Porovnání a recenze Babbel - Kurzy němčiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Babbel – Kurzy němčiny

3. místo
85,3 % Celkové hodnocení
 • Na výběr úrovně pro začátečníky i pokročilé
 • Celé lekce ke stažení na telefon
 • Všechny metody učení
 • Nelze využít online lektora
 • Nepřipraví oficiálně na certifikát
 • Nenabízí odborné specializace
1 000 Kč/rok Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 8,7/10
  Hodnocení úrovní
 • 8,8/10
  Hodnocení metod výuky
 • 5,0/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 85,3 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu němčiny

Kurz němčiny na stránce Babbel.com patří k nejvíce kompatibilním kurzům v našem srovnání v květnu 2020. Spustíte jej v prohlížeči na jakémkoli zařízení s přístupem k internetu. Aby bylo konání kurzu pohodlné i na menších zařízeních, můžete si stáhnout aplikaci, která má orientaci v kurzu zjednodušit. Aplikace je dostupná telefony a tablety s operačními systémy iOS i Android.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS

Ano

56 % Ano, 44 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu němčiny

Kurzy němčiny nejsou na portálu Babbel.com roztříděny a pojmenovány dle oficiálních jazykových úrovní. Je zde však k dispozici šest levelů, které jsou nabízeny uživatelům s různým stupněm znalostí, od začátečníků přes mírně pokročilé až po pokročilé studenty. Výhodou je, že si můžete zvolit, jakou úroveň chcete, tato možnost není v našem srovnání samozřejmostí. Babbel se svými kurzy němčiny řadí k většině v našem srovnání také tím, že neumožňuje oficiální přípravu na jazykový certifikát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

56 % Ano, 44 % Ne
Možnost volby úrovně

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
A0/00

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
C1

Ano

89 % Ne, 11 % Ano
C2

Ne

100 % Ne
Oficiální příprava na certifikát

Ne

78 % Ne, 22 % Ano

Hodnocení metod výuky němčiny

Babbel.com vás ve svých kurzech naučí německy pomocí čtení a psaní, čímž vám pomůže rozšířit slovní zásobu, dále i poslechem a mluvením pro naučení přízvuku. Aby vám šlo učení výslovnosti co nejlépe, k dispozici budete mít také nahrávky s mluvou rodilých mluvčích. Tato možnost sice v našem porovnání není ojedinělá, rozhodně ji ale nenabízí všechny kurzy němčiny.

Celé lekce němčiny jsou v mobilních zařízeních dostupné také ke stažení, takže můžete studovat i bez internetu. Čím však Babbel.com nevyniká, je nemožnost využití online lektora, pokud s něčím potřebujete poradit. Navíc neposkytuje ani specializace pro odborné účely.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

67 % Ne, 33 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Funguje i offline

Celé lekce

56 % Jen určité materiály, 22 % Celé lekce, 22 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

67 % Ne, 33 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu němčiny

Kurz němčiny na Babbel.com je možné využívat zcela zdarma. V placené prémiové verzi však může nabídnout navíc neomezený přístup ke všem online lekcím, personalizované kurzy nebo knihovnu s konverzačními frázemi. Premium se předplácí vždy na určitou dobu, a to na tři, šest nebo dvanáct měsíců, kdy roční verze stojí v přepočtu okolo 1 000 Kč. Cenově se tak řadí k levnějším kurzům v době srovnání (květen 2020).

Jelikož funguje Babbel Premium na bázi předplatného na určitý časový úsek, není u něj k dispozici doživotní verze. Můžete využít zkušební verzi, která sice není zdarma, do dvaceti dní od zakoupení je ale možné zažádat o vrácení peněz. Pokud vám bude Babbel naopak vyhovovat, nabízí kromě němčiny další cizí jazyky ke studiu. Výuka však probíhá v angličtině, což nemusí vyhovovat především těm, kteří kromě češtiny s jazyky obecně teprve začínají.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost doživotní licence

Ne

56 % Ano, 44 % Ne
Zkušební verze

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Výuka v češtině

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

89 % Ano, 11 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Mezi kurzy němčiny na portálu Babbel.com si vybere začátečník, mírně i více pokročilý uživatel. Při studiu využijete všechny metody výuky, pro zdokonalení porozumění se hodí nahrávky s mluvou rodilých mluvčích. Kurzy můžete spustit na počítači i v mobilní aplikaci, tam poběží celé lekce i offline. Babbel však nenabízí oficiální přípravu na certifikát.

Pro někoho velkým mínusem může být jazyk výuky, kterým je angličtina. Pokud sháníte kurz němčiny v českém jazyce, který stále nabízí například i studium jiných jazyků, doporučujeme OnlineJazyky.cz, kde navíc můžete využít i pomoc od online lektora.

1 000 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Babbel – Kurzy němčiny | Hodnocení: 85,3 %
Karolína Šerá se srovnání online jazykových kurzů obecně věnuje více než rok. Za touto stránkou věnovanou německému jazyku autorsky stojí od jejího samého začátku. Díky pečlivému studiu podstatných parametrů dokáže stanovit vlastnosti kvalitních kurzů, doporučený obsah jednotlivých jazykových úrovní nebo nezbytné výukové metody. Najdete ji podepsanou i pod jinými online jazykovými kurzy či pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
když si kurs zaplatím na rok, znamená to, že po vypršení toho roku mě z bankovní karty bez mého souhlasu sami strhnou další částku na další rok? A tak dále, dokud to nějakým způsobem sám nezkusím zastavit?

Děkuji.
S pozdravem,
Petr K.

Petr K.

Dobrý den, v podstatě máte pravdu. Předplatné většinou fungují na tomto principu, strhávají se automaticky ve stejné datum, jako byla provedena první platba. V případě portálu Babbel ale můžete předplatné zrušit kdykoli až do posledního dne před další platbou. Předplatné zrušíte jednoduše tak, že po přihlášení do Vašeho profilu kliknete na Profile and Settings, dále Account Information a nakonec Cancel auto-renewal.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Babbel – Kurzy němčiny

Babbel – Kurzy němčiny

3. místo  v porovnání
1 000 Kč/rok Orientační cena