Porovnání a recenze Prectime.cz - Kurzy němčiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Prectime.cz – Kurzy němčiny

4. místo
76,4 % Celkové hodnocení
 • Možnost hovorů s rodilým mluvčím
 • PC verze i mobilní aplikace
 • Všechny metody výuky
 • Začíná od nejnižší úrovně bez možnosti volby
 • Nemá jazykové úrovně C1 a C2
 • Aplikace není dostupná pro iOS
2 700 Kč/rok Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení kompatibility
 • 5,8/10
  Hodnocení úrovní
 • 8,6/10
  Hodnocení metod výuky
 • 10/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 76,4 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu němčiny

Kurz němčiny na portálu Prectime.cz je jako většinu kurzů možno spustit na stolním počítači či notebooku v počítačové verzi.  Na telefon nebo tablet se hodí možnost stažení mobilní aplikace, která nabízí jednodušší orientaci. Je kompatibilní s operačním systémem Android, na iOS ji však nestáhnete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS

Ne

56 % Ano, 44 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu němčiny

Prectime.cz nabízí více pokročilostí němčiny, nejsou však specifikované podle oficiálních jazykových úrovní. Kurz je koncipován spíše pro začátečníky, neboť výuka němčiny probíhá od úplných základů a postupně nabírá na obtížnosti. Nevýhodou je, že si level nemůžete sami zvolit, a i když jste pokročilý uživatel, musíte zde začít od nejnižší úrovně. Možnost volby úrovně přitom nabízí větší část námi srovnávaných kurzů němčiny v červnu 2021.

Ačkoli nejsou jazykové úrovně specifikovány dle oficiálních názvů, nejvyšší level v kurzu němčiny Prectime.cz by měl odpovídat úrovni B2. Uživatel na pokročilé úrovni C1 či C2 se zde novou látku příliš nenaučí. Portál Prectime.cz je svými kurzy němčiny určen spíše pro méně náročné uživatele, nenabízí totiž ani oficiální přípravu na uznávané certifikáty.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ne

56 % Ano, 44 % Ne
Možnost volby úrovně

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
A0/00

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
C1

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
C2

Ne

100 % Ne
Oficiální příprava na certifikát

Ne

78 % Ne, 22 % Ano

Hodnocení metod výuky němčiny

Jako většina kurzů němčiny nabízí i ty na portálu Prectime.cz více výukových metod. Čtení a psaní rozšiřuje slovní zásobu, díky mluvení a poslechu se zase lépe naučíte výslovnost a porozumění i mluvenému slovu. Nespornou výhodou, kterou Prectime.cz disponuje, je možnost dodatečného zaplacení hovorů s rodilým mluvčím přes Skype či Google Hangouts prostřednictvím iTalki.com. Konverzací s člověkem, který má němčinu jako svůj mateřský jazyk, se můžete naučit skvěle komunikovat.

Kurz němčiny na Prectime.cz jako většina kurzů v době srovnání (červen 2021) neumožňuje specializace pro odborné účely. Navíc nefunguje offline, obsahuje však cvičení ve formátu PDF. Ta si můžete vytisknout a vyplňovat je na starém dobrém papíře, který nepotřebuje připojení k internetu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

100 % Ano
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

67 % Ne, 33 % Ano
Možnost rodilého mluvčího

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Funguje i offline

Jen určité materiály

56 % Jen určité materiály, 22 % Celé lekce, 22 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

67 % Ne, 33 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu němčiny

Prectime.cz ve svém kurzu němčiny nabízí zkušební verzi, která je u placených kurzů obvyklá. Přímo k výuce se v ní však nedostanete, kurz vám jen představí své studijní metody a obsah. Výuka probíhá v češtině, takže je zadání srozumitelné i pro začátečníky, kteří neznají jiný jazyk než mateřštinu.

Kurz němčiny se na Prectime.cz jde nově předplatit pouze na rok, a to za sníženou cenu 2 700 Kč. Cena poklesla z toho důvodu, že budete-li mít zájem o konverzace s rodilými mluvčími, hradíte si je odteď sami, Prectime.cz dříve poskytovalo část ceny kurzu zpět na tyto účely. Nyní záleží na vás, kolik hodin s mluvčími si zakoupíte a zda vůbec. Můžete si zakoupit i doživotní, časově neomezený přístup za necelých 6 000 Kč. V obou variantách máte kromě němčiny přístup i k jiným jazykům.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost doživotní licence

Ano

56 % Ano, 44 % Ne
Zkušební verze

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Výuka v češtině

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

89 % Ano, 11 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Kurz němčiny na portálu Prectime.cz je vhodný spíše pro začátečníky, kteří mají s němčinou jen okrajové zkušenosti. Začíná totiž od základních znalostí a obtížnost se postupně zvyšuje, výstupem by měla být jazyková úroveň B2, vyšší nenabízí. Nevýhodou je, že úroveň studia si nelze vybrat.

Kurz spustíte na vašem počítači i v mobilním zařízení v podobě aplikace, ta je ale dostupná jen pro Android. Prectime.cz nabízí všechny metody výuky němčiny, navíc také možnost hovorů s rodilým mluvčím, čímž můžete zlepšit vaše komunikační schopnosti. Ty si však musíte zaplatit zvlášť. Nemá však žádné odborné zaměření, pokud se chcete naučit německy kvůli vašemu povolání, můžou se vám hodit specializované kurzy němčiny na portálu OnlineJazyky.cz.

2 700 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Prectime.cz – Kurzy němčiny | Hodnocení: 76,4 %
Karolína Šerá se srovnání online jazykových kurzů obecně věnuje více než rok. Za touto stránkou věnovanou německému jazyku autorsky stojí od jejího samého začátku. Díky pečlivému studiu podstatných parametrů dokáže stanovit vlastnosti kvalitních kurzů, doporučený obsah jednotlivých jazykových úrovní nebo nezbytné výukové metody. Najdete ji podepsanou i pod jinými online jazykovými kurzy či pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Prectime.cz – Kurzy němčiny

Prectime.cz – Kurzy němčiny

4. místo  v porovnání
2 700 Kč/rok Orientační cena