Recenze a porovnání Kenwood JE 880 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Kenwood JE 880

Klady a zápory

  • Vysoký výkon
  • Nekompaktní rozměry a hmotnost
  • Vyšší cena
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač JE 880 od firmy Kenwood se řadí do kategorie odstředivých, které jsou typické větší rychlostí zpracování ovoce a méně hustou šťávou než je tomu v případě šnekových odšťavňovačů. Disponují obvykle také větším výkonem. To potvrzuje i tento model, který se s příkonem 2000 W řadí k nejvýkonnějším zařízením na trhu a neměl by mít problém poradit si v krátké době i s odšťavňováním náročných materiálů. Objem nádoby na šťávu skýtá hned 1,5 litrů a nabízí tak dostatek prostoru pro výrobu nápoje i pro více členů rodiny najednou. Této hodnotě zcela odpovídá také objem nádoby na zbytky dužiny, která nabídne tři litry kapacity a řadí zařízení opět k nadprůměru. Odšťavňovač pak oproti odstředivým konkurentům poněkud zaostává v rychlosti otáček za minutu, ale v reálném využití to nemá příliš hmatatelné dopady. Otáčky lze regulovat v rámci dvou rychlostních převodů a využít tak variabilitu pro různé odšťavňované druhy ovoce a zeleniny. Pozitivní je také možnost mytí odnímatelných komponentů odšťavňovače v myčce, díky čemuž ušetříte čas a práci s náročnými pracemi na údržbě.

Velikost plnícího otvoru 8,5 centimetrů lze na trhu považovat za nadprůměrnou a dostačující pro využití na ovoce bez zbytečné nutnosti velké úpravy před vhozením do přístroje. Rozměry samotného odšťavňovače pak předesílají, že se jedná o jedno z největších zařízení a manipulace s ním by mohla nadělat v určitých případech problémy. Tomu odpovídá také hmotnost 6,4 kilogramu, která řadí stroj mezi ty nejtěžší.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kenwood

Typ

Odstředivé

Příkon (W)

2 000

Otáčky/min

12 000

Počet rychlostí

2

Velikost plnicího otvoru (mm)

85

Objem nádoby (l)

1,5

Objem zásobníku na zbytky (l)

3

Výška (cm)

41

Šířka (cm)

47

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

6,4

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje všemi námi vybranými funkcemi a vybavením. V základní výbavě je tak dostupný čistící kartáček, který usnadňuje nutnou údržbu. Protiskluzové nožičky se starají o upevnění odšťavňovače i na kluzkém povrchu kuchyňských linek a poslouží ke snadnější manipulaci. Standardem je nerezové sítko, které se podepisuje do kvality filtrované šťávy. Uzávěr antidrip pak slouží jako bezpečnostní prvek proti rozlití šťávy při manipulaci s nádobou.

Parametr Tento produkt
Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastnící tohoto odšťavňovače jsou spokojení především s vysokým výkonem a celkově kvalitní konstrukcí, která má výdrž a jeví se jako pevná. Naopak jako slabinu reflektují vysokou pořizovací cenu zařízení.

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Kenwood JE 880 může být mezi odstředivými považován za jeden z nejlepších dostupných produktů na trhu. Je výborně vybaven zmíněnými funkcemi, disponuje vysokým výkonem i objemem obou nádob. Daní za celkovou kvalitu všech komponent je bohužel vyšší hmotnost a rozměry zařízení a také jeho poměrně vysoká cena, která je však zcela odpovídající nabízeným kvalitám.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Kenwood JE 880
Iveta Polášková se k odšťavňovačům dostala jako milovnice džusů. Protože se o témata zajímá do hloubky, rychle začala zjišťovat první poslední o rozdílech mezi jednotlivými typy odšťavňovačů, konzistenci šťávy, kterou připraví, a částce, kterou na ně bude třeba vynaložit. Ochotně tak vysvětlí, proč se horizontální odšťavňovače lépe čistí nebo proč šťáva připravená za nízkých otáček vydrží déle čerstvá. Mimo odšťavňovače najdete její jméno také pod tématem pomalých hrnců nebo moka konviček.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kenwood JE 880

Kenwood JE 880

7 000 Kč Orientační cena