Recenze a porovnání Snaige SPS1501 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Snaige SPS1501

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových sporáků

Datum doporučení: Září 2018

70,0 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Dvojité sklo
  • Vhodný k častějšímu přenášení
  • Chybí osvětlení vnitřku trouby
  • Chybí automatické zapalování
  • Pouze horní ohřev
4 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Produkt Snaige SPS1501 obdržel v našem výběru titul Dostupná varianta. V době napsání této recenze byl k dostání zhruba za 4000 korun, což je opravdu příjemná cena za sporák. Samozřejmě za takovou cenu nemůžeme čekat žádné zázraky. Avšak pokud se poohlížíte po jednoduchém základním modelu, například na chatu, vystačíte si krásně i s tímto produktem.

Jde o rozměrově klasický model. Na výšku má 85 cm, na šířku 50 cm a do hloubky 54 cm. Potěší i lehkou hmotností, s 31 kg nebude manipulace až takovým oříškem, jak tomu většinou u kuchyňských spotřebičů bývá. Nedosahuje již tak dobré energetické třídy jako další dva plynové sporáky z našeho výběru, avšak ani třída A není nijak špatným výsledkem. Díky menší kapacitě je navíc jeho spotřeba 5,02 MJ oproti konkurenčním modelům ještě nepatrně nižší.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Umístění

Samostatný

Počet hořáků

4

Objem trouby (l)

52

Energetická třída

A

Spotřeba energie na cyklus pečení (MJ)

5,02

Přepočet spotřeby (kWh)

1,39

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

50

Hloubka (cm)

54

Hmotnost (kg)

31

Vybavení a funkce

Maximální teplotu, kterou si budete moci v této troubě nastavit je 270 stupňů Celsia. Nabízí však pouze horní ohřev, a tak variabilita pečení nebude tak široká. Samozřejmostí je plynová pojistka, která zastaví přísun plynu v momentě, kdy dojde k nechtěnému zhasnutí plamene. Takováto situace může nastat například, pokud vám přeteče tekutina z hrnce nebo přijde silnější poryv vzduchu. Dalším bezpečnostním prvkem je dvojité sklo, díky čemuž je model také ekonomičtější, neuniká ven tolik tepla. Kromě toho však žádnou speciální funkci u tohoto sporáku nenajdeme. Největší nevýhodou může být chybějící automatické zapalování. Sporák totiž nemá přípojku k elektřině, a tak budete muset plameny zažehávat ručně. Chybějící elektřina pak znemožní i další funkce, jako je osvětlení trouby nebo displej.

Parametr Tento produkt
Rozmezí teplot trouby (°C)

Max 270

Automatické zapalování

Ne

Pojistka plamene

Ano

Osvětlení trouby

Ne

Displej

Ne

Časovač

Ne

Poklop na hořáky

Ne

Dvířka trouby

Dvojité sklo

Úložný prostor

Ano

Příslušenství

1 rošt, 1 mělký plech

Závěr

Model Snaige SPS1501 od litevské značky je opravdu levnou a opravdu základní variantou. Připojení k elektřině zde možnost není, což vylučuje spoustu doplňkových funkcí, jako je například automatické zapalování nebo osvětlení trouby. S objemem trouby 52 litrů patří k lehce menším troubám. Vidíme to i na rozměrech. Oproti zbylým dvěma produktům z našeho výběru má tento nižší hloubku i hmotnost. Po bezpečnostní stránce je trouba vybavena dobře. Poslouží tedy všem, kteří hledají jednoduchý spotřebič například na chatu nebo na místa, kam není elektřina zavedena.

4 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Snaige SPS1501 | Hodnocení: 70,0 %
Eliška Srncová v naší redakci srovnává a hodnotí produkty řadu let, velké domácí spotřebiče jsou její hlavní doménou. Při tvorbě srovnání se nebojí sáhnout po odborných materiálech, českých i cizojazyčných. Nemusíte se ale bát technického žargonu, články píše srozumitelným jazykem, aby byly pochopitelné pro kohokoliv. Výběrem plynového sporáku vás tak provede krok po kroku, dozvíte se nejen, jak porozumět energetickému štítku, ale také jak vařit na plynu bezpečně. Pokud vybavujete kuchyň, inspirovat se můžete také jejím výběrem indukčních sporáků nebo různých typů varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Snaige SPS1501

Snaige SPS1501

4 300 Kč Orientační cena