Menu

Recenze MateBook D14 2020 53010XUW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Notebooky do 15 000 Kč

Datum doporučení: Srpen 2020

  • Slušný výkon za dobrou cenu
  • Konstrukce
  • Univerzální způsoby využití
  • Nešťastné umístění webkamery
  • Méně kvalitní displej
15 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Celkový výkon a konektivita

S notebookem MateBook D14 2020 53010XUW cílí výrobce Huawei na širokou střední třídu trhu s přenosnými počítači. Popis parametrů a detailů tohoto modelu je shrnut v následující recenzi.

O výkon modelu se stará procesor AMD Ryzen 5 se čtyřmi jádry o maximální frekvenci 3,7 GHz. Ten v kombinaci s DDR4 operační pamětí 8 GB RAM stačí pro bezproblémovou kancelářskou práci a poradí si i s náročnějšími programy s nutnosti vyšší výpočetní kapacity. V této cenové relaci se pak jedná o jednoznačný nadprůměr a notebook je na tom velmi dobře. Úložiště nabídne 512 GB prostoru na disku typu SSD. Tato hodnota by měla být pro běžnou práci dostačující a řadí notebook do průměru.

Zařízení disponuje třemi porty USB a jeden pro HDMI. Ty doplňuje také 3,5 mm Audio Jack. Nechybí samozřejmě ani bezdrátové připojení k Wi-Fi a Bluetooth a je tedy možné konstatovat, že vše potřebné je u notebooku k dispozici.

Zpracování a výdrž

MateBook D14 má kovové šasi, což lze v kontextu jeho cenového zařazení považovat rozhodně za nadstandard. I přes poměrně velkou úhlopříčku 14 palců pak celková hmotnost čítá přijatelných 1,38 kilogramů, a i když notebook nepatří mezi ty úplně nejlehčí, manipulace s ním by neměla být problematická. Kritika je u modelu často směřována k nekvalitní a nešťastně umístěné webové kameře v klávesnici, a také k méně kvalitním zobrazovacím schopnostem displeje.

Výrobce uvádí, že výdrž baterie by se měla pohybovat okolo hodnoty 9.5 hodin. Což je lehce nadprůměrná hodnota dostačující pro běžný provoz i standardně dlouhou dobu bez přístupu k elektrické sítě.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Kov
Velikost displeje (palce ") 14
Udávaná výdrž (h) 9,5
Hmotnost (kg) 1,38
Typ procesoru AMD Ryzen 5 3500U
Běžná frekvence procesoru (GHz) 2,1
Maximální frekvence procesoru (GHz) 3,7
Grafická karta AMD Radeon Vega 8
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 512

Závěr

Notebook doporučujeme pro zájemce o levnější řešení, které ale nabízí dostatečný komfort střední třídy. Potěší vás u něj zejména velmi slušný výkon, kvalitní konstrukční zpracování či možnosti univerzálního využití. Díky tomu je vhodný pro poměrně širokou skupinu zákazníků. Nevýhody jsou ztělesněny jen v umístění a nižší kvalitě webkamery a zobrazovacích schopnostech displeje. Pokud byste hledali srovnatelné zařízení s podobnými parametry, doporučujeme vám navštívit například naši recenzi notebooku HP 250 G7 6BP25EA.

15 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze MateBook D14 2020 53010XUW

MateBook D14 2020 53010XUW

15 000 Kč Orientační cena