Menu

Recenze MSI GP72MVR 7RFX-863CZ

22,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní telefony

33 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook MSI GP72MVR 7RFX-863CZ, který patří mezi herní zařízení v přijatelných cenových relacích pochopitelně zaujme své potenciální zájemce především vysokým výkonem. O něj se stará procesor se čtyřmi jádry a frekvencí až 3,8 GHz. Ten v kombinaci s operační pamětí 8 GB RAM typu DDR 4 samozřejmě stačí k provozu náročných herních titulů. Zařízení disponuje také pevným diskem s dostačující kapacitou 1 TB, bohužel se jedná o pomalejší HDD verzi, ale notebook naštěstí podporuje možnost dodatečného zapojení SSD.

Konektivita a možnosti propojení s dalšími zařízeními je zajištěna čtyřmi porty USB ve variantách 2.0, 3.0 i 3.1. Samozřejmostí je možnost připojení HDMI a nechybí také standard v podobě bezdrátového připojení k Wi-Fi a Bluetooth verze 4.2.

Zpracování a výdrž

V ohledu zpracování lze samozřejmě pozitivně hodnotit herní design. Kovová konstrukce líbivých tvarů dává dohromady s podsvícenou klávesnicí a dalšími doplňky znát, že se jedná o herní kousek. Bohužel kvalita hardware a zmíněný design se poměrně negativně projevuje tloušťkou 30 mm a především poměrně vysokou hmotností 2,7 kilogramů, která notebook nepředurčuje k příliš časté manipulaci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Materiál konstrukce

Kov

100 % Neuvedeno
Velikost displeje (palce ")

17,3

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

2,7

100 % Neuvedeno
Tloušťka (mm)

30

100 % Neuvedeno
Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1060

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR4

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

8

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

HDD

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

1 000

100 % Neuvedeno

Závěr

Notebook MSI GP72MVR 7RFX-863CZ nadchne především svým výkonem. Díky němu jde o dobrou volbou pro všechny hráče, protože by si měl poradit i s náročnými tituly. Daň za tyto schopnosti si zařízení bohužel do značné míry vybírá ve svých nekompaktních rozměrech. Nevýhodou je také přítomnost pouze pomalejšího HDD disku. Notebook se díky těmto vlastnostem jeví jako dobrá volba čistě pro herní účely všech hráčů, kteří nechtějí za pořízení dávat extrémně vysoké částky. Pokud vám nevadí si připlatit za model bez kompromisů, doporučujeme například Acer Predator Triton 700 NH.Q2LEC.001.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MSI GP72MVR 7RFX-863CZ | Hodnocení: 22,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze MSI GP72MVR 7RFX-863CZ

MSI GP72MVR 7RFX-863CZ

33 000 Kč Orientační cena