Recenze a srovnání MORA P 162 AS

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii plynových sporáků

Datum doporučení: Září 2018

Klady:

Velká kapacita

Automatické zapalování

Zápory:

Chybí osvětlení vnitřku trouby

7 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Sporák Mora 162 AS je v současné době nejlepší celoplynový sporák, který tento výrobce nabízí. Jednou z jeho předností je vysoký objem trouby, který činí 70 litrů. Průměrně se trouby pohybují v hodnotách o 10 litrů menších. Spotřebič je také zařazen do relativně vysoké energetické třídy A+. Z hlediska hmotnosti patří plynové sporáky obecně k těm lehčím variantám a nejinak je tomu i u tohoto modelu, který váží 37,1 kg. Ani ostatními rozměry nijak nevyčnívá a měl by bez problémů sedět ke klasickým kuchyňským linkám.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Umístění  Samostatný
Počet hořáků 4
Objem trouby (l)  70
Energetická třída  A+
Spotřeba energie s přirozenou konvekcí  5,12 MJ
Spotřeba energie s nucenou konvekcí (kWh)  1,45
Výška (cm) 85
Šířka (cm)  50
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg)  37,1

Vybavení a funkce

Z námi vybraných plynových sporáků je tento jakožto TOP produkt v kategorii logicky také ten nejvybavenější. Díky připojení 230 V k elektřině nabízí funkci automatického zapálení plamene. Nepotřebujete tedy žádné sirky, stačí, když stisknete a následně otočíte ovládacím knoflíkem. Je to však jediná funkce, ke které elektrický přípoj využijete. Osvětlení vnitřku trouby nebo displej již u tohoto modelu nenajdete.

Samozřejmostí je bezpečnostní pojistka, která zajistí zastavení přívodu plynu v situacích, kdy dojde k nechtěnému zhasnutí plamene. Dalším bezpečnostním prvkem je dvojité sklo. Jeho vnější strana díky tomu nebude tak horká a vám nebude hrozit riziko popálení. Šikovnou vychytávkou je také příklop, kterým můžete přikrýt hořáky v případě, že zrovna plotýnky nevyužíváte. Rázem vám vznikne další odkládací prostor, který obzvlášť v menších kuchyních přijde jistě vhod.

Parametr Tento produkt
Nastavitelná teplota v troubě (°C)  150 - 300
Automatické zapalování  ano
Pojistka plamene  ano
Osvětlení trouby ne
Displej  ne
Časovač  ne
Napájení (V)  230
Poklop na hořáky  ano
Dvířka od trouby  dvojité sklo
Úložný prostor pod troubou  ano
Příslušenství  1 rošt, 1 hluboký pekáč
Systém čištění  samočištící

Závěr

Tento sporák od značky Mora je dle našeho názoru ten nejlepší celoplynový sporák, který v současnosti na trhu naleznete. Je dobré si však uvědomit, že plynové trouby přeci jen pomalu vycházejí z módy, a tak není již tolik z čeho vybírat. Domácnostem bez přívodu elektřiny však jistě stále přijde vhod. Tento model je vybavený všemi bezpečnostními prvky, stejně jako automatickým zapalováním nebo příklopným krytem, ze kterého může při vypnutých plotýnkách vzniknout další pracovní plocha. Spolu se spotřebičem navíc dostanete 1 rošt a 1 hluboký plech, který jistě s troubou o takto velké kapacitě dobře využijete.

Další recenze

Kompletní porovnání