Menu

Recenze a srovnání Mora P 161 AW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových sporáků

Datum doporučení: Září 2018

82,6 % Celkové hodnocení
  • Velká kapacita
  • Program čištění
  • Chybí osvětlení vnitřku trouby
  • Chybí automatické zapalování
5 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model Mora 161 AW se v mnoha parametrech shoduje s TOP produktem v kategorii plynových sporáků, modelem Mora 162 AS. Také jde o model s velkou vnitřní kapacitou trouby (70 l) a úspornou energetickou třídou A+. Dokonce i v rozměrech jsou tyto dva modely naprosto totožné. První markantní rozdíl však najdeme ve způsobu zapalování plynových hořáků. Zatímco model Mora 162 AS tuto činnost zvládá pomocí elektrické jiskry, tento model integrovaným automatickým zapalováním nedisponuje, a tak vám nezbude nic jiného, než sáhnout po starých dobrých sirkách nebo zapalovači a ručně plameny zažehnout. Spotřebou jsou si plynové sporáky velmi podobné, stejně jako již zmíněný model 161 AW, i tato varianta využije 5,12 MJ na cyklus, v přepočtu tedy asi 1,45 kWh.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Umístění Samostatný
Počet hořáků 4
Objem trouby (l) 70
Energetická třída A+
Spotřeba energie na cyklus pečení (MJ) 5,12
Přepočet spotřeby (kWh) 1,45
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 37,1

Vybavení a funkce

Obecně platí, že regulace teploty u plynových trub nabízí méně flexibility než s jakou se setkáme u těch elektrických. V tomto případě ji můžeme nastavit kamkoli v rozmezí 150 – 300 stupňů Celsia. Ani v dalších ohledech se s nějakými vychytávkami v tomto případě nesetkáme. Sporák nenabízí ani osvětlení trouby, ani displej nebo časovač, ani příklop na hořáky. Po bezpečnostní stránce je ale tento model vybavený dobře. Má jednak funkci STOP GAS, která vypne plyn v případě zhasnutí plamene, a jednak dvojité sklo, které snižuje riziko popálení. Na hořácích je navíc nainstalovaná dvojitá mřížka, díky které bude manipulace s nádobím mnohem jistější. Na čištění trouby můžete využít program, který uvolní nečistoty s pomocí páry.

Při koupi tohoto spotřebiče obdržíte od výrobce také doplňkové příslušenství – 1 rošt a 1 mělký plech. Ten můžete umístit do šikovné zásuvky přímo pod troubou.

Parametr Tento produkt
Rozmezí teplot trouby (°C) 150 - 300
Automatické zapalování Ne
Pojistka plamene Ano
Osvětlení trouby Ne
Displej Ne
Časovač Ne
Poklop na hořáky Ne
Dvířka trouby Dvojité sklo
Úložný prostor Ano
Příslušenství 1 rošt, 1 mělký plech
Systém čištění AquaClean

Závěr

Model Mora 161 AW je ideální zlatou střední cestou, poohlížíte-li se po sporáku s plynovými hořáky i plynovou troubou. Nenabízí žádné vychytávky navíc. Sází na jednoduchost a spolehlivost. Pokud to zní jako něco, co hledáte, určitě si o tomto modelu nastudujte více. Odmění se vám také relativně nízkou energetickou náročností a velkou kapacitou v troubě, která přijde početnějším domácnostem jistě vhod.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Mora P 161 AW | Hodnocení: 82,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mora P 161 AW

Mora P 161 AW

5 500 Kč Orientační cena