Menu

Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 – Recenze, testy a srovnání

89,1 % Celkové hodnocení

Pro bělejší zuby v kategorii Sonické zubní kartáčky

Klady

  • Bělejší zuby za týden
  • Tlakový senzor
  • 3 režimy čištění
  • Indikátor výměny hlavice
  • Vynikající recenze

Zápory

  • Vyšší cena
  • Bez UV sterilizátoru
2 800 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Sonický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 je ideální volbou pro všechny uživatele, kteří touží po bělejších zubech. K zářivějšímu úsměvu vám totiž pomůže speciálně navržená kartáčková hlavice Optimal White Standard pro efektivní odstraňování pigmentových skvrn, která vyniká středem hustě osázeným jemnými vlákny. Podobné typy hlavic nabízí sice i konkurence, ovšem v tomto případě dosáhnete viditelného vybělení už během jednoho týdne pravidelného používání, a to díky kombinaci s režimem White, který kartáček nabízí.

Tento model disponuje stejnojmennou technologií Philips Sonicare, která kombinuje stíravé a pulzující pohyby kartáčkové hlavice, kterých za minutu vykoná až 62 000. S touto hodnotou je na tom sonický kartáček v rámci našeho srovnání nejlépe a zastiňuje tak konkurenční modely. Dle výrobce získáte během dvou minut pravidelného čištění stejný účinek, jako při měsíčním používání manuálního kartáčku, což se i přes vyšší počáteční investici rozhodně vyplatí.

Výhodou oproti některé konkurenci je, že tomuto kartáčku nechybí tlakový senzor, který hlídá, zda kartáčkovou hlavicí vhodně tlačíte na vaše zuby a dásně. Předejdete tak řadě zdravotních problémů, které může nesprávný tlak elektrického kartáčku způsobit. Nenajdete zde sice Bluetooth ani možnost propojení s mobilní aplikací, namísto toho se však dočkáte 2 časovačů, které za vás pohlídají optimální délku čištění a to, zda každé části vaší ústní dutiny věnujete stejnou péči. Oproti konkurenci vás navíc potěší technologie BrushSync synchronizující chytré tělo a chytrou hlavici kartáčku, díky čemuž vás na výměnu hlavice upozorní nejen inteligentní vlákna, ale také indikátor na těle kartáčku.

Parametr Tento produkt
Počet kmitů (za 1 min)

62 000

Typ napájení

Akumulátor

Výdrž baterie/akumulátoru (dny)

14

Časovač

Ano

Režimy čištění

3

Počet čisticích hlav v balení

2

Cena jedné čisticí hlavy (Kč)

200

Tlakový senzor

Ano

Bluetooth

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vynikající recenze jsou jedním z důvodů, proč se tento elektrický zubní kartáček zařadil do našeho srovnání. Jen v době psaní této recenze (červenec 2023) kartáček sklízí neuvěřitelný 97% průměr všech uživatelských hodnocení na portále heureka.cz, což svědčí o velké míře spokojenosti. Nejčastěji přitom uživatelé potvrzují viditelné výsledky v bělení zubů a výběr ze 3 režimů, kdy si mnozí často pochvalují i režim s masáží dásní.

Snad jediné, co uživatelé v rámci tohoto modelu hodnotí negativně, je nedostatečný návod k použití. Používání sonického kartáčku sice není nijak složité, ale pochopitelně by byl podrobnější návod pro některé uživatele přínosný.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto sonického kartáčku patří speciální bělicí hlavice pro efektivní odstraňování pigmentových skvrn, které v kombinaci s režimem White pomáhají dosáhnout viditelného vybělení už během jednoho týdne pravidelného používání. Když k tomu připočteme také vysoký počet kmitů za minutu, kterými tento model výrazně zastiňuje konkurenci, pak můžeme říct, že se jedná o skutečně výkonný zubní kartáček s vysokou mírou efektivity při čištění.

Navíc jsou k němu dostupné různé druhy náhradních hlavic, které můžete mezi sebou libovolně střídat – nemusíte se tak omezovat jen na běžné čištění či odstraňování pigmentových skvrn, kartáček lze využít i při paradentóze nebo pro čištění jazyka. Výhodou oproti mnohé konkurenci jsou také 2 časovače, kdy jeden hlídá celkovou dobu čištění a druhý vám dá co půl minuty krátkým zavibrováním signál, abyste přešli k další části ústní dutiny a věnovali tak všem částem chrupu stejnou péči. Nevýhodou může pro někoho být vyšší pořizovací cena, která ale koresponduje s efektivitou kartáčku, a také fakt, že tento model neobsahuje UV sterilizátor.

Porovnání s alternativami

Pakliže chcete sonický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 porovnat s možnými alternativami, a přitom oželíte bělicí účinek, pak za zvážení určitě stojí o něco levnější varianta od konkurenční značky TrueLife SonicBrush UV. Kartáček rovněž nabízí sonickou technologii čištění, ovšem dosahuje jen 40 000 kmitů za minutu. Na druhou stranu ale disponuje hned 4 režimy čištění, o pár dnů delší výdrží na jedno nabití, a především pak UV sterilizátorem, který dezinfikuje čisticí hlavice. Kvůli sterilizátoru je ale tento model poněkud větší a v koupelně vám tak zabere více místa.

Závěrečné shrnutí

Sonický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 můžeme doporučit všem uživatelům, kteří mají problém s tvorbou nevzhledné pigmentace a touží po bělejších zubech. Tento model totiž kombinuje speciální hlavice s hustě uspořádanými vlákny spolu s režimem čištění White, kdy za minutu vykoná až 62 000 kmitů. Bělejších zubů tak dosáhnete už během 1 týdne pravidelného používání.

Nechybí zde samozřejmě tlakový senzor, který vás upozorní na přílišný tlak při čištění, a také 2 časovače, díky kterým nepodceníte čištění všech částí ústní dutiny. Jistě vás také potěší indikátor vybité baterie nebo potřeby výměny hlavice za novou – na to vás ale upozorní také inteligentní vlákna, kterými hlavice Philips Sonicare disponují.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 | Hodnocení: 89,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s výběrem elektrického zubního kartáčku vlastní zkušenosti, o které se s vámi prostřednictvím našeho srovnání neváhá podělit. Dobře se vyzná v používaných technologiích i technických parametrech a navíc si v této oblasti udržuje aktuální přehled. Díky tomu vám může doporučit vhodný produkt, ať už patříte mezi nenáročné uživatele, nebo bez ohledu na cenu trváte na prémiových funkcích a bohaté výbavě.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29

Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29

2 800 Kč Orientační cena