Recenze Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2

83,2 % Celkové hodnocení

Top 6 v kategorii Aku vrtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,6/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 8,7/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Bezuhlíkový motor (brushless)
 • Kovové sklíčidlo
 • 5 let záruka na vrtačku

Zápory

 • Bez možnosti servisu
 • Vysoká hmotnost
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Aku příklepová vrtačka Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2 je jedním z těch kusů elektrického nářadí, které se náročnějšímu domácímu kutilovi rozhodně vyplatí v obchodním řetězci Lidl pořídit. A to můžeme říct naprosto s klidným srdcem, protože vrtačku sami už přes rok používáme. Po nasazení 4Ah akumulátoru (není součástí balení) váží vrtačka lehce nadprůměrných 2,2 kilogramu. Dobíjení baterie potrvá okolo 120 minut, dokoupit samozřejmě lze celé spektrum jiných akumulátorů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Parkside (Lidl)

42 % Makita, 33 % DeWALT, 8 % Black & Decker, 8 % Scheppach, 8 % Parkside (Lidl)
Typ akumulátoru

Li-ion

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

20

75 % 18, 17 % 20, 8 % 10,8
Doba nabíjení (min)

120

68,25
Kapacita akumulátoru (Ah)

4

2,34
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

2,2

1,71
Délka (mm)

228

210,64
Výška (mm)

232

227,18

Jak vrtá a jaké má funkce

Zajímavostí recenzovaného modelu Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2 je jeho pohon. Vrtačka má totiž bezuhlíkový elektromotor, což se odráží na jejím vyšším výkonu a delší životnosti. Do rychloupínacího sklíčidla se vejde zcela typicky nástroj s maximálním průměrem dříku 13 mm. Výrobce slibuje krouticí moment až 80 Nm. Neschází příklepová funkce, plynulé nastavení otáček ani zpětný chod a převodovka.

Z naší zkušenosti se s vrtačkou pracuje opravdu dobře. Rukojeť padne do ruky a kromě vrtání do dřeva se s příklepem dostanete velice snadno i do zdiva. Po konstrukční stránce vše doléhá kam má a nic nevrže. Příjemně nás překvapilo také kovové provedení sklíčidla, konkurenční produkty ve stejné cenové hladině přitom mívají objímku sklíčidla z plastu. Ano, vrtačka je v ruce rozhodně těžší, ale ergonomií to trochu kompenzuje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

65

41,08
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

13

75 % 13, 17 % 10, 8 % 15
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

13

83 % 13, 17 % 10
Krouticí moment (Nm)

80

54,58
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelských recenzí modelu Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2 je skutečně mnoho, většina z nich se přitom přiklání spíše ke chvále. Primárně uživatelé chválí výrobce pro dobrý poměr ceny a výkonu. Ten je u recenzovaného modelu skutečně nadstandardně dobrý a na trhu spíše nemá obdoby. Kladně bývá hodnoceno také kovové sklíčidlo, příklepová funkce a vysoký krouticí moment. Pokud narazíte na nějaké výtky, budou směřovat spíše k vyšší hmotnosti.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za nás je tou největší předností modelu osazení kvalitního bezuhlíkového elektromotoru. Tato technologie totiž nabídne podstatně lepší odolnost a životnost, než klasický elektromotor. Sklíčidlo je kovové a záruka dokonce 5 let, což nás s ohledem na to, že se jedná o vrtačku z Lidlu, velice mile překvapilo. Drobnými nevýhodami jsou vyšší hmotnost a zejména absence servisu/náhradních dílů. V případě poruchy musíte vrtačku reklamovat, nikdo vám ji pravděpodobně rychle neopraví (pokud nepůjde opravdu o maličkost).

Porovnání s alternativami

Jen dost těžko se k modelu Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2 vzhledem k jeho nízké ceně doporučuje nějaká alternativa. Zajímavou variantou pro příznivce značky Makita by ale mohl být model Makita HP457DWE. Ten se sice o kus dražší a má nižší výkon, ale svou práci odvede spolehlivě, jedná se o léty prověřenou značku a spadá do širokého bateriového systému.

Naše hodnocení a závěr

Testovanému modelu Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2 asi nelze nic moc vytýkat. Lidl totiž tuto aku příklepovou vrtačku nabízí za tak nízkou cenu, že možná sám sebe trochu okrádá. Vrtačka svými parametry, funkcemi i provedením působí jako minimálně dvakrát tak drahá. Vrtačka si poradí s vrtáním do dřeva, kovu i do zdiva. Zajímavou alternativou z bateriového systému Makita je model Makita HP457DWE.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2 | Hodnocení: 83,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den koupila jsem parkside aku šroubovak ,nabíječku a 2baterie ,akučka se rozsvítí a to je vše….netočí se výměna zboží asi na obchodě nepujde když jsem koupila na netu?děkuji Grosserova

Monika Grosserova

Dobrý den,

zboží doporučujeme reklamovat online, bude se nejspíše jednat o závadu na elektromotoru či doprovodné elektronice.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2

Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2

2 000 Kč Orientační cena