Menu

Recenze MateBook D14 2020 53010XUW

Klady

  • Slušný výkon za dobrou cenu
  • Konstrukce
  • Univerzální způsoby využití

Zápory

  • Nešťastné umístění webkamery
  • Méně kvalitní displej
15 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

S notebookem MateBook D14 2020 53010XUW cílí výrobce Huawei na širokou střední třídu trhu s přenosnými počítači. Popis parametrů a detailů tohoto modelu je shrnut v následující recenzi.

O výkon modelu se stará procesor AMD Ryzen 5 se čtyřmi jádry o maximální frekvenci 3,7 GHz. Ten v kombinaci s DDR4 operační pamětí 8 GB RAM stačí pro bezproblémovou kancelářskou práci a poradí si i s náročnějšími programy s nutnosti vyšší výpočetní kapacity. V této cenové relaci se pak jedná o jednoznačný nadprůměr a notebook je na tom velmi dobře. Úložiště nabídne 512 GB prostoru na disku typu SSD. Tato hodnota by měla být pro běžnou práci dostačující a řadí notebook do průměru.

Zařízení disponuje třemi porty USB a jeden pro HDMI. Ty doplňuje také 3,5 mm Audio Jack. Nechybí samozřejmě ani bezdrátové připojení k Wi-Fi a Bluetooth a je tedy možné konstatovat, že vše potřebné je u notebooku k dispozici.

Zpracování a výdrž

MateBook D14 má kovové šasi, což lze v kontextu jeho cenového zařazení považovat rozhodně za nadstandard. I přes poměrně velkou úhlopříčku 14 palců pak celková hmotnost čítá přijatelných 1,38 kilogramů, a i když notebook nepatří mezi ty úplně nejlehčí, manipulace s ním by neměla být problematická. Kritika je u modelu často směřována k nekvalitní a nešťastně umístěné webové kameře v klávesnici, a také k méně kvalitním zobrazovacím schopnostem displeje.

Výrobce uvádí, že výdrž baterie by se měla pohybovat okolo hodnoty 9.5 hodin. Což je lehce nadprůměrná hodnota dostačující pro běžný provoz i standardně dlouhou dobu bez přístupu k elektrické sítě.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

14,0

Udávaná výdrž (h)

9,5

Hmotnost (kg)

1,38

Grafická karta

AMD Radeon Vega 8

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

512

Závěr

Notebook doporučujeme pro zájemce o levnější řešení, které ale nabízí dostatečný komfort střední třídy. Potěší vás u něj zejména velmi slušný výkon, kvalitní konstrukční zpracování či možnosti univerzálního využití. Díky tomu je vhodný pro poměrně širokou skupinu zákazníků. Nevýhody jsou ztělesněny jen v umístění a nižší kvalitě webkamery a zobrazovacích schopnostech displeje. Pokud byste hledali srovnatelné zařízení s podobnými parametry, doporučujeme vám navštívit například naši recenzi notebooku HP 250 G7 6BP25EA.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MateBook D14 2020 53010XUW
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v našem týmu na starosti primárně technicky zaměřená témata. Notebookům se věnuje v naší redakci od zahájení naší spolupráce a věnoval se jim i v minulosti. Snadno vám tak vysvětlí, proč se levné notebooky příliš nehodí k hraní her, ale kancelářské práci výborně vyhoví. Kromě přenosných počítačů najdete jeho recenze také u počítačových komponent, myší, klávesnic a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze MateBook D14 2020 53010XUW

MateBook D14 2020 53010XUW

15 000 Kč Orientační cena