Porovnání a recenze Landigo - Kurzy němčiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Landigo – Kurzy němčiny

9. místo
62,9 % Celkové hodnocení
 • Možnost volby jazykové úrovně (do B1)
 • Základní verze zdarma
 • Verze do počítače i telefonu
 • Nenabízí procvičování mluvení
 • Nefunguje offline
 • Nelze využít online lektora
2 400 Kč/rok Orientační cena
 • 5,0/10
  Hodnocení kompatibility
 • 7,0/10
  Hodnocení úrovní
 • 6,3/10
  Hodnocení metod výuky
 • 5,0/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 62,9 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu němčiny

Kurz němčiny na Landigo.cz je jako ostatní kurzy v našem srovnání dostupný v internetovém prohlížeči. Klasickou mobilní aplikaci ke stažení do vašeho zařízení jako jeden z mála kurzů němčiny v době našeho srovnání (květen 2020) nenabízí. Uživatelské rozhraní se však příjemně prohlíží jak na počítači, tak i v telefonu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS

Ne

56 % Ano, 44 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu němčiny

Landigo nabízí výběr z několika jazykových obtížností. Výhodou je, že jsou přehledně rozděleny podle oficiálních úrovní. Předzačátečníkům je věnován kurz s označením 00, začátečníkům, kteří se již s němčinou setkali, potom A0. Dále zde najdete klasické úrovně A1, A2 a B1. Pro vyšší středně pokročilé uživatele nemusí být studium příliš přínosné, nejsou zde k dispozici ani kurzy na úrovni C. Landigo navíc neumožňuje ani oficiální přípravu na certifikát, tato nabídka je v našem srovnání spíše výjimečná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

56 % Ano, 44 % Ne
Možnost volby úrovně

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
A0/00

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
C1

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
C2

Ne

100 % Ne
Oficiální příprava na certifikát

Ne

78 % Ne, 22 % Ano

Hodnocení metod výuky němčiny

V kurzu němčiny na platformě Landigo si můžete procvičovat čtení, psaní a poslech, mluvení zde však chybí, ačkoli právě jím nejvíce zdokonalíte výslovnost a můžete se naučit používat běžné fráze. Studium, jehož součástí je mluvení, přitom nabízí téměř všechny kurzy v našem srovnání v květnu 2020.

Na Landigu není v kurzu němčiny možné využít lektora, jehož online podpora se může hodit, když si se zadáním či probíranou látkou nevíte rady. Nevýhodou je také absence komunikace či alespoň autentických nahrávek s mluvou rodilých mluvčích. Kurz není možné absolvovat bez připojení k internetu a nenabízí ani specializaci pro odborné účely, dokáže vás tak naučit spíše obecná témata v němčině.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ne

78 % Ano, 22 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

67 % Ne, 33 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ne

78 % Ano, 22 % Ne
Funguje i offline

Ne

56 % Jen určité materiály, 22 % Celé lekce, 22 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

67 % Ne, 33 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu němčiny

Landigo je dostupné i zdarma, ne však v plné verzi. Pro studium němčiny na tomto portálu doporučujeme zakoupit Landigo Premium, které je možné předplatit na měsíc, tři měsíce, nebo rok. Nejdelší verze vyjde na 2 400 Kč, což je v našem srovnání spíše nižší cena. Často je však dokonce ve slevě za polovinu. Placená verze na rozdíl od té zdarma nabízí navíc především videokurzy či neomezený prostor pro ukládání slovíček.

Jelikož se Premium platí vždy na určité období, není možné ho využívat po nekonečnou dobu. Jako jeden z mála kurzů němčiny v našem srovnání však Landigo Premium nenabízí zkušební verzi, před zakoupením si proto musíte vystačit s ukázkou obsahu nebo využít základní verzi, která je zdarma. Landigo disponuje kromě němčiny také kurzy angličtiny, francoužštiny, španělštiny a italštiny. Výuka všech jazyků probíhá v češtině, což v našem srovnání není samozřejmostí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost doživotní licence

Ne

56 % Ano, 44 % Ne
Zkušební verze

Ne

89 % Ano, 11 % Ne
Výuka v češtině

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

89 % Ano, 11 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Kurz němčiny na portálu Landigo.cz lze vybrat podle oficiálních jazykových úrovní, je proto vhodný i pro ty z vás, kteří přesně vědí, v čem se chtějí zdokonalit. Vyberou si zde předzačátečníci, začátečníci i mírně pokročilí, kurzy úrovně B2 a vyšší zde však nenajdete. Landigo vás navíc nedokáže oficiálně připravit na žádný certifikát a nenabídne ani odborné specializace. 

Landigo je možné spustit na počítači i v prohlížeči mobilního telefonu, což však značí, že nepojede bez připojení k internetu. Aplikace ke stažení není k dispozici. Výuka probíhá v českém jazyce, což se hodí těm z vás, kteří jiným jazykům nerozumíte. Nevýhodou kurzů němčiny je absence lektora, pokud byste se studiem potřebovali pomoct. Chcete-li mít jistotu, že se v případě nejistoty máte na koho obrátit, doporučujeme kurz němčiny na OnlineJazyky.cz, kde si kurz stále můžete vybrat podle oficiální jazykové úrovně.

2 400 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Landigo – Kurzy němčiny | Hodnocení: 62,9 %
Karolína Šerá se srovnání online jazykových kurzů obecně věnuje více než rok. Za touto stránkou věnovanou německému jazyku autorsky stojí od jejího samého začátku. Díky pečlivému studiu podstatných parametrů dokáže stanovit vlastnosti kvalitních kurzů, doporučený obsah jednotlivých jazykových úrovní nebo nezbytné výukové metody. Najdete ji podepsanou i pod jinými online jazykovými kurzy či pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Landigo – Kurzy němčiny

Landigo – Kurzy němčiny

9. místo  v porovnání
2 400 Kč/rok Orientační cena