší rozlišení displeje
  • Plastová konstrukce v kombinaci s většími rozměry
16 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Levnější notebook od společnosti Lenovo s produktovým kódem V110 se hodí jak na nenáročnou kancelářskou práci, tak i na náročnější procesy. A to zejména díky procesoru Intel Core i5 s označením 7200U, který získává 8 bodů z 10 na základě výkonnostního testu. Bohužel však výkon procesoru brzdí grafická karta AMD Radeon R5 s kódem M430, která je mírně podprůměrná a za výkon od nás dostává pouze 4 body.

Důležitým prvkem notebooku je pevný disk. V tomto případě HDD s kapacitou 1 TB, která plně dostačuje i pro velký objem dat. Bohužel se však jedná o starší technologii HDD, kde naleznete mechanicky rotující plotny a notebook je tak hlučnější a přenosy a přístupové doby dat pomalejší. Nicméně tohle se dá plně kompenzovat již zmiňovaným velmi nadprůměrným prostorem pro vaše data. Kapacita operační paměti je pak plně dostačujících 8 GB při použité technologii DDR4.

Konektivita zařízení zahrnuje v podstatě vše používané kromě USB typu C. Jinak splňuje naprosto běžné standardy kompatibility, které zahrnují jednu zdířku USB verze 2.0 a jednu zdířku modernější a rychlejší verze USB 3.0. Dále má starší optickou mechaniku na podporu multimediálních disků a standardní čtečku paměťových karet na běžně užívané formáty. Pro práci s obrazem a zvukem nechybí ani HDMI a klasický 3,5 mm audio jack. A zahrnuty jsou samozřejmě i technologie WiFi a Bluetooth ve verzi 4.1.

Zpracování a výdrž

Tento větší notebook s úhlopříčkou 17,3“ má rozlišení HD+, což je rozlišení 1600 x 900, tedy menší, nežli Full HD. Co se týče zpracování, mnoho nenabízí. Bohužel nedisponuje podsvícenou klávesnicí a materiálem šasi je výhradně plast. Plastová konstrukce pak v kombinaci s většími rozměry 17,3“ palcového notebooku z tohoto stroje nedělá příliš mobilní model. Hmotnost necelé 3 kilogramy v kombinaci s tloušťkou téměř 25 mm jsou toho důkazem.

Výdrž zařízení na baterii je poměrně podprůměrná, i když přihlédneme k větším rozměrům. Výrobcem udávaná výdrž na baterii činí totiž kolem 4 hodin při běžných procesech například při kancelářských činnostech. Při náročnějších výpočtech například při hraní her jde pak hodnota výdrže ještě o mnoho níže. Na dlouhou práci v terénu bez zdroje elektrické energie tak tento model spíše nedoporučujeme.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Plast
Velikost displeje (palce ") 17,3
Udávaná výdrž (h) 4
Hmotnost (kg) 2,79
Tloušťka (mm) 24,9
Typ procesoru Intel Core i5
Grafická karta AMD Radeon R5 M430
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku HDD
Kapacita pevných disků (GB) 1 000

Závěr

Lenovo IdeaPad V110 je poměrně povedený notebook s výkonným procesorem a ne příliš výkonnou grafickou kartou. Nabízí velkou kapacitu pro vaše data a tak lze označit za poměrně multimediální model. Samotné zpracování pak příliš kvalitně nepůsobí, ale pokud hledáte notebook, který vám bude spíše ležet na stole, tak je možné tento model brát v potaz jako vhodnou alternativu za docela rozumnou cenu. Větší rozměry notebooku, především úhlopříčka a hmotnost totiž opravdu nejsou příliš vhodné k častému přenášení. Pokud víte, že s notebookem občas budete muset i někam odcestovat či zajít, tyto parametry pro vás příliš vhodné nejsou a notebook tak k těmto účelům spíše nedoporučujeme.

16 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Lenovo IdeaPad V110 80V200CKCK

Lenovo IdeaPad V110 80V200CKCK

16 000 Kč Orientační cena