Recenze a porovnání Amica SHGG 11559 W | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Amica SHGG 11559 W

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových sporáků

Datum doporučení: Duben 2020

  • Elektrické zapalování
  • Osvětlení trouby
  • Poklop na hořáky
  • Vyšší spotřeba
  • Spíše menší trouba
7 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový sporák značky Amica může jako většina ostatních nabídnout čtyři plynové hořáky – dva klasické velikosti, jeden větší a jeden malý. S objemem trouby 56 l se v době srovnání (duben 2020) řadí ke spíše menším sporákům. Nevýhodou je nižší energetická třída A, tato hodnota je stále uspokojivá, nicméně některé produkty v našem srovnání nesou i štítek A+. Hůře si Amica SHGG 11 559 W vede také ve spotřebě, na jeden cyklus pečení potřebuje zhruba 5,7 MJ, běžnější je spotřeba pod 5,2 MJ.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Umístění

Samostatný

Počet hořáků

4

Objem trouby (l)

56

Energetická třída

A

Spotřeba energie na cyklus pečení (MJ)

5,7

Přepočet spotřeby (kWh)

1,58

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

50

Hloubka (cm)

60

Hmotnost (kg)

38

Vybavení a funkce

Co se teplotního rozpětí trouby týká, jídlo neupečete víc než na 255°C, což rozhodně není nejvyšší hodnota v našem srovnání, pro běžnou potřebu je ovšem dostačující. Sporák si také dobře vede ve funkcích, které zvyšují uživatelský komfort. Disponuje automatickým elektrickým zapalováním i pojistkou plamene. Hodí se i poklop na hořáky, který zajistí jejich ochranu a může nabídnout také odkládací plochu v menších kuchyních.

Trouba má vnitřní osvětlení, což je u plynových sporáků poměrně neobvyklé. Z vybavení má sporák rošt a dva plechy. Dvířka trouby jsou dvojitá, což zabraňuje popálení a také zbytečnému úniku tepla.

Parametr Tento produkt
Rozmezí teplot trouby (°C)

150 - 255

Automatické zapalování

Ano

Pojistka plamene

Ano

Osvětlení trouby

Ano

Displej

Ne

Napájení (V)

230

Poklop na hořáky

Ano

Dvířka trouby

Dvojité sklo

Úložný prostor

Ano

Příslušenství

1 rošt, 2 plechy

Závěr

Plynový sporák Amica SHGG 11 559 W se hodí do méně náročných domácností, protože má v našem srovnání spíše menší troubu, kterou lze navíc rozpálit na lehce podprůměrných 255°C. Nabízí však automatické zažehnutí plamene u svých čtyř hořáků, osvětlení trouby a dvojité sklo na dvířkách trouby, díky kterému se o ně nepopálíte a nebude vám unikat teplo. Poklop na sporáku chrání hořáky a pokud nevaříte, tak nabízí i extra odkládací plochu.

Nevýhodou tohoto sporáku je potom lehce vyšší spotřeba. Sháníte-li plynový sporák, který vám ušetří o něco více energií, má větší troubu a můžete v ní péct až na 300°C, doporučujeme model Mora P 162 AS.

7 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Amica SHGG 11559 W
Eliška Srncová v naší redakci srovnává a hodnotí produkty řadu let, velké domácí spotřebiče jsou její hlavní doménou. Při tvorbě srovnání se nebojí sáhnout po odborných materiálech, českých i cizojazyčných. Nemusíte se ale bát technického žargonu, články píše srozumitelným jazykem, aby byly pochopitelné pro kohokoliv. Výběrem plynového sporáku vás tak provede krok po kroku, dozvíte se nejen, jak porozumět energetickému štítku, ale také jak vařit na plynu bezpečně. Pokud vybavujete kuchyň, inspirovat se můžete také jejím výběrem indukčních sporáků nebo různých typů varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Amica SHGG 11559 W

Amica SHGG 11559 W

7 300 Kč Orientační cena