Menu

Recenze a test OnlineJazyky.cz - Kurzy němčiny

1. místo
91,6 % Celkové hodnocení
 • Možnost živé komunikace s lektorem
 • Příprava na jazykový certifikát
 • Široká nabídka odborných specializací
 • Nenabízí kurzy na úrovni C
 • Vyšší cena
2 500 Kč/úroveň Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 8,3/10
  Hodnocení úrovní
 • 9,8/10
  Hodnocení metod výuky
 • 9,1/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 91,6 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu němčiny

Kurz němčiny na portálu OnlineJazyky.cz patří v době psaní recenze (květen 2020) k nejvíce kompatibilním online kurzům. Jeho širokou nabídku je možné spustit jak na stolním počítači nebo notebooku, tak i v telefonu či tabletu, kam si můžete pro lepší přehlednost stáhnout aplikaci. Ta je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android i iOS.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze Ano 100 % Ano
Mobilní aplikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro Android Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu němčiny

Online Jazyky nabízí jako většina jiných portálů rozdělení kurzů němčiny dle oficiálních jazykových úrovní. Začínají už u levelu A1-, který, stejně jako podobná označení A0 či 00, značí, že je kurz vhodný i pro ty, kteří se s němčinou nikdy nesetkali. Online Jazyky dále nabízí úrovně A1+, A2, B1 a B2, kurzy němčiny na úrovni pokročilého uživatele zde však nenajdete.

Pokud nevíte, která úroveň je pro vás ta pravá, můžete absolvovat rozřazovací test. Ten je nezávislý a i po něm záleží volba jazykové úrovně na vás. OnlineJazyky.cz vás také mohou připravit na certifikát, a to Goethe Zertifikat na úrovni B2. Oficiální přípravu na certifikát přitom nabízí jen čtvrtina kurzů v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně Ano 100 % Ano
Rozřazovací test Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Možnost volby úrovně Ano 67 % Ano, 33 % Ne
A0/00 Ano 67 % Ano, 33 % Ne
A1 Ano 100 % Ano
A2 Ano 100 % Ano
B1 Ano 100 % Ano
B2 Ano 67 % Ano, 33 % Ne
C1 Ne 89 % Ne, 11 % Ano
C2 Ne 100 % Ne
Oficiální příprava na certifikát Ano 78 % Ne, 22 % Ano

Hodnocení metod výuky němčiny

Online kurz němčiny Online Jazyky vyniká svými metodami učení. Podobně jako většina ostatních kurzů disponuje všemi výukovými způsoby, jako je mluvení, čtení, psaní i poslech. Kromě nich však může jako jeden z mála kurzů v našem srovnání nabídnout i možnost živé komunikace s lektorem ve Skype lekcích či konverzačních klubech. Pro lepší naučení výslovnosti i porozumění v konverzaci se potom hodí videa s mluvou rodilých mluvčích.

Předností tohoto kurzu němčiny je také velmi široká nabídka specializací. Kurz v době srovnání (květen 2020) umožňuje zakoupit nejvíce balíčků se slovíčky navíc či zaměřením pro odborné účely. Své znalosti němčiny můžete rozšířit například o slovní zásobu z oblasti obchodu, účetnictví, personalistiky, logistiky či IT. Online Jazyky sice jako většina kurzů nepoběží offline, pokud však víte, že budete chtít studovat na místě bez připojení k internetu, můžete si předem stáhnout slovíčka či audionahrávky do svého zařízení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení Ano 100 % Ano
Mluvení Ano 78 % Ano, 22 % Ne
Čtení Ano 100 % Ano
Psaní Ano 100 % Ano
Poslech Ano 100 % Ano
Možnost lektora Ano 67 % Ne, 33 % Ano
Možnost rodilého mluvčího Ano 78 % Ano, 22 % Ne
Funguje i offline Jen určité materiály 56 % Jen určité materiály, 22 % Celé lekce, 22 % Ne
Specializace pro odborné účely Ano 78 % Ne, 22 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu němčiny

Kurzy německého jazyka na portálu OnlineJazyky.cz se kupují po úrovních, přičemž jedna jazyková úroveň stojí 2 490 Kč, balíčky slovíček či specializací potom seženete od 890 Kč. Abyste si byli jistí, že je vám výukové metody budou vyhovovat, nabízí Online Jazyky zkušební verzi zdarma, která obsahuje vše, co plná verze kurzu. Jestliže se rozhodnete úroveň či balíček přece jen zakoupit, máte k obsahu doživotní přístup a můžete jej spustit i na více zařízeních.

Zejména začátečníkům přijde vhod čeština, ve které výuka probíhá. Nemusíte se tak bát, že nebudete rozumět zadání, kurzy němčiny na některých portálech jsou totiž vedeny v angličtině. Pokud si budete chtít rozšířit portfolio jazyků, nabízí portál OnlineJazyky.cz kromě němčiny i několik dalších jazyků, či dokonce balíčky učiva pro žáky základních a středních škol dle předmětů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Cena za jednu úroveň (Kč) 2 490 2 612,22
Možnost doživotní licence Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Zkušební verze Ano 89 % Ano, 11 % Ne
Výuka v češtině Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Nabídka dalších jazyků Ano 89 % Ano, 11 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Online Jazyky nabízí velmi propracované kurzy němčiny od úrovně předzačátečníků po B2, tato zde nejvyšší úroveň vás také připraví na oficiální Goethe certifikát. Kurzy se kupují po jazykových úrovních a jsou dostupné na počítači i v mobilní aplikaci. Nejsou sice přístupné offline, do svého zařízení si ale můžete předem stáhnout slovíčka či audionahrávky na místa, kde není internetové připojení, abyste mohli studovat téměř kdekoli.

Kromě jazykových úrovní nabízí Online Jazyky širokou nabídku balíčků se slovíčky či specializacemi pro odborné účely. Studium probíhá v češtině, můžete při něm využít možnost komunikace s lektorem a kromě běžných metod výuky se zejména pro pochycení výslovnosti hodí i nahrávky s mluvou rodilých mluvčí. Nevýhodou tohoto portálu je absence kurzů na úrovni C1 a C2 a poměrně vyšší cena. Pokud sháníte kurz, který má všechny metody výuky, je ale zdarma, doporučujeme portál Langmaster.cz.

2 500 Kč/úroveň Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: OnlineJazyky.cz - Kurzy němčiny | Hodnocení: 91,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OnlineJazyky.cz - Kurzy němčiny

OnlineJazyky.cz - Kurzy němčiny

1. místo  v porovnání
2 500 Kč/úroveň Orientační cena