Menu

Recenze Omen by HP 15-dc1114nc

Doporučujeme Při nákupu v kategorii herních notebooků

Datum doporučení: Duben 2020

  • Skvělý výkon
  • Kapacita a rychlost pevných disků
  • Možnosti konektivity
  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Horší možnosti manipulace
48 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Vysoký výkon notebooku značky HP je zabezpečen díky kombinaci šestijádrového procesorů s běžnou frekvencí 2,6 GHz a operační paměti 32 GB RAM typu DDR4. Tyto parametry dávají na první pohled znát, že přístroj v ohledu výkonu nedělá žádné kompromisy. Samozřejmě nemá sebemenší problém s chodem jakýchkoliv aplikací a nejnovějších her. Systém běží plynule a bez záseků, odezvy jsou okamžité. Notebook disponuje hned dvěma pevnými disky. První nabízí uživatelům kapacitu 512 GB, přičemž typologicky se řadí do rychlejší skupiny SSD disků. Druhý disk má kapacitu 1 TB a jedná se o HDD verzi. Dohromady je tedy kapacita úložiště zcela dostačující a především pokud budete pro práci s daty využívat rychlejší SSD disk, měla by být jeho rychlost zcela bezproblémová.

Co se týče možností konektivity, nabídne vám Omen by HP 15-dc1114nc jeden port typu USB-C a tři zdířky pro připojení USB 3.1. Kromě toho nechybí možnost připojení sluchátek, kabelového připojení LAN a vstup pro zapojení mikrofonu. Samozřejmostí je možnost bezdrátového připojení k Wi-Fi a Bluetooth.

Zpracování a výdrž

Tělo notebooku tvoří kombinace několika materiálů. Hlavní část (vrchní víko a spodní šasi) je vyrobeno z tvrzeného plastu. Klávesnice pak má kovový rám a nabízí efektní podsvícení. U herních notebooků se obecně často můžeme setkat se slabinou ztělesněnou větší hmotností. Výkonné komponenty zkrátka váží více, než můžeme být u méně sofistikovaných přístrojů zvyklí. Nejinak je tomu i v případě HP 15-dc1114nc. Celková hmotnost 2,5 kilogramu je pro častou manipulaci opravdu poměrně vysoká a je nutné počítat s tím, že časté přenosy by mohly být docela problémové.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Tvrzený plast
Velikost displeje (palce ") 15,6
Hmotnost (kg) 2,52
Typ procesoru Intel Core i7
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 32
Typ pevného disku HDD a SSD
Kapacita pevných disků (GB) 1 500

Závěr

Notebook HP 15-dc1114nc vám zajistí dostatečný herní výkon, který nedělá žádné kompromisy. To je jeho hlavním cílem, a proto zařízení ve své kategorii můžeme jednoznačně doporučit. Kromě herního výkonu nabízí notebook samozřejmě i jiné výhody ztělesněné především skvělými možnostmi konektivity nebo třeba kvalitě a kapacitě pevných disků. Naopak, stejně jako u většiny herních zařízení, vás pravděpodobně nepotěší jeho vysoká hmotnost. Slabinou je jistě také velmi vysoká cena, která dává najevo, že notebook se hodí opravdu jen pro ty největší herní nadšence. Pokud se tedy zajímáte o herní notebooky, ale raději byste zvolili cenově dostupnější variantu, můžeme vám doporučit třeba alternativu v podobě Asus FX505DT-BQ051T.

48 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Omen by HP 15-dc1114nc

Omen by HP 15-dc1114nc

48 000 Kč Orientační cena