Menu

Recenze MateBook D14 2020 53010XUW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Srpen 2020

  • Slušný výkon za dobrou cenu
  • Konstrukce
  • Univerzální způsoby využití
  • Nešťastné umístění webkamery
  • Méně kvalitní displej
15 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Celkový výkon a konektivita

S notebookem MateBook D14 2020 53010XUW cílí výrobce Huawei na širokou střední třídu trhu s přenosnými počítači. Popis parametrů a detailů tohoto modelu je shrnut v následující recenzi.

O výkon modelu se stará procesor AMD Ryzen 5 se čtyřmi jádry o maximální frekvenci 3,7 GHz. Ten v kombinaci s DDR4 operační pamětí 8 GB RAM stačí pro bezproblémovou kancelářskou práci a poradí si i s náročnějšími programy s nutnosti vyšší výpočetní kapacity. V této cenové relaci se pak jedná o jednoznačný nadprůměr a notebook je na tom velmi dobře. Úložiště nabídne 512 GB prostoru na disku typu SSD. Tato hodnota by měla být pro běžnou práci dostačující a řadí notebook do průměru.

Zařízení disponuje třemi porty USB a jeden pro HDMI. Ty doplňuje také 3,5 mm Audio Jack. Nechybí samozřejmě ani bezdrátové připojení k Wi-Fi a Bluetooth a je tedy možné konstatovat, že vše potřebné je u notebooku k dispozici.

Zpracování a výdrž

MateBook D14 má kovové šasi, což lze v kontextu jeho cenového zařazení považovat rozhodně za nadstandard. I přes poměrně velkou úhlopříčku 14 palců pak celková hmotnost čítá přijatelných 1,38 kilogramů, a i když notebook nepatří mezi ty úplně nejlehčí, manipulace s ním by neměla být problematická. Kritika je u modelu často směřována k nekvalitní a nešťastně umístěné webové kameře v klávesnici, a také k méně kvalitním zobrazovacím schopnostem displeje.

Výrobce uvádí, že výdrž baterie by se měla pohybovat okolo hodnoty 9.5 hodin. Což je lehce nadprůměrná hodnota dostačující pro běžný provoz i standardně dlouhou dobu bez přístupu k elektrické sítě.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Kov
Velikost displeje (palce ") 14
Udávaná výdrž (h) 9,5
Hmotnost (kg) 1,38
Typ procesoru AMD Ryzen 5 3500U
Běžná frekvence procesoru (GHz) 2,1
Maximální frekvence procesoru (GHz) 3,7
Grafická karta AMD Radeon Vega 8
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD SATA
Kapacita pevných disků (GB) 512

Závěr

Notebook doporučujeme pro zájemce o levnější řešení, které ale nabízí dostatečný komfort střední třídy. Potěší vás u něj zejména velmi slušný výkon, kvalitní konstrukční zpracování či možnosti univerzálního využití. Díky tomu je vhodný pro poměrně širokou skupinu zákazníků. Nevýhody jsou ztělesněny jen v umístění a nižší kvalitě webkamery a zobrazovacích schopnostech displeje. Pokud byste hledali srovnatelné zařízení s podobnými parametry, doporučujeme vám navštívit například naši recenzi notebooku HP 250 G7 6BP25EA.

15 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MateBook D14 2020 53010XUW

MateBook D14 2020 53010XUW

15 000 Kč Orientační cena