Recenze Prectime.cz - Kurzy angličtiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Prectime.cz – Kurzy angličtiny

6. místo
76,4 % Celkové hodnocení
 • Ideální pro začátečníky
 • Všechny metody výuky
 • PC platforma i mobilní aplikace
 • Aplikace pouze na Android
 • Nemožnost volby úrovně
 • Chybí odborné specializace
2 700 Kč/rok Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení kompatibility
 • 5,8/10
  Hodnocení úrovní
 • 8,6/10
  Hodnocení metod výuky
 • 10/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 76,4 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu angličtiny

Prectime.cz je internetový portál, který nabízí výuku více cizích jazyků včetně angličtiny. Z hlediska kompatibility si vede velmi dobře, můžete totiž studovat jak v prohlížeči na počítači, tak v mobilní aplikaci. Ta je ovšem dostupná pouze pro telefony s operačním systémem Android, na iPhonech a jiných telefonech ji nespustíte. V době psaní recenze (prosinec 2021) však bylo běžné, že pokud měl online kurz angličtiny aplikaci, nabízel ji i pro jiné platformy.

Rozhraní Prectime.cz působí hravě, orientace v něm je jednoduchá a intuitivní.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS

Ne

57 % Ano, 43 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu angličtiny

Úrovně angličtiny, které zde můžete studovat, odpovídají oficiálním levelům A0 až B2. Výuka je tedy cílena zejména na začátečníky a středně pokročilé. Co je však velkou nevýhodou pro někoho, kdo se s angličtinou již setkal a chce se ji učit spíše do hloubky, je fakt, že zde není možné vybrat si úroveň, a to ani rozřazovacím testem; výuka jednoduše začne úplně od základů.

Proto tento portál doporučujeme výhradně začátečníkům, kteří by mohli ocenit výuku hravým způsobem. Prectime.cz nenabízí přípravu na jazykový certifikát, kterým byste mohli stvrdit své znalosti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ne

71 % Ano, 29 % Ne
Možnost volby úrovně

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
A0/00

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ano

100 % Ano
C1

Ne

71 % Ano, 29 % Ne
C2

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Příprava na certifikát

Ne

57 % Ne, 43 % Ano

Hodnocení metod výuky angličtiny

V kurzech angličtiny na Prectime.cz na vás čekají všechny metody výuky, což je rozhodně výhodou. Procvičíte zde jak psaní a čtení pro rozšíření slovní zásoby, tak i poslech pro naučení výslovnosti. V tomto případě kromě nahrávek přímo v kurzu doporučujeme využít i možnost poslechu anglických rádiových stanic, které portál nabízí. Chcete-li ovládnout komunikaci, můžete si naučené fráze a věty opakovat nahlas. Navíc máte možnost zaplatit si online konverzaci s rodilým mluvčím přes službu Italki.com.

Nenajdete zde však online lektora, v případě nesnází se ale můžete obrátit alespoň na online podporu v podobě chatu. Kurzy navíc nefungují bez připojení k internetu, některá slovíčka či cvičení si však můžete stáhnout do svého zařízení, a studovat tak například i na cestách. Angličtina je zaměřena na základy a obecná témata, profesní specializace zde nejsou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Možnost rodilého mluvčího

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Funguje i offline

Jen některé materiály

57 % Jen některé materiály, 29 % Celé lekce, 14 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

57 % Ne, 43 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu angličtiny

Online kurzy angličtiny na stránce Prectime.cz fungují na bázi předplatného. To je možné zakoupit za 2 700 Kč na rok, nebo za necelých 6 000 Kč s doživotním přístupem. V obou případech však máte přístup k neomezené nabídce, a to jak v kurzu angličtiny, tak také do kurzů jiných cizích jazyků. V případě Prectime.cz se jedná o němčinu a španělštinu.

Alternativou je také možnost zakoupení balíčku pro více osob, tedy pro firmy, školy a jiné skupiny. Zde se cena odvíjí od počtu osob, více osob znamená výhodnější cenu za jednotlivce. Poslední možností financování jsou dárkové poukazy.

Výhodou je také možnost zkušební verze na pár dní zdarma, ta vás však bez zaplacení předplatného nepustí dále než na základní seznámení s podobou kurzu. Výuka angličtiny je zde v českém jazyce, také proto se kurzy na tomto portálu hodí pro začátečníky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Doživotní licence

Ano

57 % Ne, 43 % Ano
Zkušební verze

Ano

100 % Ano
Výuka v češtině

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

57 % Ano, 43 % Ne

Klady a zápory

Online kurzy angličtiny na portálu Prectime.cz doporučujeme především začátečníkům, tedy takovým osobám, kteří se s anglickým jazykem setkali spíše jen okrajově. Výuka zde totiž probíhá od nejnižší úrovně bez možnosti zvolit si obtížnost, pokročilým tedy nemusí dostačovat. Výhodou však jsou všechny metody výuky včetně mluvení, pro zdokonalení v konverzaci můžete za poplatek využít možnosti rozhovoru s rodilým mluvčím.

Kladně hodnotíme také kompatibilitu, kurz spustíte jak v prohlížeči, tak v mobilní aplikaci. Ve druhém případě jste ale omezeni operačním systémem telefonu, Prectime.cz běží jako aplikace pouze na Androidu, na iOS není dostupná. Nedostatkem je potom absence jakýchkoli odborných specializací, angličtina je zde pouze obecná.

Naše hodnocení a závěr

Online kurzy angličtiny na Prectime.cz se hodí zejména pro začátečníky. Po registraci a úvodním seznámení totiž výuka začíná od nejnižší úrovně bez možnosti výběru. Obsah i vzhled portálu je koncipován hravě a Prectime.cz slibuje naučení se angličtiny už za několik málo minut studia denně. K dispozici máte všechny metody výuky, mluvení můžete procvičit konverzací s rodilým mluvčím, což je však za poplatek navíc.

Prectime.cz funguje na bázi předplatného, a to na rok či neomezeně. Vždy máte k dispozici i kurzy dalších cizích jazyků. Kromě internetového prohlížeče můžete kurz spustit i v mobilní aplikaci, ta je ale ke stáhnutí pouze pro telefony s Androidem. Výuka probíhá v češtině. Jste-li pokročilejší v angličtině, Prectime.cz vám nemusí vyhovovat, jako alternativu doporučujeme například kurzy angličtiny EnglishMe, které na rok vyjdou navíc levněji.

2 700 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Prectime.cz – Kurzy angličtiny | Hodnocení: 76,4 %
Karolína Šerá přebrala téma online kurzů angličtiny po původní autorce před více než rokem. Je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a nastudované informace předávat srozumitelně dál, čehož využila i v tomto případě. Vyzná se v kompetencích jednotlivých jazykových úrovní a dokáže poradit, jaké parametry by měl kvalitní online kurz angličtiny nabízet. Časem vytvořila více stránek online jazykových kurzů, například němčiny nebo francouzštiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Prectime.cz – Kurzy angličtiny

Prectime.cz – Kurzy angličtiny

6. místo  v porovnání
2 700 Kč/rok Orientační cena