Menu

Recenze a srovnání Tefal ZC 500

Klady

  • Slušný příkon
  • Lze mýt v myčce
  • Uzávěr antidrip

Zápory

  • Menší objem nádob
  • Nemá protiskluzové nožičky
5 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Šnekový odšťavňovač se slušným příkonem a otáčkami, to je model Tefal ZC 500. Jeho příkon dosahuje 300 W, což je v kategorii šnekových odšťavňovačů nadprůměrná hodnota. Odšťavňovač Tefal zároveň nabízí 80 ot./min, což je opět nadprůměr ve srovnání s konkurenčními šnekovými zařízeními. Lehce si pohoršil pouze jednou rychlostí. Objem nádoby na šťávu je 1 l, což je lehce nadprůměrná hodnota. Nádobka na dřeň má objem totožný, 1 l, a jedná se o kombinaci dostačující pro bezproblémové využití. Výhodou je také možnost umývaní těchto nádob v myčce.

Velikost plnícího otvoru nabízí pro šnekové odšťavňovače standardní hodnotu 4,5 centimetrů. Ačkoliv je nutné počítat s občasnou úpravou ovoce, aby bylo možné jeho vložení dovnitř, nejedná se o žádnou katastrofu. Hloubka zařízení je 38,8 cm, šířka 25,1 cm a výška 36,8 cm. Hmotnost 4,8 kg je pak i v kategorii šnekových poměrně příznivá a slibuje dobré možnosti manipulace.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Typ

Šnekové

Příkon (W)

300

Otáčky/min

80

Počet rychlostí

1

Velikost plnicího otvoru (mm)

45

Objem nádoby (l)

1

Objem zásobníku na zbytky (l)

1

Výška (cm)

36,8

Šířka (cm)

25,1

Hloubka (cm)

38,6

Hmotnost (kg)

4,8

Hodnocení funkcí a vybavení

Z testovaných funkcí postrádá pouze jednu, protiskluzové nožičky. Při opatrné manipulaci se ale nemůže nic stát a vy si tak můžete naplno užívat výhod, které vám přinese nerezové sítko, uzávěr Anti Drip a čisticí kartáček. Nemusíte se tak bát nepořádku a kartáček vám pomůže s čištěním, které je často největší výhodou odšťavňovačů.

Parametr Tento produkt
Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ne

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Naše hodnocení a závěr

Šnekový odšťavňovač Tefal ZC 500 je zařízením střední cenové kategorie se slušným parametrovým vybavením. O body jej připravily chybějící protiskluzové nožičky a některé průměrné až podprůměrné výkony v oblasti parametrů. Jinak jde ale o velmi dobrý model, a pokud zrovna nepřipravujete šťávu pro velké množství lidí, může se jednat o ideální volbu. V ostatních kritériích si vede velmi dobře a můžeme jej tak směle doporučit do každé domácnosti.

5 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal ZC 500
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tefal ZC 500

Tefal ZC 500

5 400 Kč Orientační cena