Nejlepší partyboxy | Recenze & Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší partyboxy dle recenzí a testu 2023

Žádná pořádná party se neobejde bez hudební kulisy, pozvedne náladu a přítomné povzbudí k tanci. V klubech a barech nemusíte tuto otázku vůbec řešit, o všechno se postará DJ. V bytě zase podobně poslouží televizor s hudebními kanály doplněný obyčejnými bedničkami. Ale co když chystáte zahradní oslavu a hudby se rozhodně neplánujete vzdát?

Naštěstí již nemusíte řešit otravné a vyčerpávající tahání kabelů. Vždyť existují vysokokapacitní akumulátory a bezdrátové technologie Wi-Fi či Bluetooth, které se o všechno postarají. Stačí navštívit obchod s elektronikou či rozkliknout příslušnou webovou stránku a vybrat vhodný partybox, v němž získáte všechno, co budete pro úspěšnou oslavu potřebovat.

Nemůžete si z dostupných modelů zvolit svého favorita? Stojíte před podobným rozhodováním vůbec poprvé a nejste si jisti, které parametry jsou pro nákup důležité? Přesně pro vás jsme připravili následující text, ve kterém se volbě vhodného modelu věnujeme skrz naskrz. Seznámíme vás s nejdůležitějšími kritérii a závěrem přidáme i tradiční cenové okénko tak, abyste získali komplexní představu.


Nejlepších 10 partyboxů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název RMS výkon (W) Počet reproduktorů Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze LG XBOOM ON7
LG XBOOM ON7 2 000 2.1 8 000 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze JBL PartyBox 310
JBL PartyBox 310 240 1.0 14 500 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Lamax PartyBoomBox500
Lamax PartyBoomBox500 500 1.0 4 000 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze LG XBOOM ON9
LG XBOOM ON9 2 000 2.1 11 700 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Lamax PartyBoomBox300
Lamax PartyBoomBox300 300 1.0 2 700 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze JBL Partybox on the Go
JBL Partybox on the Go 100 1.0 7 900 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Sencor SSS 3800
Sencor SSS 3800 60 2.0 3 000 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Sencor SSS 3700
Sencor SSS 3700 50 1.1 3 500 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze GoGen BPS 636 Smilee
GoGen BPS 636 Smilee 40 1.0 3 000 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Media Tech PartyBox BT MT3150
Media Tech PartyBox BT MT3150 18 2.0 1 100 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat partybox

Pořízení kvalitního reproduktoru rozhodně není úplně jednoduchou záležitostí. Informace od výrobců bývají často zmatené a obsahují celou řadu parametrů, které o kvalitě daného modelu vůbec nic nevypovídají. Proto je dobré se zaměřit na několik hlavních kritérií, která detailněji popisujeme na následujících řádcích. V první kapitole vás ale nejprve seznámíme s tím, k čemu se vlastně partyboxy hodí, a kdy je naopak vhodné poohlédnout se po něčem trošku jiném.

Během samotného výběru potom berte ohled zejména na výkon a průměr reproduktoru. Tyto dva parametry ovlivňují, jak kvalitní a hlasitý zvuk bude. Vzhledem k tomu, že partyboxy jsou určeny zejména do venkovních prostor, předem si ověřte výdrž baterie a možnosti jejího dobíjení. Pozor dávejte i na způsob připojení ke zdroji hudby, neboť se vám jistě nebude chtít zbytečně tahat kabely odněkud z domu. Každá správná party potřebuje i vizuální efekty, které jsou zprostředkovávány zabudovanými LED světly. I jejich provedení při výběru překontrolujte. Jako vždycky sehrává svou roli i nabídka nejrůznějších doplňkových funkcí.

V závěrečné kapitole vás seznámíme s výsledky námi provedené cenové analýzy. Více než stovku dostupných modelů jsme rozdělili do tří skupin podle toho, co můžete za své peníze očekávat.

Určení

Kupujete reproduktor a narazili jste při návštěvě prodejny na partybox? Možná vás zaujal svým barevným designem a rozumnou velikostí. Nenechte se nalákat a dobře se zamyslete, k jakému účelu bedny kupujete. Jestliže toužíte po ozvučení domácího kina či herního koutku, poohlédněte se jinde. Na své si zde rozhodně nepřijdete ani tehdy, hledáte-li kapesní rozměry.

