Recenze a porovnání Sana Juicer EUJ-808 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sana Juicer EUJ-808

Klady a zápory

  • Vysoká výtěžnost
  • Kvalita pořízeného nápoje
  • Vyšší cena
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač Sana Juicer EUJ-808 patří do kategorie šnekových. Tento typ odšťavňovačů je typický obecně vyšší hustotou vylisované šťávy a výraznější chutí, ale také pomalejším procesem odšťavňování a slabším výkonem. Tomu odpovídá i hodnota příkonu tohoto konkrétního zařízení, 150 W ho řadí v konkurenci odstředivých do hlubokého podprůměru, nicméně z důvodu rozdílného principu fungování u šnekových odšťavňovačů se jedná o hodnotu dostačující. Za běžné lze považovat také to, že odšťavňovač disponuje jednorychlostním provozem.

Příznivá je hodnota plnícího otvoru, který nabídne 4,5 centimetrů a v porovnání s dalšími šnekovými odšťavňovači se jeví jako nadprůměrná. Ačkoliv musíte počítat s tím, že u větších kusů ovoce nebo zeleniny bude nutné provést před vhozením úpravu rozkrojením​, je velikost pozitivní. Rozměrově se přístroj i přes svoji kvalitu řadí mezi kompaktní a měl by být poměrně snadno skladovatelný. Naopak hmotnostně patří mezi nejtěžší a 6,8 kilogramů by mohlo v některých případech nadělat problémy s manipulací.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sana

Typ

Šnekové

Příkon (W)

150

Otáčky/min

43

Počet rychlostí

1

Velikost plnicího otvoru (mm)

45

Objem nádoby (l)

0,45

Objem zásobníku na zbytky (l)

1,7

Výška (cm)

23,6

Šířka (cm)

24

Hloubka (cm)

39,8

Hmotnost (kg)

6,8

Hodnocení funkcí a vybavení

Z vybraných funkcí nechybí odšťavňovači žádná a uživatelé se tak mohou těšit na usnadnění provozu. Čistící kartáček slouží ke snadnější údržbě. Protiskluzové nožičky umožní stabilnější umístění i na kluzkém povrchu některých kuchyňských linek. Nerezové sítko pomáhá k zachycování dužiny a stará se o vyšší kvalitu výsledného nápoje. K tomu, aby při přenosech a manipulaci s nádobou nedošlo k rozlití pak slouží uzávěr antidrip.

Parametr Tento produkt
Mytí v myčce

Ne

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci odšťavňovače kladně reflektují především relativní jednoduchost zařízení a intuitivní ovládání i přes možnost využití spousty doplňkových funkcí. Jako silnou stránku vidí také velkou výtěžnost, která se promítá do dostatečně vylisovaného odpadu a velkého počtu získané šťávy.

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Sana Juicer EUJ-808 je zařízením nejvyšší kvality, které poslouží pro běžné využití naprosto bez problémů a přidává nadstandard v podobě velmi vysoké výtěžnosti. Ačkoliv parametrově se nemůže na první pohled rovnat odstředivým odšťavňovačům, je nutné brát v potaz odlišnosti mezi oběma druhy. Kvalita pořízeného nápoje je zcela odpovídající vyšší ceně a potěší také vybavenost funkcemi. Slabinou je nižší papírový výkon, který by v podobné cenové kategorii neměl být standardem.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Sana Juicer EUJ-808
Iveta Polášková se k odšťavňovačům dostala jako milovnice džusů. Protože se o témata zajímá do hloubky, rychle začala zjišťovat první poslední o rozdílech mezi jednotlivými typy odšťavňovačů, konzistenci šťávy, kterou připraví, a částce, kterou na ně bude třeba vynaložit. Ochotně tak vysvětlí, proč se horizontální odšťavňovače lépe čistí nebo proč šťáva připravená za nízkých otáček vydrží déle čerstvá. Mimo odšťavňovače najdete její jméno také pod tématem pomalých hrnců nebo moka konviček.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sana Juicer EUJ-808

Sana Juicer EUJ-808

12 000 Kč Orientační cena