Menu

Recenze a srovnání Kenwood JE 880

Doporučujeme Při nákupu v kategorii odstředivých odšťavňovačů

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Vysoký výkon
  • Nekompaktní rozměry a hmotnost
  • Vyšší cena
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač JE 880 od firmy Kenwood se řadí do kategorie odstředivých, které jsou typické větší rychlostí zpracování ovoce a méně hustou šťávou než je tomu v případě šnekových odšťavňovačů. Disponují obvykle také větším výkonem. To potvrzuje i tento model, který se s příkonem 2000 W řadí k nejvýkonnějším zařízením na trhu a neměl by mít problém poradit si v krátké době i s odšťavňováním náročných materiálů. Objem nádoby na šťávu skýtá hned 1,5 litrů a nabízí tak dostatek prostoru pro výrobu nápoje i pro více členů rodiny najednou. Této hodnotě zcela odpovídá také objem nádoby na zbytky dužiny, která nabídne tři litry kapacity a řadí zařízení opět k nadprůměru. Odšťavňovač pak oproti odstředivým konkurentům poněkud zaostává v rychlosti otáček za minutu, ale v reálném využití to nemá příliš hmatatelné dopady. Otáčky lze regulovat v rámci dvou rychlostních převodů a využít tak variabilitu pro různé odšťavňované druhy ovoce a zeleniny. Pozitivní je také možnost mytí odnímatelných komponentů odšťavňovače v myčce, díky čemuž ušetříte čas a práci s náročnými pracemi na údržbě.

Velikost plnícího otvoru 8,5 centimetrů lze na trhu považovat za nadprůměrnou a dostačující pro využití na ovoce bez zbytečné nutnosti velké úpravy před vhozením do přístroje. Rozměry samotného odšťavňovače pak předesílají, že se jedná o jedno z největších zařízení a manipulace s ním by mohla nadělat v určitých případech problémy. Tomu odpovídá také hmotnost 6,4 kilogramu, která řadí stroj mezi ty nejtěžší.

Parametr Tento produkt
Výrobce Kenwood
Typ Odstředivé
Příkon (W) 2 000
Objem nádoby (l) 1,5
Objem zásobníku na zbytky (l) 3
Otáčky/min 12 000
Počet rychlostí 2
Velikost plnicího otvoru (mm) 85
Mytí v myčce Ano
Šířka (cm) 47
Hloubka (cm) 20
Výška (cm) 41
Hmotnost (kg) 6,4

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje všemi námi vybranými funkcemi a vybavením. V základní výbavě je tak dostupný čistící kartáček, který usnadňuje nutnou údržbu. Protiskluzové nožičky se starají o upevnění odšťavňovače i na kluzkém povrchu kuchyňských linek a poslouží ke snadnější manipulaci. Standardem je nerezové sítko, které se podepisuje do kvality filtrované šťávy. Uzávěr antidrip pak slouží jako bezpečnostní prvek proti rozlití šťávy při manipulaci s nádobou.

Parametr Tento produkt
Čisticí kartáček Ano
Protiskluzové nožičky Ano
Nerezové sítko Ano
Uzávěr antidrip Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastnící tohoto odšťavňovače jsou spokojení především s vysokým výkonem a celkově kvalitní konstrukcí, která má výdrž a jeví se jako pevná. Naopak jako slabinu reflektují vysokou pořizovací cenu zařízení.

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Kenwood JE 880 může být mezi odstředivými považován za jeden z nejlepších dostupných produktů na trhu. Je výborně vybaven zmíněnými funkcemi, disponuje vysokým výkonem i objemem obou nádob. Daní za celkovou kvalitu všech komponent je bohužel vyšší hmotnost a rozměry zařízení a také jeho poměrně vysoká cena, která je však zcela odpovídající nabízeným kvalitám.

7 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Kenwood JE 880

Kenwood JE 880

7 000 Kč Orientační cena