Recenze a test Lenovo YOGA 530-14ARR | Arecenze.cz
Menu

Recenze Lenovo YOGA 530-14ARR

v kategorii Cestovní notebooky

Klady a zápory

  • Konstrukční řešení
  • Menší kapacita disku
15 500 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook YOGA 530 je modelem střední cenové třídy, který cílí především na zákazníky s požadavky na vysokou míru mobility. Díky tomu samozřejmě nedisponuje raketovým výkonem. Na druhou stranu se bez problémů postará o chod systému i výpočetně náročnějších aplikací. O tyto možnosti se stará především čtyřjádrový procesor AMD Ryzen. Ten si v kombinaci s operační pamětí 4 GB RAM typu DDR 4 nevede vůbec špatně a výsledkem je slušný výkon. Co se týče grafické karty, zvolil výrobce variantu AMD Radeon Vega. Také tato varianta postačí pro bezproblémový provoz základních úkonů, ale poradí si například i s modernějšími herními tituly.

Notebook disponuje diskem SSD o velikosti 128 GB. To je samozřejmě hodnota, která není nikterak oslnivá a při časté práci s multimediálními daty může velmi snadno dojít k situaci, kdy na disku nebude dostatek prostoru.

Notebook disponuje dvěma porty pro připojení USB 3.1 a dočkáte se také portu pro připojení USB typu C. Samozřejmostí je také HDMI. Naopak chybí bohužel konektor pro kabelové připojení k internetu. Do je částečně vykompenzováno technologií Wi-Fi, která je standardem dnešních multimediálních zařízení. Notebooku nechybí ani čtečka paměťových karet. Daní za kompatibilní rozměry je ale absence optické mechaniky.

Zpracování a výdrž

Doménou notebooku je jeho nápadité a kvalitní konstrukční řešení. Zařízení umožňuje obrácení víka o 360 stupňů, díky čemuž je možné využití v režimu tabletu. Kombinace kovových a plastových materiálů, které výrobce zvolil pro výrobu šasi, je pak na jednu stranu dostatečně odolná a na druhou stranu designově velmi líbivá.

Potěší vás také výdrž baterie, která by se měla pohybovat okolo deseti hodin v provozu na jedno nabití. Ačkoliv je samozřejmě tato hodnota značně variabilní dle podmínek a způsobu využívaní, lze toto číslo označit za nadprůměrné. Notebook je možné využít i na cestách bez delšího přístupu k elektrické síti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ")

14,0

Udávaná výdrž (h)

10

Hmotnost (kg)

1,6

Tloušťka (mm)

17,6

Grafická karta

AMD Radeon Vega 3

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

128

Závěr

Lenovo Yoga 530 je notebookem který cílí na zákazníky s požadavky na slušný výkon, ale zároveň vyžadují od zařízení velkou míru mobility. Díky překlopitelné konstrukci a možnosti fungování v režimu tabletu se jeví notebook jako velmi kompaktní. To ještě podtrhuje malá tloušťka konstrukce a její nízká hmotnost. Určitou slabinou je menší kapacita pevného disku. Celkově zařízení doporučujeme všem, kteří poptávají výkon dostačující pro těžší výpočetní úkony, ale zároveň chtějí se zařízením i častěji manipulovat a skutečně naplno využít jeho konstrukčních možností.

15 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo YOGA 530-14ARR
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se při své práci v redakci zabývá zejména technickými tématy. Mezi jeho nejoblíbenější patří notebooky všeobecně, bez obtíží vám tak vysvětlí, proč není vhodné mít výkonnou grafickou kartu v cestovním notebooku. Kromě laptopů se věnuje také celé řadě elektroniky, včetně počítačových myší, klávesnic a pro cestování téměř nezbytných bezdrátových sluchátek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo YOGA 530-14ARR

Lenovo YOGA 530-14ARR

15 500 Kč Orientační cena