Partyboxy jsou určeny pro ozvučení domácích či zahradních oslav, grilovaček. Stejně dobře poslouží i DJům, kteří často cestují z místa na místo a potřebují, aby jejich vystoupení bylo dobře ozvučené. Neočekávejte však kvalitu srovnatelnou s profesionální hudební soupravou.

Výkon

První klíčové kritérium spočívá ve výkonu reproduktoru. Počet wattů udává jak sílu zvuku, tak i jeho kvalitu. Od výkonu se obvykle odvíjí cena zařízení. U partyboxů vybírejte modely nabízející alespoň 200 W – takový výkon již zajišťuje adekvátní úroveň poslechu při zachování rozumné ceny. Na trhu ale naleznete i několikanásobně silnější bedny. Nad určitou hranici výkon ovlivňuje spíše hlasitost než kvalitu. Pokud tedy nepotřebujete ozvučit stadiony, nemusíte hledat to nejsilnější zařízení na trhu.

Výrobci obvykle udávají hned dvě hodnoty výkonu:

  • RMS výkon (normálový) – polovina maximálního výkonu, může být dosahován dlouhodobě bez rizika poškození reproduktoru
  • maximální výkon – nejvyšší možný výkon, kterého zařízení může dosáhnout, při dlouhodobém zatížení dochází k jeho poškození.

Pozor si dávejte na skutečnost, že výrobci často uvádějí pouze maximální výkon. Pokud tomu tak je, vydělte toto číslo dvěma. Zjistíte tak výši normálového výkonu, který budete standardně využívat.

Průměr reproduktoru

Druhým kritériem, se kterým se však setkáte spíše ve specializovaných obchodech, je průměr reproduktoru. Ovlivňuje frekvenční rozsah, který je reproduktor schopen v odpovídající kvalitě přehrát. V současné době lze vybírat z průměrů 10, 12 nebo 15 palců. Zejména nejnižší průměr se vyplatí kombinovat se subwooferem, který nízké frekvence obstará. V opačném případě se připravte na horší kvalitu zvukové produkce.

Výdrž baterie

Plánujete party, která se protáhne dlouho do noci? Potom by vás asi příliš nepotěšilo, kdyby v pokročilých hodinách veškerou zábavu zhatila vybitá baterie. Při nákupu se proto zaměřte také na výdrž akumulátoru na jedno nabití. Valná většina dostupných partyboxů funguje minimálně 12 hodin, což je povětšinou zcela dostačující. Dražší modely jsou potom vybaveny velkokapacitními bateriemi, které vydrží ještě o několik hodin déle.

Ověřte si rovněž, zde je možné reproduktor napájet i jiným způsobem než prostřednictvím baterie. Jistě oceníte možnost přímého zapojení do sítě, díky čemuž nemusíte s obavami sledovat, kolik času vám zbývá do vybití. Stačí reproduktor zapojit do zásuvky a zábava pokračuje bez větších problémů dále. Hodnoty uváděné výrobci raději berte s rezervou, protože testy jsou prováděny na méně intenzivních skladbách. Taneční hudba je výrazně náročnější než country balady.

Způsob připojení

Únavné tahání kabelů je dnes naštěstí minulostí. V domácích podmínkách nebo při produkcích amatérských DJ se dnes klade důraz zejména na snadné a rychlé nastavení. Partyboxy umožňují bezdrátové připojení ke zdroji zvuku, ať už jde o notebook s nahrávkami, nebo chytrou televizi. V současné době existují dvě hlavní možnosti připojení:

  • Bluetooth – nejběžnější, rychlé a snadné spárování zařízení, kompatibilita se všemi systémy, nižší dosah omezený překážkami
  • Wi-Fi – menší dostupnost, vysoká kvalita a stabilita připojení, možnost přímého streamu, kompatibilita se všemi systémy, nutno zajistit kvalitní signál.

Většina prodávaných modelů podporuje oba způsoby připojení. Záleží pouze na podmínkách konání oslavy a vašich požadavcích. K mání jsou i specifické systémy AirPlay a Spotify Connect. Zatímco prvně jmenovaná technologie posiluje Wi-Fi a lze ji využít ve spojení se zařízeními Apple, druhá služba umožňuje streamovat zvukové stopy přímo z webu Spotify.

