Recenze a porovnání Sana Juicer EUJ-808 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sana Juicer EUJ-808

Klady a zápory

  • Vysoká výtěžnost
  • Kvalita pořízeného nápoje
  • Vyšší cena
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač Sana Juicer EUJ-808 patří do kategorie šnekových. Tento typ odšťavňovačů je typický obecně vyšší hustotou vylisované šťávy a výraznější chutí, ale také pomalejším procesem odšťavňování a slabším výkonem. Tomu odpovídá i hodnota příkonu tohoto konkrétního zařízení, 150 W ho řadí v konkurenci odstředivých do hlubokého podprůměru, nicméně z důvodu rozdílného principu fungování u šnekových odšťavňovačů se jedná o hodnotu dostačující. Za běžné lze považovat také to, že odšťavňovač disponuje jednorychlostním provozem.

Příznivá je hodnota plnícího otvoru, který nabídne 4,5 centimetrů a v porovnání s dalšími šnekovými odšťavňovači se jeví jako nadprůměrná. Ačkoliv musíte počítat s tím, že u větších kusů ovoce nebo zeleniny bude nutné provést před vhozením úpravu rozkrojením​, je velikost pozitivní. Rozměrově se přístroj i přes svoji kvalitu řadí mezi kompaktní a měl by být poměrně snadno skladovatelný. Naopak hmotnostně patří mezi nejtěžší a 6,8 kilogramů by mohlo v některých případech nadělat problémy s manipulací.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sana

Typ

Šnekové

Příkon (W)

150

Otáčky/min

43

Počet rychlostí

1

Velikost plnicího otvoru (mm)

45

Objem nádoby (l)

0,45

Objem zásobníku na zbytky (l)

1,7

Výška (cm)

23,6

Šířka (cm)

24

Hloubka (cm)

39,8

Hmotnost (kg)

6,8

Hodnocení funkcí a vybavení

Z vybraných funkcí nechybí odšťavňovači žádná a uživatelé se tak mohou těšit na usnadnění provozu. Čistící kartáček slouží ke snadnější údržbě. Protiskluzové nožičky umožní stabilnější umístění i na kluzkém povrchu některých kuchyňských linek. Nerezové sítko pomáhá k zachycování dužiny a stará se o vyšší kvalitu výsledného nápoje. K tomu, aby při přenosech a manipulaci s nádobou nedošlo k rozlití pak slouží uzávěr antidrip.

Parametr Tento produkt
Mytí v myčce

Ne

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci odšťavňovače kladně reflektují především relativní jednoduchost zařízení a intuitivní ovládání i přes možnost využití spousty doplňkových funkcí. Jako silnou stránku vidí také velkou výtěžnost, která se promítá do dostatečně vylisovaného odpadu a velkého počtu získané šťávy.

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Sana Juicer EUJ-808 je zařízením nejvyšší kvality, které poslouží pro běžné využití naprosto bez problémů a přidává nadstandard v podobě velmi vysoké výtěžnosti. Ačkoliv parametrově se nemůže na první pohled rovnat odstředivým odšťavňovačům, je nutné brát v potaz odlišnosti mezi oběma druhy. Kvalita pořízeného nápoje je zcela odpovídající vyšší ceně a potěší také vybavenost funkcemi. Slabinou je nižší papírový výkon, který by v podobné cenové kategorii neměl být standardem.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sana Juicer EUJ-808
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sana Juicer EUJ-808

Sana Juicer EUJ-808

12 000 Kč Orientační cena