Porovnání a recenze OnlineJazyky.cz - Kurzy francouzštiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test OnlineJazyky.cz – Kurzy francouzštiny

1. místo
89,0 % Celkové hodnocení
 • Možnost komunikace s lektorem
 • Příprava na oficiální certifikát
 • Nezávislý rozřazovací test
 • Nenabízí kurzy na úrovni C
 • Vyšší cena
2 500 Kč/úroveň Orientační cena

Redakční tip: Využijte speciální nabídky slevy na kurz 20 % při použití slevového kódu ARECENZE20.

 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 7,5/10
  Hodnocení úrovní
 • 9,8/10
  Hodnocení metod výuky
 • 10/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 89,0 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu francouzštiny

Online kurz francouzštiny na portálu OnlineJazyky.cz patří v době srovnání (červenec 2020) k nejvíce kompatibilním kurzům tohoto jazyka. Je možné jej spustit v internetovém prohlížeči, který je z hlediska přehlednosti vhodný hlavně na počítače. Tato platforma ale také nabízí svou aplikaci, kterou je možné stáhnout do telefonů či tabletů s operačním systémem Android i iOS.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Aplikace pro Android

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Aplikace pro iOS

Ano

71 % Ano, 29 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu francouzštiny

V kurzu francouzštiny Online Jazyky máte na výběr z několika jazykových úrovní, přičemž se namísto lekcí kupují právě jednotlivé úrovně. Najdete zde výběr ze čtyř levelů, od A1 po B2, úplným začátečníkům či naopak zdatným uživatelům tento kurz nejspíš nebude vyhovovat. Pokud si nejste jistí, která úroveň je pro vás vhodná, můžete zde absolvovat rozřazovací test, který je nezávislý a i po jeho doporučení záleží na vás, jakou úroveň zvolíte.

Každý level zároveň funguje jako příprava k mezinárodním zkouškám DELF na dané úrovni, přičemž poslední kapitola je vždy věnována opakování a vyzkoušení tohoto testu. Chcete-li své znalosti francouzského jazyka zpečetit certifikátem, je tento kurz pro vás ten pravý.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Možnost volby úrovně

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
A0/00

Ne

57 % Ne, 43 % Ano
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
C1

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
C2

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Oficiální příprava na certifikát

Ano

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení metod výuky francouzštiny

Na portálu OnlineJazyky.cz vás v kurzu francouzštiny potkají všechny výukové metody. Kromě čtení a psaní se pro správnou výslovnost hodí také poslechová cvičení s originální mluvou a samotné mluvení, které vám systém dokáže vyhodnotit. V případě, že si nevíte rady nebo chcete s čímkoli poradit, se můžete obrátit na online lektora.

Do míst bez připojení k internetu se hodí možnost absolvovat kurz offline. To zde není plnohodnotně možné, Online Jazyky však ve svém kurzu francouzštiny nabízí slovíčka ke stažení, abyste mohli studovat také například na cestách. Najdete zde také speciálně zaměřený balíček, konkrétně se jedná o obchodní francouzštinu na úrovni B1, a dále sety různých francouzských slovíček.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Poslech

Ano

100 % Ano
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ano

57 % Ne, 43 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Funguje i offline

Jen některé materiály

57 % Jen některé materiály, 29 % Plnohodnotné lekce, 14 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ano

71 % Ne, 29 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu francouzštiny

Kurzy francouzštiny se na platformě OnlineJazyky.cz kupují podle oficiálních jazykových úrovní. Jedna úroveň zde vyjde na 2 490 Kč a po jejím zakoupení vám je k dispozici již napořád. Pokud s pořízením váháte, doporučujeme absolvovat zkušební verzi, která je bezplatná a pomůže vám ujistit se, zda je kurz svým obsahem ten pravý pro vás.

