Porovnání a recenze OnlineJazyky.cz - Kurzy němčiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test OnlineJazyky.cz – Kurzy němčiny

1. místo
92,4 % Celkové hodnocení
 • Možnost živé komunikace s lektorem
 • Příprava na jazykový certifikát
 • Široká nabídka odborných specializací
 • Nenabízí kurzy na úrovni C
 • Vyšší cena
2 500 Kč/úroveň Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 8,3/10
  Hodnocení úrovní
 • 9,8/10
  Hodnocení metod výuky
 • 10/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 92,4 %
  Celkové
  hodnocení

Redakční tip: Využijte speciální nabídky slevy na kurz 20 % při použití slevového kódu ARECENZE20.

Kompatibilita kurzu němčiny

Kurz němčiny na portálu OnlineJazyky.cz patří v době psaní recenze (květen 2020) k nejvíce kompatibilním online kurzům. Jeho širokou nabídku je možné spustit jak na stolním počítači nebo notebooku, tak i v telefonu či tabletu, kam si můžete pro lepší přehlednost stáhnout aplikaci. Ta je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android i iOS.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS

Ano

56 % Ano, 44 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu němčiny

Online Jazyky nabízí jako většina jiných portálů rozdělení kurzů němčiny dle oficiálních jazykových úrovní. Začínají už u levelu A1-, který, stejně jako podobná označení A0 či 00, značí, že je kurz vhodný i pro ty, kteří se s němčinou nikdy nesetkali. Online Jazyky dále nabízí úrovně A1+, A2, B1 a B2, kurzy němčiny na úrovni pokročilého uživatele zde však nenajdete.

Pokud nevíte, která úroveň je pro vás ta pravá, můžete absolvovat rozřazovací test. Ten je nezávislý a i po něm záleží volba jazykové úrovně na vás. OnlineJazyky.cz vás také mohou připravit na certifikát, a to Goethe Zertifikat na úrovni B2. Oficiální přípravu na certifikát přitom nabízí jen čtvrtina kurzů v našem srovnání. Po vykonání kurzu navíc dostanete i jejich vlastní certifikát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

56 % Ano, 44 % Ne
Možnost volby úrovně

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
A0/00

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
C1

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
C2

Ne

100 % Ne
Oficiální příprava na certifikát

Ano

78 % Ne, 22 % Ano

Hodnocení metod výuky němčiny

Online kurz němčiny Online Jazyky vyniká svými metodami učení. Podobně jako většina ostatních kurzů disponuje všemi výukovými způsoby, jako je mluvení, čtení, psaní i poslech. Kromě nich však může jako jeden z mála kurzů v našem srovnání nabídnout i možnost živé komunikace s lektorem ve Skype lekcích či konverzačních klubech. Pro lepší naučení výslovnosti i porozumění v konverzaci se potom hodí videa s mluvou rodilých mluvčích.

Předností tohoto kurzu němčiny je také velmi široká nabídka specializací. Kurz v době srovnání (květen 2020) umožňuje zakoupit nejvíce balíčků se slovíčky navíc či zaměřením pro odborné účely. Své znalosti němčiny můžete rozšířit například o slovní zásobu z oblasti obchodu, účetnictví, personalistiky, logistiky či IT. Online Jazyky sice jako většina kurzů nepoběží offline, pokud však víte, že budete chtít studovat na místě bez připojení k internetu, můžete si předem stáhnout slovíčka či audionahrávky do svého zařízení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ano

67 % Ne, 33 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Funguje i offline

Jen určité materiály

56 % Jen určité materiály, 22 % Celé lekce, 22 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ano

67 % Ne, 33 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu němčiny

Kurzy německého jazyka na portálu OnlineJazyky.cz se kupují po úrovních, přičemž jedna jazyková úroveň stojí 2 490 Kč (kromě A1, ta je rozdělena na dva balíčky). Balíčky slovíček či specializací potom seženete od 890 Kč. Abyste si byli jistí, že je vám výukové metody budou vyhovovat, nabízí Online Jazyky zkušební verzi zdarma, která obsahuje vše, co plná verze kurzu. Jestliže se rozhodnete úroveň či balíček přece jen zakoupit, máte k obsahu doživotní přístup a můžete jej spustit i na více zařízeních.

