Menu

Recenze a test Landigo - Kurzy španělštiny

7. místo
62,9 % Celkové hodnocení
 • Nižší cena
 • Nabídka dalších jazyků
 • Základní verze zdarma
 • Nepřipraví na certifikát
 • Není možnost konverzace
 • Funguje pouze online
2 400 Kč/rok Orientační cena
 • 5,0/10
  Hodnocení kompatibility
 • 7,0/10
  Hodnocení úrovní
 • 6,3/10
  Hodnocení metod výuky
 • 5,0/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 62,9 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu španělštiny

Kurzy španělštiny Landigo fungují online a dají se otevřít pouze v prohlížeči. To znamená, že jsou vhodné spíše na pro učení na stolním počítači nebo notebooku. Případně se samozřejmě dají otevřít také v prohlížeči na tabletu nebo smartphonu, speciální aplikaci ale jako jedni z mála nemají. Z hlediska kompatibility je na tom Landigo v době psaní recenze podprůměrně oproti dalším srovnávaným kurzům (říjen 2020).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze Ano 100 % Ano
Mobilní aplikace Ne 86 % Ano, 14 % Ne
Mobilní aplikace pro Android Ne 86 % Ano, 14 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS. Ne 86 % Ano, 14 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu španělštiny

Co se týče rozsahu úrovně výuky, je na tom Landigo lehce pod průměrem se srovnání s dalšími námi hodnocenými produkty. Nabízí totiž lekce pouze pro začínající a mírně pokročilé španělštináře v rozsahu A0 až B1. Pro pokročilejší tedy nebude vhodný. Výhodou je jistě rozřazovací test, který vám v případě, že nebudete vědět, od jaké úrovně začít, poradí.  Pokud by pro vás probíraná látky byla moc jednoduchá nebo naopak příliš obtížná, můžete kdykoliv změnit level jazyka.

Oficiální přípravu na jazykový certifikát Landigo nenabízí, můžete ho ale využívat jako doplněk v případě, že se na složení zkoušky chystáte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně Ano 100 % Ano
Rozřazovací test Ano 57 % Ano, 43 % Ne
Možnost volby úrovně Ano 71 % Ano, 29 % Ne
A0/00 Ano 57 % Ano, 43 % Ne
A1 Ano 100 % Ano
A2 Ano 100 % Ano
B1 Ano 100 % Ano
B2 Ne 57 % Ano, 43 % Ne
C1 Ne 86 % Ne, 14 % Ano
C2 Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Příprava na certifikát Ne 71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení metod výuky španělštiny

U kurzu Landigo se setkáte s různými výukovými materiály. A to klasicky s psaním, čtením a poslechem. To je důležité k ujasnění gramatiky, naposlouchání správné výslovnosti a rozšíření slovní zásoby. Landigo ale jako jediný ze srovnávaných kurzů nemá k dispozici mluvení. Není tu ani možnost lektora, který by dovysvětlil případně pomohl s pochopením nově probírané látky. Taktéž kurz nenabízí ani konverzaci s rodilým mluvčím.

Kurz je možné využívat pouze s připojením k internetu a nabízí všeobecně zaměřenou výuku. Specializace na různé účely tu tedy nenajdete, což ale nenabízí většina ze srovnávaných kurzů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení Ano 100 % Ano
Mluvení Ne 86 % Ano, 14 % Ne
Čtení Ano 100 % Ano
Psaní Ano 100 % Ano
Poslech Ano 100 % Ano
Možnost lektora Ne 57 % Ne, 43 % Ano
Možnost rodilého mluvčího Ne 57 % Ne, 43 % Ano
Funguje i offline Ne 43 % Jen některé materiály, 29 % Celé lekce, 29 % Ne
Specializace pro odborné účely Ne 71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu španělštiny

Kurz Landigo se platí na určité časové období. Za jeden rok zaplatíte 2 400 korun a budete mít přístup ke všem materiálům i jazykovým úrovním. Když se to přepočítá, za jednu jazykovou úroveň dáte zhruba 600 korun, čímž se kurz řadí mezi ty levnější.

Tento online kurz nenabízí zkušební verzi. Můžete se ale přihlásit k jejich odběru a budete dostávat tři cvičení ze španělštiny denně zadarmo po neomezeně dlouhou dobu. Jednou z hlavních výhod tohoto kurzu je výuka v českém jazyce. To nenabízí téměř žádný další kurz z našeho srovnání. Pokud vám styl vyučování bude sedět, můžete vyzkoušet i další z nabízených cizích jazyků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Doživotní licence Ne 57 % Ano, 43 % Ne
Zkušební verze Ne 86 % Ano, 14 % Ne
Výuka v češtině Ano 57 % Ano, 43 % Ne
Nabídka dalších jazyků Ano 100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Online jazykový kurz Landigo patří mezi ty levnější z našeho porovnání. Vzhledem k nižší ceně je ale potřeba počítat s tím, že toho nabízí méně. Chybí mu třeba aplikace na chytrý telefon, kurzy pro pokročilejší úrovně jazyka nebo možnost konverzace s rodilým mluvčím. Naopak za jeho největší klad se dá považovat výuka v českém jazyce a díky tomu je vhodný i pro ty, kteří neovládají anglický jazyk na takové úrovni, aby se v něm mohli učit další cizí řeč.

Landigo funguje pouze online, pokud hledáte nějaké kurz, který budete moct využívat také bez připojení k internetu, podívejte se, zda by vám vyhovovalo třeba Duolingo.

 

2 400 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Landigo - Kurzy španělštiny | Hodnocení: 62,9 %
Karolína Šerá autorsky stojí za všemi stránkami online jazykových kurzů, španělštinu nevyjímaje. Jelikož se tomuto tématu věnuje celkově přes rok, má pečlivě zmapovanou nabídku portálů a zná podstatné vlastnosti, které by měl kvalitní kurz mít. I laikovi proto dokáže vysvětlit, proč je u španělštiny důležitý poslech jako výuková metoda nebo proč by si měl u placeného kurzu pohlídat možnost zkušební doby. Je autorkou i odlišně zaměřených témat, jako je některé sportovní náčiní, školní tašky nebo malé domácí spotřebiče; redaktorská různorodost ji zkrátka baví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Landigo - Kurzy španělštiny

Landigo - Kurzy španělštiny

7. místo  v porovnání
2 400 Kč/rok Orientační cena