Menu

Recenze Xiaomi Mi Air 12,5

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ultrabooky

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Elegantní a zároveň kvalitní zpracování
  • Malé rozměry a vysoká výdrž na baterii
  • Mírně slabší a starší hardware
  • Menší úložná kapacita
18 000 Kč Orientační cena

Zpracování, výdrž a displej

Již při prvním kontaktu s notebookem od společnosti Xiaomi s označením Mi Air 12,5 se neubráníte srovnání s konkurencí Apple MacBook Air. Oba notebooky mají analogické názvy a oba modely jsou si více než podobné. Ačkoliv notebook Xiaomi se nabízí za mnohem příznivější pořizovací cenu zhruba 18 000 Kč, design a zpracování tohoto modelu je opravdu elegantní a kvalitní. Oceníte zejména hliníkové provedení, perfektně nastavenou tuhost pantů a velmi senzitivní touchpad s dvěma integrovanými tlačítky. Klávesnice nabízí podsvícení a samotné rozměry tohoto modelu jsou opravdu obdivuhodné. Hmotnost zařízení mírně přesahuje 1 kilogram a tloušťka zařízení se velmi vymyká necelými 13 mm, což je zhruba o 10 mm méně, než je průměr. Zbylé rozměry jsou pak adekvátní úhlopříčce 12,5“ palců. Notebook je tak opravdu dokonale vhodný na práci v terénu a časté přenášení, jelikož si díky jeho zanedbatelným rozměrům ani pomalu neuvědomíte, že ho s sebou máte.

Výdrž je taktéž obdobná jako u konkurence od Applu. Hodnota výdrže udávaná výrobcem činí velice nadprůměrných 11,5 hodiny při výpočetně nenáročných procesech. Reálná výdrž je však taktéž velmi slušná a rozhodně nadstandardní, i když díky nepsanému pravidlu bývá reálná výdrž zhruba o čtvrtinu nižší, než je právě udávaná. Také záleží na aktuální vytíženosti notebooku. Každopádně i tak je výdrž notebooku na baterii velmi nadprůměrná.

Displej není dotykový, ale jeho povrch je bohužel lesklý, což mírně znesnadňuje práci na přímém denním světle, kdy lze očekávat nežádoucí odlesky okolí. Samotný displej nabízí Full HD rozlišení 1920 x 1080, které je vhodné jak k práci, tak ke sledování filmů a zároveň disponuje IPS technologií, které poskytuje větší pozorovací úhly, nižší energetickou náročnost displeje a lepší podání především tmavých barev.

Celkový výkon a konektivita

Samotný výkon zařízení není zanedbatelný, avšak ani nijak zázračný. O výpočetní výkon se stará procesor Intel Core M3 s označením 6Y30, který si v našem výkonnostním testu odnáší těsně 6 bodů z 10 maximálně možných, a integrovaná grafická karta Intel HD Graphics s kódovým označením 515 si odnáší jen 4 body z 10 vzhledem k jejímu grafickému výkonu. O herní stroj se tedy rozhodně nejedná. Ani operační paměti typu DDR3 s kapacitou 4 GB tento fakt příliš nezvrátí a samotný pevný disk nabízí jen 128 GB volného prostoru. Po prvním zapnutí reálně kolem 90 GB, zbytek si totiž vezme operační systém Windows 10. Jednoznačným kladem je fakt, že se jedná o SSD, tedy o disk bez mechanicky pohyblivých částic, s vysokou rychlostí a žádnou hlučností.

Co se týče konektivity, tak je na tom toto zařízení lépe, než zařízení od Applu, s kterými se tento model tolik srovnává. K dispozici je klasické HDMI pro přenos obrazu a zvuku, USB verze 3.0 a typu C, které taktéž disponuje vysokými přenosovými rychlostmi a nelze zastrčit špatně. Dále je k dispozici 3,5 mm audio jack a standardní bezdrátové technologie WiFi a Bluetooth verze 4.1.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Hliník
Velikost displeje (palce ") 12,5
Maximální rozlišení displeje 1920 x 1080
Typ displeje IPS
Udávaná výdrž (h) 11,5
Hmotnost (kg) 1,07
Tloušťka (mm) 12,9
Typ procesoru Intel Core M3
Grafická karta Intel HD Graphics 515
Typ operační paměti RAM DDR3
Velikost operační paměti RAM (GB) 4
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 128

Závěr

Závěrem lze konstatovat, že se jedná o přinejmenším velmi kvalitní zařízení, které vás dostane především svým vkusným, elegantním a přesto velmi kvalitním zpracováním. Drobné rozměry tohoto zařízení až vyráží dech a dlouhá výdrž na baterii a kvalitní IPS displej tento fakt ještě podtrhují. Rozhodně se tak jedná o doporučitelný stroj pro široký záběr lidí, kteří dávají přednost zpracování a kvalitě a vhodné mobilitě, před reálným výkonem stroje. Na hraní a náročnější práci příliš doporučit nelze, ale pro méně výpočetně náročnou práci v terénu je to jedna z nejlepších alternativ na trhu.

18 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Mi Air 12,5

Xiaomi Mi Air 12,5

18 000 Kč Orientační cena