Recenze LearnEnglish Grammar - Kurzy angličtiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání LearnEnglish Grammar – Kurzy angličtiny

3. místo
89,5 % Celkové hodnocení
 • Na mobil i PC
 • Funguje i offline
 • Možnost volby úrovně
 • PC kurzy placené
 • Výuka pouze v angličtině
Zdarma Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 9,2/10
  Hodnocení úrovní
 • 9,4/10
  Hodnocení metod výuky
 • 5,0/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 89,5 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu angličtiny

Online kurz angličtiny LearnEnglish od společnosti British Council je populární aplikace na mobilní telefon. Stáhnete ji jak na telefony a tablety s operačním systémem Android, tak i na iPhone a iPad s iOS. Proto se hodí především pro ty, kteří chtějí nějakou výuku jazyka, se kterou mohou vyplňovat volné chvíle třeba při cestování.

V době psaní recenze (červen 2021) ale můžete angličtinu procvičovat i na počítači v internetovém prohlížeči. Tam je nabídka lehce odlišná, za kurzy angličtiny je navíc nutné platit. Tato recenze se věnuje oběma typům programu LearnEnglish.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS

Ano

57 % Ano, 43 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu angličtiny

Tato jazyková mobilní aplikace nabízí všechny jazykové úrovně od A1 (tedy začátečníka) po až po úroveň C, počítá však s tím, že jste se s angličtinou už někdy setkali, kurzy na úrovni předzačátečníků zde nejsou. Kurzy a cvičení na úrovni C jsou navíc dostupné jen v mobilní aplikaci, v prohlížeči nikoli.

Můžete se zde sami zařadit na level, který vám vyhovuje, což umožňují dvě třetiny ze srovnávaných online kurzů angličtiny v červnu 2021. V prohlížeči je k dispozici i rozřazovací test, který vám pomůže určit úroveň, v mobilní aplikaci ale není dostupný. Zde už musíte vědět, na jaké úrovni v používání angličtiny jste. Learn English Grammar vás také může připravit na jazykový certifikát IELTS, výuka je ale pojatá jako zvláštní kurz.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Možnost volby úrovně

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
A0/00

Ne

86 % Ano, 14 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ano

100 % Ano
C1

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
C2

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Příprava na certifikát

Ano

57 % Ne, 43 % Ano

Hodnocení metod výuky angličtiny

Metoda výuky je založená na různých testech a cvičeních, která připomínají učivo středních škol. Mobilní aplikace je tedy vhodná například pro žáky středních škol, kterým pomůže utřídit gramatiku, fráze i slovíčka. Obsahuje všechny metody učení kromě mluvení. Máte ale možnost využít kurz speciálně orientovaný na konverzaci s anglicky mluvícím lektorem. Přímou podporu lektora v aplikaci však nenajdete. Naopak výhodou je možnost naplno využívat aplikaci bez připojení k internetu, což umožňuje pouze polovina srovnávaných kurzů.

Verze pro prohlížeč je poněkud odlišná. K dispozici zde máte různá cvičení, ale také celé online kurzy angličtiny, které můžete absolvovat buď sami, také ale s anglickým lektorem. K dispozici dokonce máte i živé online lekce s více studenty. Pod odborným dohledem bude učení angličtiny intenzivnější, stojí však nějaké ty peníze.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Možnost rodilého mluvčího

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Funguje i offline

Celé lekce

57 % Jen některé materiály, 29 % Celé lekce, 14 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

57 % Ne, 43 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu angličtiny

Bezesporu největší výhodou mobilní aplikace LearnEnglish Grammar je skutečnost, že si ji můžete stáhnout zcela zdarma. Budete ale muset počítat s tím, že na vás čas od času vyskočí nějaká reklama. Nevýhodou pak může být, že jde o celosvětový kurz, a výuka tím pádem neprobíhá v českém jazyce, s čímž můžou mít problém hlavně začátečníci a mírně pokročilí studenti anglického jazyka.

Verze v prohlížeči má cvičení dostupná zdarma, online kurzy je ale potřeba zaplatit. Předplatné stojí na rok okolo 2 000 Kč, na měsíc je to 6 liber, což je v přepočtu 180 Kč. Individuální lekce s lektorem jsou sice ještě dražší a kupují se po jedné, můžete si ale první vyzkoušet jen za jeden dolar (cca 20 Kč).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Doživotní licence

Ano

57 % Ne, 43 % Ano
Zkušební verze

Ano

100 % Ano
Výuka v češtině

Ne

86 % Ano, 14 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ne

57 % Ano, 43 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Online anglický kurz LearnEnglish Grammar funguje jako mobilní aplikace na mobilní telefony a tablety, nabízí i počítačovou verzi, ta je ovšem odlišná. Největší výhodou mobilní aplikace je to, že je zcela zdarma, a nevýhodou pak výuka v angličtině, kdy vám tvůrci nevysvětlí jednotlivá úskalí ve vašem mateřském jazyce. Chybí zde i online lektor. Ten je dostupný ve verzi pro prohlížeče, za tuto výuku je potřeba zaplatit.

Styl výuky kurzu LearnEnglish Grammar trochu připomíná cvičení ze středních škol. Kurz je tedy vhodný hlavně pro žáky a pokročilejší angličtináře, kteří si chtějí procvičit gramatiku a slovíčka, aniž by museli za aplikaci zaplatit. Pokud hledáte kurz s výukou v češtině, vyzkoušejte třeba DuoLingo.cz.

Zdarma Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: LearnEnglish Grammar – Kurzy angličtiny | Hodnocení: 89,5 %
Karolína Šerá přebrala téma online kurzů angličtiny po původní autorce před více než rokem. Je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a nastudované informace předávat srozumitelně dál, čehož využila i v tomto případě. Vyzná se v kompetencích jednotlivých jazykových úrovní a dokáže poradit, jaké parametry by měl kvalitní online kurz angličtiny nabízet. Časem vytvořila více stránek online jazykových kurzů, například němčiny nebo francouzštiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LearnEnglish Grammar – Kurzy angličtiny

LearnEnglish Grammar – Kurzy angličtiny

3. místo  v porovnání
Zdarma Orientační cena