Porovnání a recenze Duolingo - Kurzy francouzštiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Duolingo – Kurzy francouzštiny

5. místo
69,2 % Celkové hodnocení
 • Celé lekce i offline
 • PC verze i mobilní aplikace
 • Všechny metody výuky
 • Neumožňuje volbu jakékoliv úrovně
 • Není možnost lektora
 • Chybí příprava na certifikát
2 000 Kč/rok Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 5,3/10
  Hodnocení úrovní
 • 8,2/10
  Hodnocení metod výuky
 • 5,0/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 69,2 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu francouzštiny

Kurzy francouzštiny na portálu Duolingo si v našem srovnání (červenec 2020) vedou velmi dobře z hlediska kompatibility. Jsou dostupné na počítači v internetovém prohlížeči, můžete si navíc do svého telefonu či tabletu stáhnout aplikaci Duolingo. Ta poběží na zařízeních, která mají operační systém Android nebo iOS.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Aplikace pro Android

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Aplikace pro iOS

Ano

71 % Ano, 29 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu francouzštiny

Duolingo nabízí několik jazykových úrovní, které však nejsou specifikovány. Měly by odpovídat levelům A0 (00) až B1, kurzy francouzštiny jsou tedy vhodné pro začátečníky až středně pokročilé uživatele. Nevýhodou však je, že si na portálu Duolingo nemůžete vybrat, jakou úroveň chcete studovat. Buď vám ji sám přiřadí rozřazovací test, nebo musíte začít od úplného začátku.

Pokročilí uživatelé francouzského jazyka si zde nejspíš nepřijdou na své. Duolingo vás navíc ve svých kurzech francouzštiny nedokáže připravit na žádný z mezinárodních certifikátů, což přitom některé kurzy v našem srovnání nabízí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Možnost volby úrovně

Ne

71 % Ano, 29 % Ne
A0/00

Ano

57 % Ne, 43 % Ano
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
C1

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
C2

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Oficiální příprava na certifikát

Ne

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení metod výuky francouzštiny

Duolingo disponuje všemi výukovými metodami, v jeho online kurzech francouzštiny si procvičíte čtení, psaní, poslech, ale také mluvení, kdy vám systém vyhodnotí správnou výslovnost. Nedočkáte se zde však možnosti rodilého mluvčího a v případě, že budete potřebovat poradit, vám nepomůže ani online lektor.

Pokud se rozhodnete pořídit si prémiovou verzi Plus, můžete si do svého zařízení stáhnout celé lekce. To umožňuje plnohodnotné studium i na místech bez internetu, což v našem srovnání v červenci 2020 není obvyklé. V lekcích však nenajdete specializace pro odborné účely, jsou zaměřené spíše všeobecně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Poslech

Ano

100 % Ano
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

57 % Ne, 43 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ne

71 % Ano, 29 % Ne
Funguje i offline

Plnohodnotné lekce

57 % Jen některé materiály, 29 % Plnohodnotné lekce, 14 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu francouzštiny

Prémiová verze Duolingo Plus vás vyjde zhruba na 2 000 Kč za rok, což je v našem porovnání podprůměrná cena. Placená verze oproti té zdarma nabízí především offline lekce a výuku bez rušivých reklam. Ani když se vám Duolingo Plus zalíbí, doživotní licenci si zakoupit nemůžete, verzi Plus je nutné předplácet vždy na určité časové období.

Samozřejmostí je zkušební verze zdarma. Online kurzy francouzštiny však na tomto portálu neprobíhají v češtině, ale v angličtině, což by především jazykovým začátečníkům mohlo zkomplikovat studium. V případě spokojenosti s Duolingem zde najdete velké množství jiných jazykových kurzů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost doživotní licence

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Zkušební verze

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Výuka v češtině

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Kurzy francouzštiny Duolingo jsou dostupné ve verzi pro počítače, také ale v mobilní aplikaci pro operační systémy Android a iOS. K dispozici je výuka na úrovních A0-B1, pokročilým uživatelům nebudou tyto online kurzy nejspíše dostačovat. Nemůžete si však zvolit kteroukoli úroveň, ale musíte začít buď od nejnižší, nebo absolvovat vstupní test, který vám úroveň sám určí. V lekcích najdete všechny výukové metody, nedočkáte se však možnosti lektora ani přípravy na certifikát.

Prémiová verze Duolingo Plus se předplácí vždy na určitý časový úsek, roční verze vyjde zhruba na 2 000 Kč. Dočkáte se zde zkušební verze zdarma i nabídky dalších jazyků. Placená verze je výhodná především v tom, že umožňuje stažení celých lekcí, a vy tak můžete plnohodnotně studovat francouzštinu i na místech bez internetu. Online kurzy francouzštiny na Duolingu probíhají v angličtině, pokud by vám jazyk výuky nevyhovoval a raději byste studovali v češtině, doporučujeme kurzy na portálu OnlineJazyky.cz.

2 000 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Duolingo – Kurzy francouzštiny | Hodnocení: 69,2 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda vytváří nová témata, a tak rozšířila portfolio stránek věnovaných online jazykovým kurzům i o francouzštinu. Důležité vlastnosti portálů, které kurzy nabízejí, má pečlivě zmapované. Dokáže proto vysvětlit, proč je při samostudiu důležitý poslech jako výuková metoda či jakou náplň by měly mít jednotlivé úrovně jazyka. Autorsky stojí i za dalšími stránkami online jazykových kurzů, dále za výběrem destinací na dovolenou nebo například za školními taškami.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Duolingo – Kurzy francouzštiny

Duolingo – Kurzy francouzštiny

5. místo  v porovnání
2 000 Kč/rok Orientační cena