Recenze a srovnání MORA P 161 AW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových sporáků

Datum doporučení: Září 2018

  • Velká kapacita
  • Chybí osvětlení vnitřku trouby
  • Chybí automatické zapalování
5 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model Mora 161 AW se v mnoha parametrech shoduje s TOP produktem v kategorii plynových sporáků, modelem Mora 162 AS. Také jde o model s velkou vnitřní kapacitou trouby (70 l) a s kvalitní energetickou třídou A+. Dokonce i v rozměrech jsou tyto dva modely naprosto totožné. První markantní rozdíl však najdeme ve způsobu zapalování plynových hořáků. Zatímco model Mora 162 AS tuto činnost zvládá pomocí elektrické jiskry, tento model integrovaným automatickým zapalováním nedisponuje, a tak vám nezbude nic jiného, než sáhnout po starých dobrých sirkách nebo zapalovači a ručně plameny zažehnout.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Umístění Samostatný
Počet hořáků 4
Objem trouby (l) 70
Energetická třída A+
Spotřeba energie s přirozenou konvekcí 5,12 MJ
Spotřeba energie s nucenou konvekcí (kWh) 1,45
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 37,1

Vybavení a funkce

Obecně platí, že regulace teploty u plynových trub nabízí méně flexibility než s jakou se setkáme u těch elektrických. V tomto případě ji můžeme nastavit kamkoli v rozmezí 150 – 300 stupňů Celsia. Ani v dalších ohledech se s nějakými vychytávkami v tomto případě nesetkáme. Sporák nenabízí ani osvětlení trouby, ani displej nebo časovač, ani příklop na hořáky. Po bezpečnostní stránce je ale tento model vybavený dobře. Má jednak funkci STOP GAS, která vypne plyn v případě zhasnutí plamene, a jednak dvojité sklo, které snižuje riziko popálení. Na hořácích je navíc nainstalovaná dvojitá mřížka, díky které bude manipulace s nádobím mnohem jistější.

Při koupi tohoto spotřebiče obdržíte od výrobce také doplňkové příslušenství – 1 rošt a 1 mělký plech. Ten můžete umístit do šikovné zásuvky přímo pod troubou.

Parametr Tento produkt
Nastavitelná teplota v troubě (°C) 150 - 300
Automatické zapalování Ne
Pojistka plamene Ano
Osvětlení trouby Ne
Displej Ne
Časovač Ne
Napájení (V) Neuvedeno
Poklop na hořáky Ne
Dvířka od trouby dvojité sklo
Úložný prostor pod troubou Ano
Příslušenství 1 rošt, 1 mělký plech
Systém čištění samočištící

Závěr

Model Mora 161 AW je ideální zlatou střední cestou, poohlížíte-li se po sporáku s plynovými hořáky i plynovou troubou. Nenabízí žádné vychytávky navíc. Sází na jednoduchost a spolehlivost. Pokud to zní jako něco, co hledáte, určitě si o tomto modelu nastudujte více. Odmění se vám také relativně nízkou energetickou náročností a velkou kapacitou v troubě, která přijde početnějším domácnostem jistě vhod.

5 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze MORA P 161 AW

MORA P 161 AW

5 300 Kč Orientační cena