Recenze Panasonic NNCD575MEPG - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Panasonic NNCD575MEPG

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Multifunkční mikrovlnky

Klady

  • Inteligentní provedení
  • Menší rozměry
  • 11 automatických programů
  • Ovládání našeptáváním
  • O 40 % rychlejší příprava

Zápory

  • Vysoká pořizovací cena
  • Nemá funkci crisp
  • Vyšší hmotnost
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mikrovlnná trouba Panasonic NNCD575MEPG je ideální volbou pro náročné domácnosti a velké rodiny. Možná vás na první pohled zaskočí menší velikost a průměrný objem, ovšem je to záměr výrobce – tato trouba je totiž zpracovaná tak, aby v kuchyni na lince zabírala co nejméně místa a zajistila vám více pracovního a manipulačního prostoru. I přes nadstandardně velký průměr talíře vám ušetří až o 20 % více místa v porovnání s konkurenčními modely.

Hodnocení základních parametrů

Kromě zmíněné důmyslně zpracované velikosti si dal Panasonic u tohoto modelu záležet i na výkonu, a to jak pro samotní mikrovlny, tak i pro gril a horký vzduch. Všechny tyto hodnoty patří v porovnání s konkurencí k nadprůměrným a spolu s technologií Panasonic Microwave Inverter tak lze usuzovat, že bude příprava jídla v této troubě mnohem rychlejší.

Povedené je zde i intuitivní ovládání, kdy si skrze přednastavené funkce můžete pohodlně navolit základní automatickou nabídku. Zajímavostí je pak možnost ovládat troubu našeptáváním nebo si zobrazit průvodce obsluhou, což se při takovém množství funkcí jistě hodí. Nechybí zde ale ani klasické otočné knoflíky, kterými nastavujete další funkce, jako třeba časovač, a také přehledný digitální displej, který je však v této cenové relaci už samozřejmostí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

27

Průměr talíře (cm)

34

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

1 000

Maximální výkon (W)

1 450

Ovládání

Dotykové, otočný ovladač, našeptávání

Šířka (cm)

52

Výška (cm)

31

Hloubka (cm)

39,5

Hmotnost (kg)

17,1

Barva

Stříbrná

Vybavení a funkce

Co se vybavení a funkcí týče, vede si mikrovlnka Panasonic NNCD575MEPG velmi dobře. Nejen že v ní můžete využívat funkci klasického ohřevu, ale nabídne také výkonný gril, kdy  při její velikosti můžete uvnitř grilovat i celá kuřata.

Díky 11 přednastaveným programům lze připravovat i složitější pokrmy, přičemž se vám při vaření může hodit integrovaný průvodce obsluhou, jenž u většiny konkurence chybí. K dispozici jsou hned 3 programy určené na rozmrazování, 4 na automatické vaření a další 4 pro grilování a pečení. Bonusem je pak možnost nastavení odloženého startu s prodlevou až 9 hodin, čímž mikrovlnka konkuruje chytřejším domácím spotřebičům.

Plusové body od nás tento model získává také za sadu příslušenství, kterou najdete v balení. Kromě skleněného talíře zahrnuje také smaltovaný talíř, mřížku a speciální pánev Panacrunch s odnímatelnou rukojetí, na které lze připravit spoustu různých druhů pokrmů.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ano

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (prosinec 2022) sklízí trouba Panasonic vesměs pozitivní hodnocení, na portále heureka.cz si vysloužil dokonce jejich 100% průměr, což svědčí o velké spokojenosti uživatelů. Nejčastěji je zmiňován vysoký mikrovlnný výkon a výkon grilu, spolu s čím si uživatelé chválí i nízkou hlučnost v porovnání s původními modely.

Za velkou přednost považují někteří také pestrou sadu příslušenství a pozitivních ohlasů se dočkaly i programy pracující s gramáží vložených potravin / pokrmů. Jako nevýhodu ale část uživatelů vnímá fakt, že nerez tvoří pouze vnitřek trouby – vnější plášť je totiž plechový pokrytý stříbrným zrnitým lakem, což se pravděpodobně nemusí líbit všem. V komentářích je pak negativně hodnoceno i rozsvícení při otevírání dvířek a vyšší hmotnost, ovšem v tomto případě je to za nás věc názoru.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Předních výhod má tato mikrovlnná trouba hned několik. Na první pohled jde o kompaktní spotřebič, který má průměrný objem, ovšem díky inteligentnímu internímu provedení nabízí velký užitný prostor a možnost vložit talíř až o průměru 34 cm, čímž konkuruje daleko větším spotřebičům. I přes maximalizaci vnitřního prostoru je tato mikrovlnka o 20 % menší než běžné konkurenční modely, čímž vám ušetří spoustu manipulačního prostoru na lince.

Velkou předností je zde také invertorová technologie, kterou Panasonic využívá k inteligentní regulaci výkonu, jenž udržuje během ohřevu na optimální úrovni. Ohřev je díky tomu dokonale rovnoměrný, avšak navíc výrazně šetrnější k potravinám, kterou jsou pak zdravější a chutnější. Tento model je tak vhodnou investicí pro všechny, kteří nad mikrovlnnou troubou stále váhají skrze obavy o své zdraví.

Za nevýhodu lze označit to, že zde musíte počítat s vyšší pořizovací cenou, kdy se vám však dostane kvalitního robustního modelu, od kterého můžete očekávat dlouhou životnost. Negativně lze vnímat i vyšší hmotnost, avšak pokud nebudete s mikrovlnkou často manipulovat, neměla by vás její hodnota omezit.

Porovnání s alternativami

Jako alternativu k mikrovlnné troubě Panasonic NNCD575MEPG bychom vám mohli doporučit například model Samsung CM 1099/A, který je zhruba o 1 tisíc dražší. Nabízí se však v celonerezovém provedení, a tak je vhodnější volbou v případě, že vám u Panasonicu vadí plechové šasi. Na druhou stranu je u něj ale potřeba počítat s většími rozměry, a tak pokud upřednostňujete více prostoru na lince, není vhodnou volbou.

Vhodnou alternativou pro náročnější uživatele pak může být také trouba Hendi 281444, která ovšem cílí spíše na gastro provozovny. Cenově vychází zhruba stejně, avšak je připravena na intenzivní využití, kdy lze dokonce i programovat vlastní programy vaření. Je však třeba počítat s náročnějším ovládáním, které bude vyžadovat více trpělivosti.

Závěrečné shrnutí

Mikrovlnná trouba Panasonic NNCD575MEPG je ideální volbou do náročnější domácnosti, kde uživatelé ocení pestrou nabídkou funkcí a prostor díky velkému průměru talíře, i přes který tato trouba na lince zabírá až o 20 % méně místa než běžné konkurenční modely. Nabízí funkci grilu i horkého vzduchu o výkonu v nadprůměrných hodnotách a zajímavá je zde i možnost ovládání našeptáváním slov či zobrazení průvodce obsluhou. Bohužel zde ale chybí funkce crisp.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Panasonic NNCD575MEPG | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Panasonic NNCD575MEPG

Panasonic NNCD575MEPG

9 000 Kč Orientační cena