Recenze a porovnání Catler JE 4010 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Catler JE 4010

Klady a zápory

  • Velký plnící otvor
  • Velké nádoby
  • Chybí některé funkce
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač Catler JE 4010 se řadí do kategorie odstředivých. Tato kategorie je obecně považována za více výkonnou a schopnou zpracovávat větší množství ovoce v krátkém časovém horizontu. Nevýhodou je naopak menší hustota nápoje a méně sytá chuť než je tomu v případě odšťavňovačů šnekových. Vyšší výkon je doménou právě i tohoto konkrétního zařízení, které disponuje příkonem 1200 W. To se promítá i do slušných otáček 13 000 za minutu, výhodou je také možnost velmi variabilního nastavení rychlosti. Pět různých stupňů znamená dobré možnosti přizpůsobení aktuálnímu odšťavňovanému materiálu. Objem nádoby činí 1,2 litru a jeví se jako dostačující pro využití i více uživateli na jednou. Nadprůměrný je obsah nádoby na zbytky dužiny, která bude pro běžné využití zcela dostačující. Bonusem je také možnost čištění odnímatelných částí odšťavňovače v myčce, což usnadní jeho nutnou údržbu.

​Pozitivum lze hledat i ve velikosti plnícího otvoru. Hodnota 8,4 centimetrů řadí zařízení do nadprůměru a ačkoliv je u velkých kusů ovoce nebo zeleniny nutné počítat s porcováním, nabízí nebývalý komfort. Kvalita zařízení se bohužel promítá do jeho rozměrů a manipulace s ním by nemusela být úplně snadná. Na druhou stranu hmotnost 4,5 kg je spíše pozitivní a vylepšuje tak dojem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Catler

Typ

Odstředivé

Příkon (W)

1 200

Otáčky/min

13 000

Počet rychlostí

5

Velikost plnicího otvoru (mm)

84

Objem nádoby (l)

1,2

Objem zásobníku na zbytky (l)

3

Výška (cm)

40,7

Šířka (cm)

32,4

Hloubka (cm)

17,8

Hmotnost (kg)

4,5

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje v základní výbavě čistícím kartáčkem, který umožní snadnější provádění údržby. Naopak bohužel chybí protiskluzové nožičky sloužící ke stabilnímu uchycení odšťavňovače na kluzkém povrchu. Nerezové sítko, které slouží k filtraci pořízeného nápoje, naopak součástí vybavení je. Nemůžete ale počítat s uzávěrem antidrip, který slouží ke snadnější manipulaci bez rizika vylití nápoje.

Parametr Tento produkt
Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ne

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ne

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Catler JE 4010 hodnotíme pozitivně. Nabízí dobrý výkon a obecně slušné parametrové vybavení. Jeho doménou je velikost nádob, dostatečně velký plnící otvor a nebo třeba velký počet rychlostí. Slabinou jsou větší rozměry a menší vybavenost funkcemi.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Catler JE 4010
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler JE 4010

Catler JE 4010

4 500 Kč Orientační cena