Recenze a srovnání Catler JE 4010

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii odstředivých odšťavňovačů

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Velký plnící otvor

Velké nádoby

Zápory:

Chybí některé funkce

4 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač Catler JE 4010 se řadí do kategorie odstředivých. Tato kategorie je obecně považována za více výkonnou a schopnou zpracovávat větší množství ovoce v krátkém časovém horizontu. Nevýhodou je naopak menší hustota nápoje a méně sytá chuť než je tomu v případě odšťavňovačů šnekových. Vyšší výkon je doménou právě i tohoto konkrétního zařízení, které disponuje příkonem 1200 W. To se promítá i do slušných otáček 13 000 za minutu, výhodou je také možnost velmi variabilního nastavení rychlosti. Pět různých stupňů znamená dobré možnosti přizpůsobení aktuálnímu odšťavňovanému materiálu. Objem nádoby činí 1,2 litru a jeví se jako dostačující pro využití i více uživateli na jednou. Nadprůměrný je obsah nádoby na zbytky dužiny, která bude pro běžné využití zcela dostačující. Bonusem je také možnost čištění odnímatelných částí odšťavňovače v myčce, což usnadní jeho nutnou údržbu.

​Pozitivum lze hledat i ve velikosti plnícího otvoru. Hodnota 8,4 centimetrů řadí zařízení do nadprůměru a ačkoliv je u velkých kusů ovoce nebo zeleniny nutné počítat s porcováním, nabízí nebývalý komfort. Kvalita zařízení se bohužel promítá do jeho rozměrů a manipulace s ním by nemusela být úplně snadná. Na druhou stranu hmotnost 4,5 kg je spíše pozitivní a vylepšuje tak dojem.

Parametr Tento produkt
Výrobce Catler
Typ  Odstředivé
Příkon (W)  1 200
Objem nádoby (l) 1,2
Objem zásobníku na zbytky (l)  3
Otáčky/min  13 000
Počet rychlostí  5
Velikost plnícího otvoru (mm)  84
Mytí v myčce  Ano
Šířka (cm) 32,4
Hloubka (cm) 17,8
Výška (cm) 40,7
Hmotnost (kg)  4,5

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje v základní výbavě čistícím kartáčkem, který umožní snadnější provádění údržby. Naopak bohužel chybí protiskluzové nožičky sloužící ke stabilnímu uchycení odšťavňovače na kluzkém povrchu. Nerezové sítko, které slouží k filtraci pořízeného nápoje, naopak součástí vybavení je. Nemůžete ale počítat s uzávěrem antidrip, který slouží ke snadnější manipulaci bez rizika vylití nápoje.

Parametr Tento produkt
Čistící kartáček  Ano
Protiskluzové nožičky  Ne
Nerezové sítko Ano
Uzávěr antidrip  Ne

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Catler JE 4010 hodnotíme pozitivně. Nabízí dobrý výkon a obecně slušné parametrové vybavení. Jeho doménou je velikost nádob, dostatečně velký plnící otvor a nebo třeba velký počet rychlostí. Slabinou jsou větší rozměry a menší vybavenost funkcemi.

Další recenze

Kompletní porovnání