Menu

Recenze a test Parkside PHD 170 B2

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Vysokotlaké čističe (Wapky)

Klady

  • Nasávání vody
  • Energeticky úsporný
  • Hadice o délce 10 m
  • Vozidla, terasy, fasády
  • Lehká konstrukce

Zápory

  • Bez ohřevu vody
  • Nižší tlak
  • Pouze v síti Lidl
3 300 Kč Orientační cena

Parkside PHD 170 B2 je vysokotlaký čistič, který mezi uživateli patří k nejoblíbenějším. K nákupu láká jak svou příznivou cenou, tak i širokou výbavou a dobrými hodnotami parametrů.

Základní charakteristiky

Vysokotlaký čistič Parkside PHD 170 B2 se vyznačuje svou cenovou dostupností, která k nákupu naláká řadu méně náročných uživatelů. Jedná se o hobby model určený pro použití v domácnosti, který však leckterými parametry dorovnává dražší poloprofesionální konkurenty. Disponuje příkonem 2 400 W, což je v rámci našeho srovnání průměrná hodnota.

Přihlédneme-li k parametrům ovlivňujícím celkové využití, pak musíme vyzdvihnout průtok vody dosahující 500 litrů za hodinu, což je jedna z nejlepších hodnot v rámci hobby variant. Stejně tak kladně hodnotíme maximální tlak dosahující 170 barů, přičemž pracovní/jmenovitý tlak činí 115 barů. Tato hodnota je přitom mezi přístroji pro běžné domácí použití standardní. Sice se nejedná o wapku se samostatným ohřevem vody, nabízí však možnost použití horké vody o teplotě do 40 °C.

Díky tomu si snáze poradí s odolnějšími nečistotami, které by šly studenou vodou vyčistit jen stěží nebo vůbec. V rámci hmotnosti sice nepatří mezi nejlehčí zařízení na trhu, avšak manipulaci zde výrazně usnadňují kolečka, kterými je konstrukce opatřena. Za výhodu též považujeme přítomnost hliníkových komponentů, které jsou výrazně odolnější než plast, který je u levnějších zařízení běžný.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Parkside

Použití

Hobby / do domácnosti

Příkon (W)

2 400

Maximální průtok (l/hod)

500

Maximální tlak (bar)

170

Max. teplota vody (°C)

40

Mytí se saponátem

Ano

Hmotnost (kg; bez příslušenství)

11,4

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tento vysokotlaký čistič od značky Parkside patří v době psaní této recenze (leden 2024) k nejoblíbenějším modelům na trhu. O tom svědčí řada kladných uživatelských hodnocení, jejichž průměr na portále heureka.cz dosahuje úctyhodných 89 %, což je slušná hodnota. Průměr přitom tvoří více než 200 různých uživatelských recenzí, což současně svědčí o tom, že se jedná o dobře prodávaný výrobek.

Nutno také zmínit, že wapka na portále heureka.cz současně získala také ocenění TOP Produkt kategorie v soutěži ProduktRoku 2021, která vyhlašuje nejpopulárnější produkty podle preferencí spotřebitelů. Díky tomu máte jistotu, že jde o uživateli ověřený výrobek, u kterého je míra spokojenosti poměrně vysoká.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

K největším přednostem tohoto vysokotlakého čističe patří příznivá cena v porovnání s dobrými hodnotami vybraných parametrů. Oproti řadě konkurenčních výrobků nabízí dobrý uživatelský komfort a energeticky úsporný provoz díky automatickému systému spouštění a zastavení. Na rozdíl od podobných modelů z nízké cenové relace nabízí Parkside hliníkové vysokotlaké čerpadlo, které se na rozdíl od plastového pyšní dlouhou životností, mimo to je také odolné proti korozi.

Jako nevýhodu považujeme fakt, že se nejedná o model se samostatným ohřevem. Možností však je používat již ohřátou vodu, a to o teplotě maximálně 40 °C. V porovnání s konkurenčními modely z vyšších cenových relací má tato varianta pochopitelně nižší jmenovitý tlak 115 barů, což je ale pro modely určené pro domácí použití standardní hodnota. Nevýhodou může pro někoho být to, že je wapka k dostání zejména v síti prodejen Lidl, respektive na e-shopu, což nedovoluje si přístroj před nákupem prohlédnout.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li vhodnou alternativu k vysokotlakému čističi Parkside PHD 170 B2, pak za prohlédnutí stojí například Riwall PRO REPW 120 SET. Jedná se o jeden z nejlevnějších produktů na trhu, čemuž však odpovídá řada parametrů se základními hodnotami. Jednak jde o produkt s nejnižším příkonem v rámci našeho srovnání, a to pouhých 1 500 W.

Zrovna tak zde jako nevýhodu vnímáme jen základní průtok vody, a to 432 litrů za hodinu, což je spíše nadprůměrná hodnota. Jako pozitivum můžeme uvést průměrnou hodnotu jmenovitého tlaku, který činí 120 barů, a také relativně nízkou hmotnost, díky které se vám bude se zařízením snadno manipulovat. Výrobce však k němu nabízí jen vybrané příslušenství.

Závěrečné shrnutí

Parkside PHD 170 B2 je vysokotlaký čistič z nízké cenové relace, který však mnoha svými parametry dohání dražší konkurenty. Jde o hobby model určený pro domácí použití, který je ideální pro čištění vozidla, terasy, fasády apod. Předností je zde velmi dobrý průtok vody 500 litrů za hodinu, což je hodnota, kterou wapka konkuruje i poloprofesionálním modelům. Za výhodu považujeme přítomnost hliníkových komponentů, díky kterým má přístroj dlouhou životnost a vysokou odolnost proti korozi.

Kromě řady příslušenství hodnotíme kladně také ergonomické držadlo, které je vytahovací, což usnadňuje přístup ke vzdálenějším plochám. Oproti některým produktům sice nemá nejlehčí konstrukci, avšak manipulaci vám zde usnadňují přítomná kolečka. Negativně hodnotíme fakt, že jde o model bez ohřevu vody, na druhou stranu ale k čištění můžete používat horkou vodu o teplotě max. 40 °C. Navíc se jedná produkt, který je k dostání především v síti prodejen Lidl.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Parkside PHD 170 B2 | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Parkside PHD 170 B2

Parkside PHD 170 B2

3 300 Kč Orientační cena