Menu

Recenze a srovnání G21 Gracioso – starý

85,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Šnekové odšťavňovače

Klady

  • Keramický šnek
  • Záruka 4 roky
  • Zpětný chod

Zápory

  • Pouze jedna rychlost
  • Chybí čisticí kartáček
  • Nelze mýt v myčce
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pokud se zaměříme na základní parametry šnekového odšťavňovače G21, není toho moc, co bychom mu mohli vyloženě vytknout. Příkon 200 W je zcela dostačující, ačkoliv některé modely zvládají i dvojnásobek. Litrová nádoba je pro šnekové modely spíše nadstandard, objem 1 l u zásobníku na zbytky už je víceméně průměr. Odšťavňovač dosahuje rychlosti 70 otáček za minutu, což je pro šnekové modely nadprůměr. I proto bychom možná ocenili více než jednu rychlost. To samé platí pro plnicí otvor s průměrem 7,5 cm. V době psaní recenze (únor 2020) byl otvor u šnekových modelů většinou menší než 5 cm a větší kusy ovoce tak musíte před odšťavněním nakrájet. S tím se u modelu Gracioso obtěžovat nemusíte. Jednotlivé části odšťavňovače bohužel nejsou vhodné na mytí v myčce, ručnímu umývání se tak nevyhnete. Co se týče rozměrů, odšťavňovač značky G21 patří spíše ke větším modelům, není ale nijak neobvykle rozměrný. Na jeho míry i hmotnost se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Typ

Šnekové

Uložení šneku

Horizontální

Příkon (W)

200

Otáčky/min

70

Počet rychlostí

1 + zpětný chod

Velikost plnicího otvoru (mm)

75

Objem nádoby (l)

1

Objem zásobníku na zbytky (l)

1

Výška (cm)

40

Šířka (cm)

22

Hloubka (cm)

42

Hmotnost (kg)

5

Hodnocení funkcí a vybavení

Ve výbavě modelu G21 nenajdete čisticí kartáček, ani v tomto směru tak výrobce nijak neulehčil údržbu. Komfortní používání zajišťují protiskluzové nožičky a uzávěr antidrip, který zajistí, že z hubice odšťavňovače nebude odkapávat šťáva, když jej zrovna nepoužíváte. Součástí je také populární nerezové sítko, kterému se plastové alternativy zkrátka nevyrovnají. Šnek odšťavňovače je keramický, nemusíte se tak bát nízké účinnosti nebo rychlého opotřebení. Velmi užitečnou funkcí je potom zpětný chod, díky kterému nemusíte kvůli zaseknutému kousku zeleniny či ovoce rozebrat celý odšťavňovač.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Dotykové

Mytí v myčce

Ne

Čisticí kartáček

Ne

Homogenizační pouzdro

K dokoupení

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Obecně jsou uživatelé odšťavňovače Gracioso s tímto modelem velmi spokojení, chválí si především jednoduchou obsluhu a vysokou výtěžnost. Jako nedostatek někteří hodnotí nádobu na fresh, která na obrázcích působí jako vyrobená ze skla, ve skutečnosti je ale plastová. Stížnosti se objevily i kolem dotykových tlačítek, která se hůře ovládají mokrýma rukama.

Klady a zápory

Jako hlavní přínosy modelu Gracioso můžeme zdůraznit keramického šneka a široký plnicí otvor. Ten je v kategorii horizontálních šnekových odšťavňovačů skutečně nadprůměrný. Další výhodou je uzávěr antidrip, který pomáhá při přenášení či vyměňování plné nádobky za prázdnou.

Nevýhod u tohoto stoje mnoho nenajdeme, odšťavňování zvládá velmi dobře. Ocenili bychom však více rychlostí pro různé druhy potravin. Další zápory vidíme spíš v drobnostech, jako je chybějící kartáček na údržbu. Tu dále ztěžuje fakt, že žádné součástky odšťavňovače není možné mýt v myčce nádobí.

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač G21 Gracioso nabízí slušné hodnoty jak v kategorii základních parametrů, tak v nabídce funkcí. Při ošťavňování dosahuje poměrně vysokých otáček, má velký plnicí otvor, objemnou nádobku na šťávu a dostačující příkon. Ve funkcích poté kromě klasických protiskluzových nožek a populárního nerezového sítka nabídne také zpětný chod, keramického šneka a uzávěr antidrip. Výhodou je samozřejmě také prodloužená záruka na čtyři roky. Pokud hledáte šnekový odšťavňovač se slušným výkonem a oceníte mimo jiné velký plnicí otvor, můžeme vám tento model doporučit. Nepatří ovšem k nejlevnějším modelům na trhu, a pokud byste dali přednost spíše nějaké cenově dostupnější variantě, jako alternativa se nabízí například odšťavňovač Sencor SSJ 4042.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 Gracioso – starý | Hodnocení: 85,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den
Chtěla bych vědět jak si odšťavňovač poradí s mrkví, jablkem nebo červenou řepou. Mohla bych vidět třeba nějaké video. Děkuji s pozdravem Navrátilová

Kateřina Navrátilová

Dobrý den,
v tomto videu najdete výtěžnost odšťavňovače v praxi.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze G21 Gracioso – starý

G21 Gracioso – starý

6 000 Kč Orientační cena