Recenze a porovnání Tefal ZC 500 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Tefal ZC 500

Klady a zápory

Klady

  • Slušný příkon
  • Lze mýt v myčce
  • Uzávěr antidrip

Zápory

  • Menší objem nádob
  • Nemá protiskluzové nožičky
5 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Šnekový odšťavňovač se slušným příkonem a otáčkami, to je model Tefal ZC 500. Jeho příkon dosahuje 300 W, což je v kategorii šnekových odšťavňovačů nadprůměrná hodnota. Odšťavňovač Tefal zároveň nabízí 80 ot./min, což je opět nadprůměr ve srovnání s konkurenčními šnekovými zařízeními. Lehce si pohoršil pouze jednou rychlostí. Objem nádoby na šťávu je 1 l, což je lehce nadprůměrná hodnota. Nádobka na dřeň má objem totožný, 1 l, a jedná se o kombinaci dostačující pro bezproblémové využití. Výhodou je také možnost umývaní těchto nádob v myčce.

Velikost plnícího otvoru nabízí pro šnekové odšťavňovače standardní hodnotu 4,5 centimetrů. Ačkoliv je nutné počítat s občasnou úpravou ovoce, aby bylo možné jeho vložení dovnitř, nejedná se o žádnou katastrofu. Hloubka zařízení je 38,8 cm, šířka 25,1 cm a výška 36,8 cm. Hmotnost 4,8 kg je pak i v kategorii šnekových poměrně příznivá a slibuje dobré možnosti manipulace.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Typ

Šnekové

Příkon (W)

300

Otáčky/min

80

Počet rychlostí

1

Velikost plnicího otvoru (mm)

45

Objem nádoby (l)

1

Objem zásobníku na zbytky (l)

1

Výška (cm)

36,8

Šířka (cm)

25,1

Hloubka (cm)

38,6

Hmotnost (kg)

4,8

Hodnocení funkcí a vybavení

Z testovaných funkcí postrádá pouze jednu, protiskluzové nožičky. Při opatrné manipulaci se ale nemůže nic stát a vy si tak můžete naplno užívat výhod, které vám přinese nerezové sítko, uzávěr Anti Drip a čisticí kartáček. Nemusíte se tak bát nepořádku a kartáček vám pomůže s čištěním, které je často největší výhodou odšťavňovačů.

Parametr Tento produkt
Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ne

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Naše hodnocení a závěr

Šnekový odšťavňovač Tefal ZC 500 je zařízením střední cenové kategorie se slušným parametrovým vybavením. O body jej připravily chybějící protiskluzové nožičky a některé průměrné až podprůměrné výkony v oblasti parametrů. Jinak jde ale o velmi dobrý model, a pokud zrovna nepřipravujete šťávu pro velké množství lidí, může se jednat o ideální volbu. V ostatních kritériích si vede velmi dobře a můžeme jej tak směle doporučit do každé domácnosti.

5 400 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Tefal ZC 500
Iveta Polášková se k odšťavňovačům dostala jako milovnice džusů. Protože se o témata zajímá do hloubky, rychle začala zjišťovat první poslední o rozdílech mezi jednotlivými typy odšťavňovačů, konzistenci šťávy, kterou připraví, a částce, kterou na ně bude třeba vynaložit. Ochotně tak vysvětlí, proč se horizontální odšťavňovače lépe čistí nebo proč šťáva připravená za nízkých otáček vydrží déle čerstvá. Mimo odšťavňovače najdete její jméno také pod tématem pomalých hrnců nebo moka konviček.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tefal ZC 500

Tefal ZC 500

5 400 Kč Orientační cena