Porovnání a recenze Babbel - Kurzy francouzštiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Babbel – Kurzy francouzštiny

2. místo
88,8 % Celkové hodnocení
 • Všechny jazykové úrovně
 • Celé lekce i offline na telefon
 • Verze pro počítač i telefon
 • Chybí lektor
 • Nepřipraví na certifikát
 • Nejsou odborné specializace
1 000 Kč/rok Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 9,5/10
  Hodnocení úrovní
 • 8,8/10
  Hodnocení metod výuky
 • 5,0/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 88,8 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu francouzštiny

Online kurzy francouzštiny na portálu Babbel jsou z hlediska kompatibility jedny z nejlepších v našem srovnání v červenci 2020. Je možné je spustit jak na počítači v internetovém prohlížeči, tak v mobilní aplikaci. Tu je možné stáhnout na telefony či tablety s operačním systémem iOS či Android.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Aplikace pro Android

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Aplikace pro iOS

Ano

71 % Ano, 29 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu francouzštiny

Babbel je výjimečný svými kurzy francouzštiny z hlediska úrovní, které nabízí. Najdete zde všechny jazykové levely, předzačátečníky (A0) počínaje, pokročilými uživateli (C2) konče. Z hlediska rozsahu úrovní si zde proto vybere snad každý. Volba úrovně přitom závisí na vás, pokud si nejste jisti, může vám pomoci s doporučením úrovně rozřazovací test.

Jedním z mála nedostatků tohoto online kurzy francouzštiny je nemožnost přípravy na certifikát. Ta je však v našem srovnání méně obvyklá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Možnost volby úrovně

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
A0/00

Ano

57 % Ne, 43 % Ano
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
C1

Ano

86 % Ne, 14 % Ano
C2

Ano

86 % Ne, 14 % Ano
Oficiální příprava na certifikát

Ne

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení metod výuky francouzštiny

Na portálu Babbel najdete všechny výukové metody. Můžete očekávat procvičování psaní, čtení, poslechu i mluvení, systém dokáže vyhodnocovat vaši výslovnost. Nahrávky pochází z úst rodilých mluvčích, což vám může pomoct při učení se správnému přízvuku. Babbel však nenabízí možnost lektora, který by se hodil v případě, nebudete-li si něčím jisti.

Nenajdete zde ani specializace pro odborné účely, kurzy francouzštiny jsou koncipovány spíše všeobecně. Fungují však i offline, lekce si můžete stáhnout do svého mobilu a studovat i bez připojení k internetu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Poslech

Ano

100 % Ano
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

57 % Ne, 43 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Funguje i offline

Plnohodnotné lekce

57 % Jen některé materiály, 29 % Plnohodnotné lekce, 14 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu francouzštiny

Babbel nabízí své kurzy francouzštiny i zdarma, v případě zájmu o verzi Premium je nutné předplacení vždy na určité časové období. Roční předplatné potom vyjde zhruba na 1 000 Kč, což je nízká suma na rozdíl od jiných online kurzů francouzštiny v našem srovnání. Kromě roční verze máte na výběr z tříměsíční nebo půlroční, doživotní přístup k placené verzi možný není.

Jako všechny lepší kurzy nabízí i Babbel zkušební lhůtu, ve které si prémiový přístup můžete vyzkoušet zdarma, respektive vám v případě nespokojenosti vrátí peníze. Výhoda placené verze je především v neomezeném přístupu ke všem lekcím a personalizace kurzů s denním vyhodnocováním. Výuka však neprobíhá v češtině, ale v angličtině, což by mohlo komplikovat studium lidem, kteří jsou začátečníky obecně ve všech cizích jazycích. V případě spokojenosti je na portálu Babbel možné najít i online kurzy jiných cizích jazyků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost doživotní licence

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Zkušební verze

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Výuka v češtině

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Babbel vyniká především v široké nabídce jazykových úrovní ve svých kurzech francouzštiny, najdete zde všechny oficiální úrovně od A0 po C2. Volba úrovně přitom záleží na vás, může vám však pomoct rozřazovací test. Kurzy jsou dostupné na počítačích i telefonech v aplikaci, v ní je navíc možnost stažení celých lekcí na studium i bez internetu. V kurzech najdete všechny výukové metody včetně nahrávek s mluvou rodilých mluvčích, možnost lektora však chybí.

Kurzy jsou zde dostupné zdarma, verze Premium však skýtá neomezený přístup ke všem lekcím a personalizované hodnocení každý den. Předplácí se vždy na tři měsíce, půl roku nebo rok, přičemž nejdelší varianta vyjde zhruba na tisícikorunu. Výuka probíhá v angličtině, což může někomu činit problém. Nedostatkem online kurzů francouzštiny na portálu Babbel je potom absence odborných specializací a také přípravy na mezinárodní zkoušky či certifikát, což v případě zájmu najdete na OnlineJazyky.cz, kde už výuka probíhá v češtině.

1 000 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Babbel – Kurzy francouzštiny | Hodnocení: 88,8 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda vytváří nová témata, a tak rozšířila portfolio stránek věnovaných online jazykovým kurzům i o francouzštinu. Důležité vlastnosti portálů, které kurzy nabízejí, má pečlivě zmapované. Dokáže proto vysvětlit, proč je při samostudiu důležitý poslech jako výuková metoda či jakou náplň by měly mít jednotlivé úrovně jazyka. Autorsky stojí i za dalšími stránkami online jazykových kurzů, dále za výběrem destinací na dovolenou nebo například za školními taškami.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Babbel – Kurzy francouzštiny

Babbel – Kurzy francouzštiny

2. místo  v porovnání
1 000 Kč/rok Orientační cena