Menu

Recenze MSI GP72MVR 7RFX-863CZ

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků nad 30 tisíc Kč

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Výkon za přijatelnou cenu
  • HDD disk
33 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook MSI GP72MVR 7RFX-863CZ, který patří mezi herní zařízení v přijatelných cenových relacích pochopitelně zaujme své potenciální zájemce především vysokým výkonem. O něj se stará procesor se čtyřmi jádry a frekvencí až 3,8 GHz. Ten v kombinaci s operační pamětí 8 GB RAM typu DDR 4 samozřejmě stačí k provozu náročných herních titulů. Zařízení disponuje také pevným diskem s dostačující kapacitou 1 TB, bohužel se jedná o pomalejší HDD verzi, ale notebook naštěstí podporuje možnost dodatečného zapojení SSD.

Konektivita a možnosti propojení s dalšími zařízeními je zajištěna čtyřmi porty USB ve variantách 2.0, 3.0 i 3.1. Samozřejmostí je možnost připojení HDMI a nechybí také standard v podobě bezdrátového připojení k Wi-Fi a Bluetooth verze 4.2.

Zpracování a výdrž

V ohledu zpracování lze samozřejmě pozitivně hodnotit herní design. Kovová konstrukce líbivých tvarů dává dohromady s podsvícenou klávesnicí a dalšími doplňky znát, že se jedná o herní kousek. Bohužel kvalita hardware a zmíněný design se poměrně negativně projevuje tloušťkou 30 mm a především poměrně vysokou hmotností 2,7 kilogramů, která notebook nepředurčuje k příliš časté manipulaci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Kov
Velikost displeje (palce ") 17,3
Udávaná výdrž (h) Neuvedeno
Hmotnost (kg) 2,7
Tloušťka (mm) 30
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060
Výkon grafické karty Neuvedeno
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku HDD
Kapacita pevných disků (GB) 1 000
USB 2.0 Neuvedeno
USB 3.0 Neuvedeno
USB-C Neuvedeno

Závěr

Notebook MSI GP72MVR 7RFX-863CZ nadchne především svým výkonem. Díky němu jde o dobrou volbou pro všechny hráče, protože by si měl poradit i s náročnými tituly. Daň za tyto schopnosti si zařízení bohužel do značné míry vybírá ve svých nekompaktních rozměrech. Nevýhodou je také přítomnost pouze pomalejšího HDD disku. Notebook se díky těmto vlastnostem jeví jako dobrá volba čistě pro herní účely všech hráčů, kteří nechtějí za pořízení dávat extrémně vysoké částky. Pokud vám nevadí si připlatit za model bez kompromisů, doporučujeme například Acer Predator Triton 700 NH.Q2LEC.001.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: MSI GP72MVR 7RFX-863CZ

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze MSI GP72MVR 7RFX-863CZ

MSI GP72MVR 7RFX-863CZ

33 000 Kč Orientační cena