Menu

Recenze Omen by HP 15-dc1114nc

v kategorii Herní notebooky

Klady

  • Skvělý výkon
  • Kapacita a rychlost pevných disků
  • Možnosti konektivity

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Horší možnosti manipulace
48 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Vysoký výkon notebooku značky HP je zabezpečen díky kombinaci šestijádrového procesorů s běžnou frekvencí 2,6 GHz a operační paměti 32 GB RAM typu DDR4. Tyto parametry dávají na první pohled znát, že přístroj v ohledu výkonu nedělá žádné kompromisy. Samozřejmě nemá sebemenší problém s chodem jakýchkoliv aplikací a nejnovějších her. Systém běží plynule a bez záseků, odezvy jsou okamžité. Notebook disponuje hned dvěma pevnými disky. První nabízí uživatelům kapacitu 512 GB, přičemž typologicky se řadí do rychlejší skupiny SSD disků. Druhý disk má kapacitu 1 TB a jedná se o HDD verzi. Dohromady je tedy kapacita úložiště zcela dostačující a především pokud budete pro práci s daty využívat rychlejší SSD disk, měla by být jeho rychlost zcela bezproblémová.

Co se týče možností konektivity, nabídne vám Omen by HP 15-dc1114nc jeden port typu USB-C a tři zdířky pro připojení USB 3.1. Kromě toho nechybí možnost připojení sluchátek, kabelového připojení LAN a vstup pro zapojení mikrofonu. Samozřejmostí je možnost bezdrátového připojení k Wi-Fi a Bluetooth.

Zpracování a výdrž

Tělo notebooku tvoří kombinace několika materiálů. Hlavní část (vrchní víko a spodní šasi) je vyrobeno z tvrzeného plastu. Klávesnice pak má kovový rám a nabízí efektní podsvícení. U herních notebooků se obecně často můžeme setkat se slabinou ztělesněnou větší hmotností. Výkonné komponenty zkrátka váží více, než můžeme být u méně sofistikovaných přístrojů zvyklí. Nejinak je tomu i v případě HP 15-dc1114nc. Celková hmotnost 2,5 kilogramu je pro častou manipulaci opravdu poměrně vysoká a je nutné počítat s tím, že časté přenosy by mohly být docela problémové.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Tvrzený plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Hmotnost (kg)

2,52

Grafická karta

NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

32

Typ pevného disku

HDD a SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 500

Závěr

Notebook HP 15-dc1114nc vám zajistí dostatečný herní výkon, který nedělá žádné kompromisy. To je jeho hlavním cílem, a proto zařízení ve své kategorii můžeme jednoznačně doporučit. Kromě herního výkonu nabízí notebook samozřejmě i jiné výhody ztělesněné především skvělými možnostmi konektivity nebo třeba kvalitě a kapacitě pevných disků. Naopak, stejně jako u většiny herních zařízení, vás pravděpodobně nepotěší jeho vysoká hmotnost. Slabinou je jistě také velmi vysoká cena, která dává najevo, že notebook se hodí opravdu jen pro ty největší herní nadšence. Pokud se tedy zajímáte o herní notebooky, ale raději byste zvolili cenově dostupnější variantu, můžeme vám doporučit třeba alternativu v podobě Asus FX505DT-BQ051T.

48 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Omen by HP 15-dc1114nc
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v naší redakci roli technického experta. Notebookům se u nás věnuje více než rok, problematikou počítačů se však zabýval již ještě před prací u nás. Když jej vidíte sledovat videa na YouTube, zpravidla se týkají nových procesorů, grafických karet a dalších komponentů. Sám se řadí mezi hráče, snadno vám tak doporučí optimální variantu notebooku na základě toho, jaký typ her chcete hrát. Kromě herních notebooků se věnuje například také recenzím her.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Omen by HP 15-dc1114nc

Omen by HP 15-dc1114nc

48 000 Kč Orientační cena