Design a efekty

S oslavami a tanečními zábavami jsou neodmyslitelně spjata také silná barevná světla, která pomáhají déle podtrhnout prožitek z tance a poslechu. Partyboxy bývají vybaveny několika LED světly, která podle charakteru hudby střídají svou intenzitu, směr i barvu. Minimem jsou dva paprsky, ale výjimkou nejsou ani přístroje vybavené hned šesti samostatnými světly.

Samozřejmostí je i odpovídající stylizace bedny. Výjimkou nejsou nejrůznější grafické motivy, nápisy nebo kombinace extravagantních barev. Milovníci retra mohou zvolit i kousky s tvary či grafickými prvky připomínajícími zlatou éru diska.

Doplňkové funkce

Nikdo nemůže s určitostí říct, jakým směrem se party bude vyvíjet. Pro zajištění dokonalé zábavy je proto dobré mít k dispozici přístroj vybavený širokou paletou možností a doplňků. Mezi ty nejčastější patří:

  • vstup pro mikrfon – možnost party doprovodit mluveným slovem nebo živým zpěvem
  • vstup pro kytaru – k zapojení oblíbených hudebních nástrojů
  • mixážní pult – možnost mixování hraných skladeb
  • stojan – pro umístění na vhodném místě
  • USB – pro připojení disku s nahranými zvukovými stopami
  • TWS – možnost spojení dvou reproduktorů pomocí Bluetooth.

Cena

Pomalu se blížíme k závěru našeho článku a nastal čas pro kapitolu věnovanou problematice cen. Partyboxy se v segmentu reproduktorů pohybují zhruba uprostřed startovního pole – vyjdou dráž než kapesní bedničky či reproduktory k počítači, ale zároveň ani zdaleka nedosahují cenových hladin velkých reprosoustav pro domácí kina, nebo dokonce profesionálních aparatur.

Cena do 6 000 Kč

Pořádáte zahradní oslavu se svými blízkými a rádi byste ji doprovodili oblíbenou hudbou a světelnými efekty? Potřebujete muziku pouze jako kulisu k zábavě a nevyžadujete za všech okolností dokonalý zážitek? Potom stačí sáhnout po modelu, jehož cena nepřesahuje hranici 6 000 Kč. Za své peníze získáte reproduktor o výkonu okolo 200 W a průměru 10 či 12 palců.

Baterie vydrží na jedno nabití zhruba 12 hodin provozu. K úložišti nahraných skladeb může partybox připojit prostřednictvím USB, Bluetooth nebo Wi-Fi. Počítejte s maximálně 4 barevnými světly, která reagují na rychlost a intenzitu hudby a pomáhají dotvořit atmosféru.

Cena od 6 000 do 15 000 Kč

Střední třída čítá modely, s nimiž si vystačí i pořadatelé nejrůznějších menších zábav nebo akcí pro veřejnost. Za samozřejmý lze považovat vyšší výkon, mnohdy přesahující hranici 400 wattů a průměr 15 palců. Akumulátor zvládne zhruba 18 hodin nepřetržitého provozu, reproduktor je ovšem možné zapojit i přímo do sítě.

Za své peníze se dočkáte i mnohem širší škály doplňků, přičemž nechybí různé vstupy a výstupy a cestovní pouzdro. Nemusíte se tak obávat, že byste bednu na svých cestách rozbili.

Cena nad 15 000 Kč

Potrpíte si na vysokou kvalitu poslechu? Pořádáte často velké zahradní akce, sportovní turnaje nebo večírky, kde je zapotřebí adekvátní výbava? Připravte si alespoň 15 000 korun a zvolte model, který se svým provedením blíží profesionálním reprosoustavám. Výkon může v takovém případě přesahovat hranici 1 000 W. Baterie zvládne i více než jeden den nepřetržitého chodu a samozřejmostí je i možnost napájení z elektrické sítě.

Za své peníze dostanete adekvátní hodnotu i pokud jde o nejrůznější doplňkové funkce a příslušenství. Reproduktor je možné připojit k jakémukoliv hudebnímu nástroji a nechybí ani možnost připojení několika modelů pro dosažení odpovídající úrovně zvuku.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.7 z 26 hlasů