Recenze a porovnání Kenwood JE 880 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Kenwood JE 880

Klady a zápory

  • Vysoký výkon
  • Nekompaktní rozměry a hmotnost
  • Vyšší cena
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač JE 880 od firmy Kenwood se řadí do kategorie odstředivých, které jsou typické větší rychlostí zpracování ovoce a méně hustou šťávou než je tomu v případě šnekových odšťavňovačů. Disponují obvykle také větším výkonem. To potvrzuje i tento model, který se s příkonem 2000 W řadí k nejvýkonnějším zařízením na trhu a neměl by mít problém poradit si v krátké době i s odšťavňováním náročných materiálů. Objem nádoby na šťávu skýtá hned 1,5 litrů a nabízí tak dostatek prostoru pro výrobu nápoje i pro více členů rodiny najednou. Této hodnotě zcela odpovídá také objem nádoby na zbytky dužiny, která nabídne tři litry kapacity a řadí zařízení opět k nadprůměru. Odšťavňovač pak oproti odstředivým konkurentům poněkud zaostává v rychlosti otáček za minutu, ale v reálném využití to nemá příliš hmatatelné dopady. Otáčky lze regulovat v rámci dvou rychlostních převodů a využít tak variabilitu pro různé odšťavňované druhy ovoce a zeleniny. Pozitivní je také možnost mytí odnímatelných komponentů odšťavňovače v myčce, díky čemuž ušetříte čas a práci s náročnými pracemi na údržbě.

Velikost plnícího otvoru 8,5 centimetrů lze na trhu považovat za nadprůměrnou a dostačující pro využití na ovoce bez zbytečné nutnosti velké úpravy před vhozením do přístroje. Rozměry samotného odšťavňovače pak předesílají, že se jedná o jedno z největších zařízení a manipulace s ním by mohla nadělat v určitých případech problémy. Tomu odpovídá také hmotnost 6,4 kilogramu, která řadí stroj mezi ty nejtěžší.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kenwood

Typ

Odstředivé

Příkon (W)

2 000

Otáčky/min

12 000

Počet rychlostí

2

Velikost plnicího otvoru (mm)

85

Objem nádoby (l)

1,5

Objem zásobníku na zbytky (l)

3

Výška (cm)

41

Šířka (cm)

47

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

6,4

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje všemi námi vybranými funkcemi a vybavením. V základní výbavě je tak dostupný čistící kartáček, který usnadňuje nutnou údržbu. Protiskluzové nožičky se starají o upevnění odšťavňovače i na kluzkém povrchu kuchyňských linek a poslouží ke snadnější manipulaci. Standardem je nerezové sítko, které se podepisuje do kvality filtrované šťávy. Uzávěr antidrip pak slouží jako bezpečnostní prvek proti rozlití šťávy při manipulaci s nádobou.

Parametr Tento produkt
Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastnící tohoto odšťavňovače jsou spokojení především s vysokým výkonem a celkově kvalitní konstrukcí, která má výdrž a jeví se jako pevná. Naopak jako slabinu reflektují vysokou pořizovací cenu zařízení.

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Kenwood JE 880 může být mezi odstředivými považován za jeden z nejlepších dostupných produktů na trhu. Je výborně vybaven zmíněnými funkcemi, disponuje vysokým výkonem i objemem obou nádob. Daní za celkovou kvalitu všech komponent je bohužel vyšší hmotnost a rozměry zařízení a také jeho poměrně vysoká cena, která je však zcela odpovídající nabízeným kvalitám.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kenwood JE 880
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kenwood JE 880

Kenwood JE 880

7 000 Kč Orientační cena