Recenze Lenovo YOGA 530-14ARR

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Cestovní notebooky

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Konstrukční řešení
  • Menší kapacita disku
15 500 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook YOGA 530 je modelem střední cenové třídy, který cílí především na zákazníky s požadavky na vysokou míru mobility. Díky tomu samozřejmě nedisponuje raketovým výkonem. Na druhou stranu se bez problémů postará o chod systému i výpočetně náročnějších aplikací. O tyto možnosti se stará především čtyřjádrový procesor AMD Ryzen. Ten si v kombinaci s operační pamětí 4 GB RAM typu DDR 4 nevede vůbec špatně a výsledkem je slušný výkon. Co se týče grafické karty, zvolil výrobce variantu AMD Radeon Vega. Také tato varianta postačí pro bezproblémový provoz základních úkonů, ale poradí si například i s modernějšími herními tituly.

Notebook disponuje diskem SSD o velikosti 128 GB. To je samozřejmě hodnota, která není nikterak oslnivá a při časté práci s multimediálními daty může velmi snadno dojít k situaci, kdy na disku nebude dostatek prostoru.

Notebook disponuje dvěma porty pro připojení USB 3.1 a dočkáte se také portu pro připojení USB typu C. Samozřejmostí je také HDMI. Naopak chybí bohužel konektor pro kabelové připojení k internetu. Do je částečně vykompenzováno technologií Wi-Fi, která je standardem dnešních multimediálních zařízení. Notebooku nechybí ani čtečka paměťových karet. Daní za kompatibilní rozměry je ale absence optické mechaniky.

Zpracování a výdrž

Doménou notebooku je jeho nápadité a kvalitní konstrukční řešení. Zařízení umožňuje obrácení víka o 360 stupňů, díky čemuž je možné využití v režimu tabletu. Kombinace kovových a plastových materiálů, které výrobce zvolil pro výrobu šasi, je pak na jednu stranu dostatečně odolná a na druhou stranu designově velmi líbivá.

Potěší vás také výdrž baterie, která by se měla pohybovat okolo deseti hodin v provozu na jedno nabití. Ačkoliv je samozřejmě tato hodnota značně variabilní dle podmínek a způsobu využívaní, lze toto číslo označit za nadprůměrné. Notebook je možné využít i na cestách bez delšího přístupu k elektrické síti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ") 14
Udávaná výdrž (h) 10
Hmotnost (kg) 1,6
Tloušťka (mm) 17,6
Typ procesoru AMD Ryzen 3 2200U
Grafická karta AMD Radeon Vega 3
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 16
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 128

Závěr

Lenovo Yoga 530 je notebookem který cílí na zákazníky s požadavky na slušný výkon, ale zároveň vyžadují od zařízení velkou míru mobility. Díky překlopitelné konstrukci a možnosti fungování v režimu tabletu se jeví notebook jako velmi kompaktní. To ještě podtrhuje malá tloušťka konstrukce a její nízká hmotnost. Určitou slabinou je menší kapacita pevného disku. Celkově zařízení doporučujeme všem, kteří poptávají výkon dostačující pro těžší výpočetní úkony, ale zároveň chtějí se zařízením i častěji manipulovat a skutečně naplno využít jeho konstrukčních možností.

Recenze Lenovo YOGA 530-14ARR

Lenovo YOGA 530-14ARR

15 500 Kč Orientační cena