Porovnání a recenze Duolingo - Kurzy španělštiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Duolingo – Kurzy španělštiny

6. místo
69,2 % Celkové hodnocení
 • Funguje na PC i mobilu
 • Nižší cena
 • Všechny výukové metody
 • Není vhodné pro pokročilejší
 • Nepřipraví na certifikát
 • Chybí konverzace s rodilým mluvčím
2 000 Kč/rok Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 5,3/10
  Hodnocení úrovní
 • 8,2/10
  Hodnocení metod výuky
 • 5,0/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 69,2 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu španělštiny

Duolingo patří mezi nejznámější a nejčastěji využívané online jazykové kurzy cizího jazyka. Zároveň patří také mezi ty kompatibilnější kurzy z našeho srovnání (říjen 2020). Můžete ho totiž spustit jak na stolním počítači a notebooku, tak také na smartphonu. Dostupná je aplikace jak pro operační systém iOS, tak i Android.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS.

Ano

86 % Ano, 14 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu španělštiny

Duolingo má několik jazykových úrovní. A to v rozsahu A0 až B1. Z toho plyne, že je vhodný pro ty, kteří se s jazykem setkávají úplně poprvé a pro mírně pokročilé. Zkušenější španělštináři se v tomto online kurzu ale mnoho nenaučí. Program pro velmi pokročilé studenty španělského jazyka ale v době psaní recenze nenabízel téměř žádný kurz.

Pokud si nejste jisti, jaká jazyková úroveň pro vás bude nejvhodnější, máte k dispozici rozřazovací test, který vám napoví a následně vás zařadí do příslušného levelu. Měnit jednotlivé úrovně v průběhu kurzu sice není možné, ale pokud vyplníte zadaný test a uděláte v něm pouze minimální množství chyb, odemkne se vám další úroveň.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Možnost volby úrovně

Ne

71 % Ano, 29 % Ne
A0/00

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
C1

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
C2

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Příprava na certifikát

Ne

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení metod výuky španělštiny

Při studiu španělštiny s kurzem Duolingo se setkáte se všemi výukovými metody. Tedy kromě standartního čtení a psaní také s poslechem, který důležitý k zachycení správné výslovnosti a mluvením, kdy mluvíte do mikrofonu a aplikace vaší výslovnost sama vyhodnotí. Z negativ je potřeba zmínit absence online lektora, který by pomohl v případě nejasností a možnost konverzace s rodilým mluvčím.

Základní neplacená verze funguje pouze online. Placená varianta pak nabízí využití také offline možnost studování celých lekcí, což ocení všichni, kteří se chtějí učit na cestách nebo v místě bez připojení k internetu. Výuka je zaměřená všeobecně a odbornou specializaci v kurzu nenajdete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

57 % Ne, 43 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ne

57 % Ne, 43 % Ano
Funguje i offline

Celé lekce

43 % Jen některé materiály, 29 % Celé lekce, 29 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu španělštiny

Online kurz Duolingo můžete používat buďto v neplacené variantě, kde je třeba počítat s rušivými reklamami a omezeným počtem životů. Nebo si můžete zaplatit za prémiovou verzi, která nabízí nekonečné množství životů i možnost studia bez připojení k internetu. Za jeden rok tak zaplatíte lehce přes 2 000 korun, což vychází přibližně na 525 korun za jednu jazykovou úroveň. Díky tomu se Duolingo řadí mezi ty levnější kurzy z našeho srovnání.

Tento kurz nenabízí výuku v českém jazyce a hodí se tak pouze pro ty, kteří umí anglicky. Vyučování v angličtině je ale standardem u většiny námi srovnávaných jazykových kurzů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Doživotní licence

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Zkušební verze

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Výuka v češtině

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Duolingo je oblíbeným jazykovým kurzem, který kromě španělského jazyka nabízí ještě spoustu dalších mutací. Funguje jak na mobilních telefonech, tak i na počítači a výuka neprobíhá v češtině, ale pouze v anglickém jazyce. Můžete jej využívat zdarma či zaplatit prémiovou verzi, která nabízí výuku bez rušivých reklam a možnost využívat celé lekce i offline. Kurz je vhodný pouze pro začátečníky a mírně pokročilé. Materiály ke studiu vyšších levelů ale nenabízí. Chybí mu také možnost konverzace s rodilým mluvčím. Takže pokud je pro vás konverzace při výuce důležitá, zkuste se podívat třeba na Rosetta Stone.

2 000 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Duolingo – Kurzy španělštiny | Hodnocení: 69,2 %
Karolína Šerá autorsky stojí za všemi stránkami online jazykových kurzů, španělštinu nevyjímaje. Jelikož se tomuto tématu věnuje celkově přes rok, má pečlivě zmapovanou nabídku portálů a zná podstatné vlastnosti, které by měl kvalitní kurz mít. I laikovi proto dokáže vysvětlit, proč je u španělštiny důležitý poslech jako výuková metoda nebo proč by si měl u placeného kurzu pohlídat možnost zkušební doby. Je autorkou i odlišně zaměřených témat, jako je některé sportovní náčiní, školní tašky nebo malé domácí spotřebiče; redaktorská různorodost ji zkrátka baví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Při kliknutí na uvedený odkaz “vyzkoušet zdarma” se mi otevře stránka v azbuce …

Dobrý den, jazyk stránky Duolingo můžete změnit vpravo nahoře na obrazovce. Po najetí na šipku vedle textu, který říká „Jazyk stránky: …“ se Vám ukáže rozbalovací nabídka jazyků, mezi kterými můžete přepínat.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Duolingo – Kurzy španělštiny

Duolingo – Kurzy španělštiny

6. místo  v porovnání
2 000 Kč/rok Orientační cena