Menu

Recenze MSI GL62M 7RD-202CZ

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Herní notebooky

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vysoký výkon a elegantní vzhled
  • Kvalitní provedení, poměr ceny a výkonu
  • Větší rozměry, menší výdrž na baterii
23 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon

Tento ne příliš drahý model od společnosti MSI se může pochlubit dosti solidním výpočetním výkonem. Ten zabezpečuje především procesor Intel Core i5 poslední 7. generace s označením 7300HQ, který v našem hodnocení výkonu získal maximální počet bodů, a to 10. Procesor obsahuje 4 jádra, která pracují na frekvenci 2,5 GHz a v případě potřeby je procesor připraven se přetaktovat až na takt 3,5 GHz, což je plně dostačující výkon. Výpočetní výkon procesoru by si tak měl poměrně snadno poradit i s většinou náročnějších procesů.

Podobně je na tom i grafická karta NVIDIA GeForce označená kódem GTX 1050, což je velmi výkonná grafika, jedna z vůbec nejvýkonnějších, s kterými se můžete u notebooků setkat. Opět si ze zátěžového testu odnáší maximální počet bodů, tedy 10 z 10, a nezaváhá ani při graficky náročnějších procesech, tedy například hraní her a náročnější práci s grafickými programy. Má 4096 MB vlastní paměti a pro představu je zhruba čtyřikrát výkonnější, než běžná grafická karta v běžných noteboocích. Pokud tak chcete opravdu velký grafický výkon a zároveň nechcete utrácet příliš moc peněz, toto je rozhodně jedna ze zajímavých a vhodných alternativ.

Operační paměť už je běžnější, podobná jako ty, s kterými se můžete setkat u běžných ne-herních modelů notebooků. I přesto je ale plně dostačující a kvalitní. Typem operační paměti je nejmodernější DDR4 s frekvencí 2400 MHz, což je plně dostačující frekvence pro svižný chod systému. Samotná kapacita operační paměti je pak 8 GB, to můžeme označit v současnosti za plně dostačující standard, který zatím nevyžaduje žádný update.

Kapacita 1 TB pevného disku typu HDD se dá rozhodně označit za nadprůměrnou a naprosto dostatečnou pro velké množství dat, které jste schopni do zařízení uložit. Nevýhodou může být použití disku HDD, který má delší přístupové doby, je obecně pomalejší a energeticky náročnější než SSD a může být i hlučný. Za to se vám však odmění svou nebývale vysokou kapacitou, kterou nabídne za ne příliš vysokou cenu. Obecně se však dá říct, že svým „výkonem“ brzdí zbylé hodně rychlé hardwarové komponenty.

Zpracování, konstrukce a displej

U zpracování můžeme ocenit elegantní černé provedení z herní série MSI označovanou jako MSI Gaming G Series, která už na první pohled dokáže zaujmout svým tmavým designem. Konstrukce je i přes poměrně rozumnou cenu velmi kvalitní, je potřeba zmínit hlavně hliníkové provedení, které ještě podtrhuje působivý vzhled zařízení. Podsvícená klávesnice tento dojem ještě umocňuje a zároveň ji oceníte při horších světelných podmínkách.

Displej je bohužel spíše průměrný, což zachraňuje alespoň technologie MSI Matrix Display, která využívá výkonu grafických karet a dovoluje k notebooku připojit další dva externí displeje zároveň přes klasické HDMI a mini DisplayPort s rozlišením do 3840 x 2160, tedy 4K rozlišením. Nicméně 15,6“ palcový displej je standardu Full HD (1920 x 1080), přičemž nedisponuje technologii IPS, která podporuje větší prokreslení barev, větší pozorovací úhly a nižší energetickou náročnost. Displej je tak klasický TN s matným povrchem, který vás alespoň ušetří nežádoucích odlesků.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Hliník
Velikost displeje (palce ") 15,6
Maximální rozlišení displeje 1920 x 1080
Podsvícená klávesnice Ne
Typ procesoru Intel Core i5
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku HDD
Kapacita pevných disků (GB) 1 000

Mobilita a konektivita

Rozměry tohoto notebooku jsou adekvátní jeho úhlopříčce 15,6“ palců. Hmotnost mírně přesahuje 2 kilogramy, což je ještě poměrně standardní hmotnost, ovšem tloušťka zařízení téměř 3 cm už tak běžná není a řadí tak notebook do rozměrných zařízení, která na každodenní přenášení a nošení do práce či školy dělaná úplně nejsou.

Výdrž na baterii při běžných, ne příliš náročných procesech, očekávejte mezi 3 – 4 hodinami, přičemž u takových herních modelů výrobce udává spíše kapacitu baterie, jelikož výdrž na baterii je dost individuální vzhledem k aktuální činnosti. Na hraní her bez zdroje elektrické energie můžete rovnou zapomenout a notebook se hodí při práci na baterii spíše jen na surfování po internetu a lehčí kancelářské činnosti.

V notebooku najdete většinu užívaných portů a dobře známé bezdrátové technologie. Jmenovitě HDMI a mini DisplayPort pro přenos obrazu a všechny používané zástupce USB rozhraní. Od verze 2.0, po modernější 3.0 s mnohem vyššími rychlostmi přenosu až po USB typu C, které oceníte při vysokorychlostních přenosech dat a nelze zastrčit špatnou stranou. Bezdrátovou samozřejmostí je WiFi a Bluetooth, které je zde užité ve verzi 4.2.

Závěr

Jedná se o stylový a elegantní model od společnosti MSI, který by vás neměl zklamat ani při náročnějších výpočetních operacích. Notebook je po hardwarové stránce skvěle vybavený a uspokojí i vysoké požadavky hráčů počítačových her. Vyzdvihnout je potřeba kvalitní hliníkové provedení a podsvícenou klávesnici, která je u tohoto modelu vyšperkována téměř k dokonalosti. K častému nošení tento model uzpůsoben není, ale co tento model ztrácí na mobilitě, dohání parádním zpracováním a nekompromisním výkonem.

23 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze MSI GL62M 7RD-202CZ

MSI GL62M 7RD-202CZ

23 000 Kč Orientační cena