Recenze a porovnání Catler JE 4010 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Catler JE 4010

Klady a zápory

  • Velký plnící otvor
  • Velké nádoby
  • Chybí některé funkce
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač Catler JE 4010 se řadí do kategorie odstředivých. Tato kategorie je obecně považována za více výkonnou a schopnou zpracovávat větší množství ovoce v krátkém časovém horizontu. Nevýhodou je naopak menší hustota nápoje a méně sytá chuť než je tomu v případě odšťavňovačů šnekových. Vyšší výkon je doménou právě i tohoto konkrétního zařízení, které disponuje příkonem 1200 W. To se promítá i do slušných otáček 13 000 za minutu, výhodou je také možnost velmi variabilního nastavení rychlosti. Pět různých stupňů znamená dobré možnosti přizpůsobení aktuálnímu odšťavňovanému materiálu. Objem nádoby činí 1,2 litru a jeví se jako dostačující pro využití i více uživateli na jednou. Nadprůměrný je obsah nádoby na zbytky dužiny, která bude pro běžné využití zcela dostačující. Bonusem je také možnost čištění odnímatelných částí odšťavňovače v myčce, což usnadní jeho nutnou údržbu.

​Pozitivum lze hledat i ve velikosti plnícího otvoru. Hodnota 8,4 centimetrů řadí zařízení do nadprůměru a ačkoliv je u velkých kusů ovoce nebo zeleniny nutné počítat s porcováním, nabízí nebývalý komfort. Kvalita zařízení se bohužel promítá do jeho rozměrů a manipulace s ním by nemusela být úplně snadná. Na druhou stranu hmotnost 4,5 kg je spíše pozitivní a vylepšuje tak dojem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Catler

Typ

Odstředivé

Příkon (W)

1 200

Otáčky/min

13 000

Počet rychlostí

5

Velikost plnicího otvoru (mm)

84

Objem nádoby (l)

1,2

Objem zásobníku na zbytky (l)

3

Výška (cm)

40,7

Šířka (cm)

32,4

Hloubka (cm)

17,8

Hmotnost (kg)

4,5

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje v základní výbavě čistícím kartáčkem, který umožní snadnější provádění údržby. Naopak bohužel chybí protiskluzové nožičky sloužící ke stabilnímu uchycení odšťavňovače na kluzkém povrchu. Nerezové sítko, které slouží k filtraci pořízeného nápoje, naopak součástí vybavení je. Nemůžete ale počítat s uzávěrem antidrip, který slouží ke snadnější manipulaci bez rizika vylití nápoje.

Parametr Tento produkt
Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ne

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ne

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Catler JE 4010 hodnotíme pozitivně. Nabízí dobrý výkon a obecně slušné parametrové vybavení. Jeho doménou je velikost nádob, dostatečně velký plnící otvor a nebo třeba velký počet rychlostí. Slabinou jsou větší rozměry a menší vybavenost funkcemi.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Catler JE 4010
Iveta Polášková se k odšťavňovačům dostala jako milovnice džusů. Protože se o témata zajímá do hloubky, rychle začala zjišťovat první poslední o rozdílech mezi jednotlivými typy odšťavňovačů, konzistenci šťávy, kterou připraví, a částce, kterou na ně bude třeba vynaložit. Ochotně tak vysvětlí, proč se horizontální odšťavňovače lépe čistí nebo proč šťáva připravená za nízkých otáček vydrží déle čerstvá. Mimo odšťavňovače najdete její jméno také pod tématem pomalých hrnců nebo moka konviček.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler JE 4010

Catler JE 4010

4 500 Kč Orientační cena