Menu

Recenze a srovnání Kärcher SC 3

Doporučujeme Při nákupu v kategorii parních čističů

Datum doporučení: Březen 2018

  • Vybavenost
  • Vyšší cena
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Parní čistič Kärcher SC 3 jehož konstrukce je tyčového typu nabízí příkon 1900 W, díky čemuž sice spotřebovává poměrně velké množství energie, ale na druhou stranu se tato spotřeba projevuje do velmi nadprůměrného výkonu, který znamená maximální komfort při úklidu. Doba předehřevu páry, která je nutná pro pracovní výkon čističe se rovná 30 vteřinám a není tak nutné čekat dlouhý čas před úklidem. Objem nádržky navíc nabízí velkou kapacitu 1000 ml. a promítá se do velmi slušné doby čištění na jedno naplnění této nádrže. Co se týče manipulace, i zde lze konstatovat, že si přístroj vede dobře. Hmotnost 3,14 kg znamená lehké přesuny i pro méně fyzicky zdatné jedince. Délka kabelu se pak zastavila na hodnotě 4 metry, což sice není nikterak oslnivé číslo, ale pro manipulaci v prostorech velikosti běžných domácností by měla být dostačující.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kärcher

Typ

Tyčový

Příkon (W)

1 900

Kapacita vodní nádrže (ml)

1 000

Délka kabelu (m)

4

Doba předehřevu (min.)

0,5

Hmotnost (kg)

3,14

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení a funkcí, za zmínku stojí u čističe Kärcher SC 3 především dostupnost funkce volby množství páry. Díky ní je možné s větší šetrností čistit i materiály náchylné na poškození. Nechybí ani indikátor množství vody, díky kterému má uživatel neustále přehled o stavu hladiny a případné nutnosti doplnění tekutin. Přístroj disponuje také schopností čištění spár, což je praktický bonus pro špatně přístupná místa.

Parametr Tento produkt
Volba množství páry

Ano

Indikátor množství vody

Ne

Systém automatického odvápňování

Ne

Čištení spár

Ano

Seřízení výšky

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé čističe Kärcher SC 3 hodnotí pozitivně především možnost dolévaní vody během čištění, výkon a dobrý poměr ceny a kvality. Naopak za relativní slabinu považují zákazníci méně obsáhlé příslušenství v ceně přístroje a vysokou cenu doplňkových komponentů za příplatek.

Naše hodnocení a závěr

Parní čistič Kärcher SC 3 je velmi zákazníky oblíbeným produktem, a to především z důvodu velmi slušného výkonu, který je možné pořídit i za poměrně přijatelnou cenu. Svými schopnostmi se totiž může bez problémů rovnat zařízením v nejvyšších cenových kategoriích, což je také důvod jeho zahrnutí v našem výběru.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Kärcher SC 3

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, mám doma Karcher SC3, ale zlobí mě, že při vytírání podlah zůstává dlažba velmi mokrá a po uschnutí jsou na ní nevzhledné fleky. Poradíte prosím, čím by to mohlo být, případně co s tím? Děkuji

Iveta Kudelová

Dobrý den, nepíšete o jakou podlahu se jedná. Každopádně například dlažbu je lepší čistit s parním vysavačem, ten totiž právě odsává přebytečnou vodu z podlahy, kvůli které pak po zaschnutí zůstávají na podlaze fleky. Pokud používáte parní čistič a podlaha zůstane po úklidu mokrá, je potřeba ji následně ještě vytřít pomocí ručního mopu. Společně s vodou totiž na podlaze zůstanou stále nečistoty, které se při parním čištění uvolnily, ty je ale ještě potřeba dostat pryč.

Kamila Lorenzová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Kärcher SC 3

Kärcher SC 3

4 000 Kč Orientační cena