Menu

Recenze Microsoft Surface Pro X MJX-00003

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 30 tisíc Kč

Datum doporučení: Únor 2020

  • Konstrukční řešení
  • Výkon
  • Nízká hmotnost
  • Chybějící sluchátkový jack
  • Chybějící HDMI
  • Menší kapacita disku
30 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Celkový výkon a konektivita

Microsoft Surface Pro X MJX-00003 disponuje výkonem, který je naprosto dostačující pro bezproblémový chod systému i náročných aplikací. To je zajištěno především díky procesoru Microsoft SQ1 a operační paměti typu DDR4, která u námi vybraného modelu činí 8 GB. Obecně je možné konstatovat, že výkon je nadstandardní a postačí i náročnějším uživatelům.

Výrobce osadil notebook pevným diskem výkonnějšího typu SSD. Disk reaguje velmi dobře a svižně, ale trochu nás zklamala jeho nižší kapacita 128 GB, která by při práci s větším objemem dat mohla být nedostačující.

Co se týče konektivity, model přináší možnost propojení přes dva konektory typu USB C a samozřejmě také Wi-Fi a Bluetooth. Ze standardní výbavy naopak bohužel chybí 3,5 mm jack pro zapojení audia a také port HDMI, může tak nastat problém s připojením sluchátek nebo sdílením obrazovky s druhým monitorem či televizí.

Zpracování a výdrž

Jednou z hlavních předností zařízení je jeho konstrukční provedení. Notebook je konstruován s ohledem na maximální možnou kompaktnost. Microsoft zvolil v podstatě tabletovou variantu s přidanou klávesnicí a s tělem lze velmi snadno manipulovat. Šasi je vyrobeno z hliníku a působí elegantně a odolně zároveň. Celková hmotnost zařízení činí velmi slušných 800 gramů, nepředstavuje tak nadměrnou zátěž ani při častém přenášení. Přídavná klávesnice navíc nedělá žádné kompromisy a kvalitou se vyrovná běžným notebookům.

Výrobce udává, že výdrž notebooku by měla dosahovat až 13 hodin na jedno nabití. Při reálně větším vytížení bude tato hodnota samozřejmě výrazně klesat a je nutné ji brát trochu s rezervou, přesto je možné konstatovat, že si vede i v tomto ohledu zařízení nadprůměrně.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Hliník
Velikost displeje (palce ") 13
Udávaná výdrž (h) 13
Hmotnost (kg) 0,8
Typ procesoru Microsoft SQ1
Grafická karta VAdreno 685
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD SATA
Kapacita pevných disků (GB) 128

Závěr

Microsoft Surface Pro X MJX-00003 je poměrně charakteristickým zařízením, které přebírá část svých vlastností od tabletů a část od notebooků. Ačkoliv by toto konstatování mohlo vyvolat dojem, že mezi notebooky bude ve střední cenové třídě spíše podprůměrný, opak je pravdou. Výrobci se podařilo z obou kategorií převzít opravdu to nejlepší, a tak se vám při koupi Surface Pro dostane do rukou maximálně kompaktní zařízení, které však disponuje velmi nadprůměrným výkonem. Notebook se díky těmto vlastnostem hodí k univerzálnímu využití včetně pracovních úkonů, multimediální zábavy nebo i na cesty. Za relativní slabiny můžeme považovat snad jen chybějící porty HDMI a 3,5 mm Jack, které jsou vlastně částečnou daní za kompaktnost konstrukce. Zklamat by vás mohla také kapacita pevného disku která činí „pouze“ 128 GB. Pokud preferujete zařízení s větší pamětí, doporučujeme vám například notebook Asus UX580GD-BO005R.

30 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Microsoft Surface Pro X MJX-00003

Microsoft Surface Pro X MJX-00003

30 000 Kč Orientační cena