Zejména začátečníkům přijde vhod čeština, ve které výuka probíhá. Nemusíte se tak bát, že nebudete rozumět zadání, kurzy němčiny na některých portálech jsou totiž vedeny v angličtině. Pokud si budete chtít rozšířit portfolio jazyků, nabízí portál OnlineJazyky.cz kromě němčiny i několik dalších jazyků, či dokonce balíčky učiva pro žáky základních a středních škol dle předmětů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost doživotní licence

Ano

56 % Ano, 44 % Ne
Zkušební verze

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Výuka v češtině

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

89 % Ano, 11 % Ne

Hodnocení uživatelů

S portálem OnlineJazyky.cz jsou uživatelé vesměs spokojeni, což dokládají desítky pozitivních hodnocení. V nich uživatelé nejčastěji zmiňují praktičnost kurzu, studovat němčinu mohou kdykoli a odkudkoli. Navíc délka studia závisí jen a jen na vás, látku, kterou nepochopíte, můžete klidně víckrát zopakovat. V recenzích však studenti doporučují, aby online výuka byla ideálně denní, abyste opravdu pocítili výsledky. Portál navíc hodnotí uživatelsky přívětivě se snadnou orientací a jednoduchým rozhraním, cvičení jsou naopak různorodá.

Klady a zápory

U tohoto portálu s výukou němčiny pozitivně hodnotíme možnost komunikace s lektorem, pokud si v látce nejste jisti a rádi byste cokoli konzultovali. Kurzy navíc poslouží jako příprava na oficiální certifikát z německého jazyka, chcete-li mít absolvování jazykového kurzu hmatatelně doloženo. Za klad považujeme i širokou nabídku odborných specializací, můžete si tedy vybrat profesně zaměřený online kurz němčiny, což rozhodně není u jiných portálů běžné. Jistými negativy je naopak absence kurzů němčiny na úrovni C a vyšší cena jednotlivých balíčků, ta se ale podle uživatelů vyplatí.

Naše hodnocení a závěr

Online Jazyky nabízí velmi propracované kurzy němčiny od úrovně předzačátečníků po B2, tato zde nejvyšší úroveň vás také připraví na oficiální Goethe certifikát. Kurzy se kupují po jazykových úrovních a jsou dostupné na počítači i v mobilní aplikaci. Nejsou sice přístupné offline, do svého zařízení si ale můžete předem stáhnout slovíčka či audionahrávky na místa, kde není internetové připojení, abyste mohli studovat téměř kdekoli.

Kromě jazykových úrovní nabízí Online Jazyky širokou nabídku balíčků se slovíčky či specializacemi pro odborné účely. Studium probíhá v češtině, můžete při něm využít možnost komunikace s lektorem a kromě běžných metod výuky se zejména pro pochycení výslovnosti hodí i nahrávky s mluvou rodilých mluvčí. Nevýhodou tohoto portálu je absence kurzů na úrovni C1 a C2 a poměrně vyšší cena. Pokud sháníte kurz, který má všechny metody výuky, je ale zdarma, doporučujeme portál Langmaster.cz.

Redakční tip: Využijte speciální nabídky slevy na kurz 20 % při použití slevového kódu ARECENZE20.

2 500 Kč/úroveň Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: OnlineJazyky.cz – Kurzy němčiny | Hodnocení: 92,4 %
Karolína Šerá se srovnání online jazykových kurzů obecně věnuje více než rok. Za touto stránkou věnovanou německému jazyku autorsky stojí od jejího samého začátku. Díky pečlivému studiu podstatných parametrů dokáže stanovit vlastnosti kvalitních kurzů, doporučený obsah jednotlivých jazykových úrovní nebo nezbytné výukové metody. Najdete ji podepsanou i pod jinými online jazykovými kurzy či pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OnlineJazyky.cz – Kurzy němčiny

OnlineJazyky.cz – Kurzy němčiny

1. místo  v porovnání
2 500 Kč/úroveň Orientační cena