Menu

Recenze a srovnání Kärcher SC 4

Doporučujeme Při nákupu v kategorii parních čističů

Datum doporučení: Březen 2018

  • Velké množství funkcí
  • Delší doba předehřevu
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Parní čistič Kärcher SC 4 je poháněn příkonem 2000 W, což sice znamená na první pohled poměrně vysokou spotřebu elektrické energie, ale také se promítá do velkého výkonu, který stačí pro velmi efektivní čištění. Doba předehřevu se pohybuje okolo 4 minut, což je poměrně vysoké číslo, ale je způsobeno především velkým objemem nádoby, která nabídne 500 ml kapacity a řadí čistič v tomto ohledu k nejlepším na trhu. Možnosti manipulace jsou pak determinovány především celkovou hmotností 4,05 kg a délkou kabelu 4 m. Obě tyto hodnoty lze považovat zhruba za průměrné a do prostor běžných velikostí jsou naprosto dostačující.

Parametr Tento produkt
Výrobce Kärcher
Typ Tyčový
Příkon (W) 2 000
Kapacita vodní nádrže (ml) 500
Délka kabelu (m) 4
Doba předehřevu (min.) 4
Doba chodu na jednu nádobu (min.) Neuvedeno
Hmotnost (kg) 4,05

Vybavení a funkce

V ohledu vybavení funkcemi je čistič Kärcher SC 4 naprostou špičkou. Nabízí pro své uživatele možnost volby množství páry, která je vhodná především pro čištění materiálů náchylných na poškození. Výrobku sice chybí indikátor hladiny vody, ale disponuje funkcí oznámení zvukovou signalizací v případě kdy voda v nádržkách dojde. Stroj je vybaven také nastavitelnou výškou, která je vhodná, pokud s ním pracuje více osob s různou výškou nebo je nutné s ním manipulovat v různých podmínkách. Bonusem je pak navíc i systém automatického odvápňování, který se stará o odstranění vápníkových usazenin na stěnách nahřívače a prodlužují tak životnost zařízení i bez nutné údržby.

Parametr Tento produkt
Volba množství páry Ano
Indikátor množství vody Ne
Systém automatického odvápňování Ne
Čištení spár Ano
Seřízení výšky Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci u parního čističe Kärcher SC 4 hodnotí kladně především skvělý výkon a jeho hlavní premisou je podle nich jednoduše kvalita čištění. Velmi kladně hodnotí také všeobecnou vybavenost funkcemi. Naopak negativně hodnotí především to, že přívodní šňůra není navíjecí a také že v základním vybavení není obsažena stěrka na umývaní oken.

Naše hodnocení a závěr

Parní čistič Kärcher SC 4 je tím nejlepším co je na trhu k dostání. Vystačí pro běžné použití do každé domácnosti a uspokojí i náročnější uživatele. Kromě vysokého výkonu nabízí především výbornou vybavenost funkcemi a stává se tak velmi univerzálním pomocníkem, což je důvod jeho zařazení do našeho výběru.

5 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Kärcher SC 4

Kärcher SC 4

5 000 Kč Orientační cena