Menu

Recenze Umax VisionBook 14We Plus

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Přijatelný výkon v poměru k ceně
  • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
  • Jeden z nejlevnějších na trhu
  • Malá kapacita úložiště
  • Stačí pouze k práci se základními programy
  • Slabší reproduktory
4 500 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebok VisionBook 14WE Plus patří k nejlevějším motelům na trhu, které si stále zachovávají přijatelný výkon. Výrobci se i přesto podařilo osadit notebook procesorem se čtyřmi jádry, které běží na frekvenci 1,04 GHz  a operační pamětí RAM 4 GB typu DDR3. Tato kombinace vám samozřejmě nebude stačit pro hraní náročných her, ale na druhou stranu by bez problémů měla vystačit na provoz běžně náročných aplikací, například k pracovním úkonům.

Slabinou je naopak bohužel Flash úložiště, které disponuje kapacitou pouze 64 GB. Je tedy na první pohled patrné, že notebook není určen pro práci s velkým objemem dat.

Notebook nabízí dva porty pro připojení USB, nechybí ani možnost připojení multimédií pomocí HDMI a samozřejmostí je bezdrátové připojení k Wi-Fi. Dostupný je také port 3,5 mm pro připojení sluchátek. Naopak absentuje možnost kabelového připojení k internetu LAN.

Zpracování a výdrž

Displej řadí notebook Umax do kategorie menších. Úhlopříčka 14,1 palce se však na druhou stranu promítá do velmi příznivé hmotnosti, pouhých 1,3 kg. Díky tomu se zařízení hodí i na cesty nebo k častým manipulačním přesunům. Tělo bylo vyrobeno z tvrzeného plastu a celkově se jeví notebook poměrně odolně.

Co se týče výdrže baterie, měla by se pohybovat okolo 8 hodin na jedno plné nabití při běžném provozu. Díky tomu se řadí zhruba k průměru, a ačkoliv asi nebudete z hodnoty nadšení, pro běžné využití je dostačující.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Tvrzený plast
Velikost displeje (palce ") 14,1
Udávaná výdrž (h) 8
Hmotnost (kg) 1,3
Tloušťka (mm) Neuvedeno
Grafická karta Intel HD Graphics
Výkon grafické karty Neuvedeno
Typ operační paměti RAM DDR3
Velikost operační paměti RAM (GB) 4
Kapacita pevných disků (GB) 64
USB 2.0 Neuvedeno
USB 3.0 Neuvedeno
USB-C Neuvedeno

Závěr

S notebookem VisionBook 14WE Plus budete spokojeni, pokud na trhu hledáte zařízení za velmi nízkou cenu a vyžadujete od něj bezchybné fungování v základních ohledech. Může vám nabídnout výkon, který stačí pro provoz výpočetně nenáročných aplikací nebo internetu, kompaktní rozměry a hmotnost, a to za velmi příznivou pořizovací cenu. Na druhou stranu má i své výrazné slabiny ztělesněné například kapacitou úložiště, která skýtá pouhých 64 GB. Neoslní vás ani z pohledu konektivity. Sečteno a podtrženo bude vhodnou volbou pro všechny, kteří hledají pro základní pracovní úkony pomocníka, se kterým lze snadno manipulovat třeba i na cestách. Jestliže hledáte notebook z nižší cenové kategorie, ale poptáváte vyšší výkon, celkově lepší parametrové vybavení a nevadí vám připlatit pár korun navíc, můžeme vám doporučit také HP 250 G7 6BP25EA.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Umax VisionBook 14We Plus

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Umax VisionBook 14We Plus

Umax VisionBook 14We Plus

4 500 Kč Orientační cena