Především začátečníkům v jazycích obecně přijde vhod čeština, ve které výuka probíhá, není totiž samozřejmostí u všech kurzů francouzštiny a můžete se setkat i s výukou v angličtině. Záleží tedy na vašich preferencích. Pokud vám tento jazykový kurz bude vyhovovat, nabízí Online Jazyky studium i dalších cizích jazyků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost doživotní licence

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Zkušební verze

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Výuka v češtině

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

100 % Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelské recenze na tento portál zprostředkující online kurzy francouzštiny jsou z velké části pozitivní s velmi vysokým procentuálním hodnocením. Studenti, kteří Online Jazyky využívají, si pochvalují možnost studovat na jakémkoli místě v kteroukoli dobu, možnost zopakování úkolů či lekcí, kterým nerozuměli, nebo celkově přívětivé uživatelské rozhraní. Motivační je navíc podle nich i zpětná vazba od lektora, na kterého se můžete obrátit také v případě nejasností.

Recenze OnlineJazyky.cz

Klady a zápory

Na tomto online kurzu kladně hodnotíme možnost komunikace s lektorem, který vám vyhodnocuje některé úkoly, dává vám na ně zpětnou vazbu a také je vám k dispozici, pokud potřebujete poradit. Kurzy francouzštiny na portálu OnlineJazyky.cz také mohou posloužit jako příprava na oficiální jazykový certifikát, kterým doložíte, jaké úrovně v používání francouzštiny jste dosáhli. To může přijít vhod nejen v profesní oblasti. Před výběrem kurzu si navíc můžete udělat rozřazovací test, pokud nevíte, na jakém levelu jste a kterého byste chtěli dosáhnout.

Za negativa jsme označili absence kurzů francouzštiny na úrovni C, kurzy jsou koncipovány maximálně pro středně pokročilé francouzštináře. Připravte se i na vyšší pořizovací cenu jednotlivých balíčků. Podle vesměs kladných uživatelských recenzí ale můžeme říci, že se částku vyplatí investovat.

Naše hodnocení a závěr

Kurzy francouzštiny na Online Jazyky se kupují po jednotlivých jazykových úrovních, přičemž jsou k dispozici čtyři, A1, A2, B1 a B2. V případě, kdy nevíte, která úroveň se pro vás hodí, najdete zde rozřazovací test, na jehož základě vám bude úroveň doporučena. Kurz je možné vykonávat na počítači v mobilní aplikaci, bez internetu však celé lekce nepojedou. Je ale možné si stáhnout slovíčka a alespoň částečně tak studovat například při cestování. Čekají vás tu všechny výukové metody včetně vyhodnocování správné mluvy, v případě nejasností se hodí využít služby online lektora.

Každá úroveň je přípravou na certifikát DELF, OnlineJazyky.cz nabízí také francouzštinu s obchodním zaměřením a samostatné balíčky slovíček. Online Jazyky však nedisponují kurzy francouzštiny na úrovni C, ty najdete na portálu Babbel.com, kde už ale výuka probíhá v anglickém jazyce a chybí zde odborné zaměření.

Redakční tip: Využijte speciální nabídky slevy na kurz 20 % při použití slevového kódu ARECENZE20.

2 500 Kč/úroveň Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: OnlineJazyky.cz – Kurzy francouzštiny | Hodnocení: 89,0 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda vytváří nová témata, a tak rozšířila portfolio stránek věnovaných online jazykovým kurzům i o francouzštinu. Důležité vlastnosti portálů, které kurzy nabízejí, má pečlivě zmapované. Dokáže proto vysvětlit, proč je při samostudiu důležitý poslech jako výuková metoda či jakou náplň by měly mít jednotlivé úrovně jazyka. Autorsky stojí i za dalšími stránkami online jazykových kurzů, dále za výběrem destinací na dovolenou nebo například za školními taškami.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OnlineJazyky.cz – Kurzy francouzštiny

OnlineJazyky.cz – Kurzy francouzštiny

1. místo  v porovnání
2 500 Kč/úroveň Orientační cena