Menu

Recenze a srovnání Mora P 162 AS

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových sporáků

Datum doporučení: Září 2018

  • Velká kapacita
  • Automatické zapalování
  • Program čištění
  • Chybí osvětlení vnitřku trouby
7 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Sporák Mora 162 AS byl v době psaní recenze (září 2018) nejlepší celoplynový sporák, který tento výrobce nabízí. Jednou z jeho předností je vysoký objem trouby, který činí 70 litrů. Průměrně se kapacita trouby pohybuje v hodnotách o 10 litrů menších. Spotřebič je také zařazen do relativně vysoké energetické třídy A+. Z hlediska hmotnosti patří plynové sporáky obecně k lehčím variantám a nejinak je tomu i u tohoto modelu, který váží 37,1 kg. Ani ostatními rozměry nijak nevyčnívá a měl by bez problémů sedět ke klasickým kuchyňským linkám. Za jeden cyklus pečení využije cca 5,12 MJ energie, to je v přepočtu asi 1,45 kWh. V tomto ohledu nejsou mezi plynovými sporáky nijak zásadní rozdíly.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Umístění Samostatný
Počet hořáků 4
Objem trouby (l) 70
Energetická třída A+
Spotřeba energie na cyklus pečení (MJ) 5,12
Přepočet spotřeby (kWh) 1,45
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 37,1

Vybavení a funkce

Z námi vybraných plynových sporáků je tento jakožto TOP produkt v kategorii logicky také ten nejvybavenější. Díky připojení 230 V k elektřině nabízí funkci automatického zapálení plamene. Nepotřebujete tedy žádné sirky, stačí, když stisknete a následně otočíte ovládacím knoflíkem. Je to však jediná funkce, ke které elektrické přípojení využijete. Osvětlení vnitřku trouby nebo displej již u tohoto modelu nenajdete.

Samozřejmostí je bezpečnostní pojistka, která zajistí zastavení přívodu plynu v situacích, kdy dojde k nechtěnému zhasnutí plamene. Dalším bezpečnostním prvkem je dvojité sklo. Jeho vnější strana díky tomu nebude tak horká a vám nebude hrozit riziko popálení. Šikovnou vychytávkou je také příklop, kterým můžete přikrýt hořáky v případě, že zrovna plotýnky nevyužíváte. Rázem vám vznikne další odkládací prostor, který obzvlášť v menších kuchyních přijde jistě vhod. K čištění trouby můžete využít funkci AquaClean, která uvolní nečistoty pomocí páry.

Parametr Tento produkt
Rozmezí teplot trouby (°C) 150 - 300
Automatické zapalování Ano
Pojistka plamene Ano
Osvětlení trouby Ne
Displej Ne
Časovač Ne
Napájení (V) 230
Poklop na hořáky Ano
Dvířka trouby Dvojité sklo
Úložný prostor Ano
Příslušenství 1 rošt, 1 hluboký pekáč
Systém čištění AquaClean

Závěr

Tento sporák od značky Mora je dle našeho názoru ten nejlepší celoplynový sporák, který v současnosti na trhu naleznete. Je dobré si však uvědomit, že plynové trouby přeci jen pomalu vycházejí z módy, a tak není již tolik z čeho vybírat. Domácnostem bez přívodu elektřiny však jistě stále přijde vhod. Tento model je vybavený všemi bezpečnostními prvky, stejně jako automatickým zapalováním nebo příklopným krytem, ze kterého může při vypnutých plotýnkách vzniknout další pracovní plocha. Spolu se spotřebičem navíc dostanete 1 rošt a 1 hluboký plech, který jistě s troubou o takto velké kapacitě dobře využijete.

7 200 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Mora P 162 AS

Mora P 162 AS

7 200 Kč Orientační cena