Porovnání a recenze Babbel - Kurzy španělštiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Babbel – Kurzy španělštiny

1. místo
88,8 % Celkové hodnocení
 • Všechny jazykové úrovně
 • Dá se využívat offline
 • Všechny výukové metody
 • Nenabízí možnost online lektora
 • Nemá specializaci pro odborné účely
 • Nemá oficiální přípravu na certifikát
1 000 Kč/rok Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 9,5/10
  Hodnocení úrovní
 • 8,8/10
  Hodnocení metod výuky
 • 5,0/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 88,8 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu španělštiny

Online jazykový kurz španělštiny Babbel patří v době srovnání (říjen 2020) mezi nejkompatibilnější kurzy. Můžete jej totiž spustit jak přes internetový prohlížeč, tedy ideálně na notebooku nebo stolním počítači, tak také přes aplikaci, která je dostupná pro chytré telefony s operačním systémem iOS i Android.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS.

Ano

86 % Ano, 14 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu španělštiny

Na počátku je důležité zmínit, že se portál Babbel hodí jen pro znalce angličtiny, kurzy cizích jazyků totiž neprobíhají v češtině. Jednou z největších předností tohoto kurzu je pak rozhodně rozsáhlá nabídka levelů španělského jazyka. Babbel tak mohou využívat jak úplní začátečníci, tak velmi pokročilí studenti. Jakou úroveň se rozhodnete studovat, závisí jen na vás a level můžete v průběhu kdykoliv změnit. Pokud si nejste jisti, jak na tom se španělštinou jste, pomůže vám rozřazovací test, který Babbel nabízí.

Přestože Babbel nabízí úrovně od A0 až po C2, neslouží tyto lekce jako příprava na oficiální jazykový certifikát. Pokud se na něho připravujete, je tedy potřeba nespoléhat pouze na tuto výuku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Možnost volby úrovně

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
A0/00

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
C1

Ano

86 % Ne, 14 % Ano
C2

Ano

86 % Ne, 14 % Ano
Příprava na certifikát

Ne

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení metod výuky španělštiny

Tento jazykový kurz nabízí všechny výukové metody, tedy čtení, psaní, poslech i mluvení. Jednou z výhod je pak určitě možnost konverzace s rodilým mluvčím. Online lektora, který by vám pomohl s probíranou látkou v případě, že něčemu nerozumíte, ale Babbel bohužel nenabízí.

Pokud se chcete jazyk učit na cestách nebo také v místech, kde nemáte připojení k internetu, bude se vám jistě hodit možnost využívání kurzu offline. Tuto možnost jako jeden z mála srovnávaných Babbel nabízí. Co mu ale chybí, jsou specializované kurzy na odborná témata.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

57 % Ne, 43 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ano

57 % Ne, 43 % Ano
Funguje i offline

Celé lekce

43 % Jen některé materiály, 29 % Celé lekce, 29 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu španělštiny

Kurzy Babbel můžete využívat buďto zdarma, nebo si předplatit na jistý časový úsek prémiovou placenou variantu. Ta se od neplacené liší v tom, že si kurzy můžete personalizovat, máte k dispozici denní vyhodnocení a neomezený přístup k úkolům. Hodí se tedy hlavně v případě, že chcete studovat opravdu intenzivně.

V případě placené verze zaplatíte za rok zhruba 1 000 korun. Babbel se tak řadí mezi levnější kurzy z našeho srovnání. Jistou nevýhodou je vyučovací jazyk. Kurzy totiž nejsou vyučovány v češtině, ale pouze v angličtině, a jsou tak vhodné pouze pro ty, kteří angličtinu ovládají.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Doživotní licence

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Zkušební verze

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Výuka v češtině

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

100 % Ano

Hodnocení uživatelů

Babbel sklízí velmi pozitivní ohlasy především na zahraničních fórech. Přece jen zde výuka neprobíhá v češtině, ale v anglickém jazyce, proto je tento portál celosvětově rozšířený a oblíbený a můžete na něj najít mnoho recenzí. Uživatelé v nich zmiňují například možnost pracovat podle svých možností, co se týče místa, času i tempa. Pozitivně hodnotí zábavnost cvičení i kvalitu konverzací, které jsou určeny k poslechu, prý jsou v nich kromě užitečných slovíček i celé fráze jako v reálné komunikaci. Podle některých ale naopak může občas váznout komunikace s uživatelskou podporou, která je navíc dostupná jen v omezené časy.

Klady a zápory

Mezi největší benefity portálu Babbel a jeho online kurzů španělštiny patří podle nás dostupnost všech jazykových úrovní, mohou se zde španělsky učit jak začátečníci, tak i méně či více pokročilí. Kurzy se navíc dají využívat i bez připojení k internetu, k dispozici jsou celé lekce offline. Babbel potěší i všemi výukovými metodami, kde nechybí ani mluvení a poslech konverzací pro naučení správného přízvuku.

Za jistá negativa naopak považujeme absenci online lektora, který by vám poradil v případě nesnází a minimálně u jiných cizích jazyků či portálů bývá dostupný. Nenajdete zde ani specializace pro profesní účely a vyučovaná španělština je tak spíše všeobecně zaměřena. Kurzy ani neslouží jako oficiální příprava na certifikát; pokud se na absolvování některého budete cítit, je to jen na vás, nicméně některé jiné online kurzy svým obsahem garantují, že vás na složení zkoušek ke konkrétním certifikátům připraví.

Naše hodnocení a závěr

Online jazykový kurz Babbel je vyučován v angličtině a jako jeden z mála nabízí všechny jazykové úrovně, od úplných začátečníků až po velmi pokročilé. S výběrem vhodné obtížnosti vám rozřazovací test. Babbel funguje jak na počítači, tak na telefonech s Androidem i iOS. Tento kurz patří mezi ty levnější, za jeden rok zaplatíte zhruba 1 000 korun a můžete využívat všechny levely španělského jazyka.

Je zde možnost i konverzace s rodilým mluvčím a máte k dispozici všechny výukové metody. Babbel ale nenabízí oficiální přípravu na jazykový certifikát. Pokud se jej chystáte absolvovat, zkuste se podívat také na OnlineJazyky.cz, tento portál navíc vyučuje v češtině.

1 000 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Babbel – Kurzy španělštiny | Hodnocení: 88,8 %
Karolína Šerá autorsky stojí za všemi stránkami online jazykových kurzů, španělštinu nevyjímaje. Jelikož se tomuto tématu věnuje celkově přes rok, má pečlivě zmapovanou nabídku portálů a zná podstatné vlastnosti, které by měl kvalitní kurz mít. I laikovi proto dokáže vysvětlit, proč je u španělštiny důležitý poslech jako výuková metoda nebo proč by si měl u placeného kurzu pohlídat možnost zkušební doby. Je autorkou i odlišně zaměřených témat, jako je některé sportovní náčiní, školní tašky nebo malé domácí spotřebiče; redaktorská různorodost ji zkrátka baví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Babbel – Kurzy španělštiny

Babbel – Kurzy španělštiny

1. místo  v porovnání
1 000 Kč/rok Orientační cena