Menu

Recenze a srovnání Amica SHGG 11559 W

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových sporáků

Datum doporučení: Duben 2020

  • Elektrické zapalování
  • Osvětlení trouby
  • Poklop na hořáky
  • Vyšší spotřeba
  • Spíše menší trouba
7 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový sporák značky Amica může jako většina ostatních nabídnout čtyři plynové hořáky – dva klasické velikosti, jeden větší a jeden malý. S objemem trouby 56 l se v době srovnání (duben 2020) řadí ke spíše menším sporákům. Nevýhodou je nižší energetická třída A, tato hodnota je stále uspokojivá, nicméně některé produkty v našem srovnání nesou i štítek A+. Hůře si Amica SHGG 11 559 W vede také ve spotřebě, na jeden cyklus pečení potřebuje zhruba 5,7 MJ, běžnější je spotřeba pod 5,2 MJ.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Umístění Samostatný
Počet hořáků 4
Objem trouby (l) 56
Energetická třída A
Spotřeba energie na cyklus pečení (MJ) 5,7
Přepočet spotřeby (kWh) 1,58
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 38

Vybavení a funkce

Co se teplotního rozpětí trouby týká, jídlo neupečete víc než na 255°C, což rozhodně není nejvyšší hodnota v našem srovnání, pro běžnou potřebu je ovšem dostačující. Sporák si také dobře vede ve funkcích, které zvyšují uživatelský komfort. Disponuje automatickým elektrickým zapalováním i pojistkou plamene. Hodí se i poklop na hořáky, který zajistí jejich ochranu a může nabídnout také odkládací plochu v menších kuchyních.

Trouba má vnitřní osvětlení, což je u plynových sporáků poměrně neobvyklé. Z vybavení má sporák rošt a dva plechy. Dvířka trouby jsou dvojitá, což zabraňuje popálení a také zbytečnému úniku tepla.

Parametr Tento produkt
Rozmezí teplot trouby (°C) 150 - 255
Automatické zapalování Ano
Pojistka plamene Ano
Osvětlení trouby Ano
Displej Ne
Časovač Neuvedeno
Napájení (V) 230
Poklop na hořáky Ano
Dvířka trouby Dvojité sklo
Úložný prostor Ano
Příslušenství 1 rošt, 2 plechy
Systém čištění Neuvedeno

Závěr

Plynový sporák Amica SHGG 11 559 W se hodí do méně náročných domácností, protože má v našem srovnání spíše menší troubu, kterou lze navíc rozpálit na lehce podprůměrných 255°C. Nabízí však automatické zažehnutí plamene u svých čtyř hořáků, osvětlení trouby a dvojité sklo na dvířkách trouby, díky kterému se o ně nepopálíte a nebude vám unikat teplo. Poklop na sporáku chrání hořáky a pokud nevaříte, tak nabízí i extra odkládací plochu.

Nevýhodou tohoto sporáku je potom lehce vyšší spotřeba. Sháníte-li plynový sporák, který vám ušetří o něco více energií, má větší troubu a můžete v ní péct až na 300°C, doporučujeme model Mora P 162 AS.

7 300 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Amica SHGG 11559 W

Amica SHGG 11559 W

7 300 Kč Orientační cena