Porovnání a recenze Duolingo - Kurzy němčiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Duolingo – Kurzy němčiny

8. místo
69,2 % Celkové hodnocení
 • Vhodný pro začátečníky, začíná nejnižší úrovní
 • Možnost využívání plné verze i offline
 • Všechny výukové metody
 • Nemožnost volby úrovně
 • Nenabízí odborné specializace
 • Neposkytuje lektora
2 000 Kč/rok Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 5,3/10
  Hodnocení úrovní
 • 8,2/10
  Hodnocení metod výuky
 • 5,0/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 69,2 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu němčiny

Duolingo nabízí svůj kurz němčiny ve verzi pro stolní počítače a notebooky jako všechny ostatní kurzy v našem srovnání (květen 2020). Co však není všem kurzům společné, je možnost stažení mobilní aplikace, Duolingo ji však má. Aplikace poběží na mobilních telefonech a tabletech s operačním systémem Android i iOS. Z hlediska kompatibility tak Duolingo patří k nejlepším kurzům.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS

Ano

56 % Ano, 44 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu němčiny

Kurz němčiny na portálu Duolingo není rozdělen dle oficiálních jazykových úrovní. Je vhodný především pro začátečníky či mírně pokročilé. Kurz je možné začít studiem základních slovíček, což ocení i ti z vás, kteří se s tímto jazykem setkali pouze okrajově. Nevýhodou je, že si level obtížnosti výuky není možné zvolit. Buď můžete začít na nejnižší úrovni, nebo složit rozřazovací test, který vám sám určí úroveň, ale tu už nezměníte.

Kurz by vás měl po důkladném studiu dostat zhruba na úroveň B1. Středně či více pokročilí uživatelé se zde tedy nejspíš ničemu novému nenaučí. Duolingo také nepomůže s přípravou na žádný oficiální certifikát, což však nemůže nabídnout většina kurzů němčiny v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

56 % Ano, 44 % Ne
Možnost volby úrovně

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
A0/00

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
C1

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
C2

Ne

100 % Ne
Oficiální příprava na certifikát

Ne

78 % Ne, 22 % Ano

Hodnocení metod výuky němčiny

Jako většina kurzů nabízí i Duolingo ve svém kurzu němčiny různé metody výuky. Němčinu se naučíte čtením, psaním, ke zlepšení výslovnosti potom pomůže poslech a mluvení. Na platformě Duolingo však není možné využít pomoc od lektora ani komunikaci s rodilým mluvčím, přitom alespoň nahrávky s originální německou mluvou má většina kurzů němčiny v našem srovnání.

Výhodou je, že v placené verzi kurzu na Duolingu si do svého zařízení můžete stáhnout celé lekce, a kurz tak absolvovat i bez připojení k internetu se vším všudy, což u jiných, i placených kurzů není běžné. Nenabízí však žádné odborné specializace.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

67 % Ne, 33 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ne

78 % Ano, 22 % Ne
Funguje i offline

Celé lekce

56 % Jen určité materiály, 22 % Celé lekce, 22 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

67 % Ne, 33 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu němčiny

Kurz němčiny na Duolingo můžete využívat zcela zdarma i v plné verzi. Pokud se rozhodnete zakoupit verzi Plus, nespornou výhodou je možnost vykonávání lekcí i offline. Také vás nebudou rušit žádné reklamy a můžete neomezeně využívat například dovednostní testy. Verzi Plus je možné zakoupit na měsíc nebo rok, roční plán vychází zhruba na 2 000 Kč, což je podprůměrná cena v našem srovnání.

Jelikož se Duolingo Plus předplácí na určité časové období, nejsou jeho výhody dostupné navždy. Je však možné využít zkušební verzi zdarma, což je u placených kurzů němčiny obvyklé. Duolingo také jako většina jiných platforem nabízí výuku více jazyků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost doživotní licence

Ne

56 % Ano, 44 % Ne
Zkušební verze

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Výuka v češtině

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

89 % Ano, 11 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Kurz němčiny na stránce Duolingo je vhodný především pro začátečníky a mírně pokročilé. Začíná totiž nejnižší úrovní a nedovolí vám level znalostí sám vybrat. Můžete však absolvovat vstupní test, nevýhodou je, že vám úroveň sám přiřadí a není možné ji změnit. Duolingo je možné používat na počítači i v telefonu či tabletu v aplikaci. Pokud se rozhodnete předplatit si verzi Plus, jednou z jejích výhod je možnost stažení lekcí, kurz tak můžete v plné verzi vykonávat i bez připojení k internetu a nebudou vás rušit reklamy.

Tento kurz němčiny nabízí všechny metody učení, nepřipraví vás však oficiálně na žádný certifikát. Také zde není možné využít online lektora ani komunikaci s rodilým mluvčím. Výuka probíhá pouze v angličtině, proto pokud hledáte kurz němčiny pro začátečníky, který se vyučuje v češtině a můžete tam konverzovat s rodilým mluvčím, doporučujeme platformu Prectime.cz.

2 000 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Duolingo – Kurzy němčiny | Hodnocení: 69,2 %
Karolína Šerá se srovnání online jazykových kurzů obecně věnuje více než rok. Za touto stránkou věnovanou německému jazyku autorsky stojí od jejího samého začátku. Díky pečlivému studiu podstatných parametrů dokáže stanovit vlastnosti kvalitních kurzů, doporučený obsah jednotlivých jazykových úrovní nebo nezbytné výukové metody. Najdete ji podepsanou i pod jinými online jazykovými kurzy či pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Duolingo – Kurzy němčiny

Duolingo – Kurzy němčiny

8. místo  v porovnání
2 000 Kč/rok Orientační cena