Recenze a srovnání SNAIGE SPS1501

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii plynových sporáků

Datum doporučení: Září 2018

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Chybí osvětlení vnitřku trouby

Chybí automatické zapalování

Pouze horní ohřev

4 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Produkt Snaige SPS1501 obdržel v našem výběru titul Dostupná varianta. V době napsání této recenze byl k dostání zhruba za 4000 korun, což je opravdu příjemná cena za sporák. Samozřejmě za takovou cenu nemůžeme čekat žádné zázraky. Avšak pokud se poohlížíte po jednoduchém základním modelu, například na chatu, vystačíte si krásně i s tímto produktem.

Jde o rozměrově klasický model. Na výšku má 85 cm, na šířku 50 cm a do hloubky 54 cm. Potěší i lehkou hmotností, s 31 kg nebude manipulace až takovým oříškem, jak tomu většinou u kuchyňských spotřebičů bývá. Nedosahuje již tak dobré energetické třídy jako další dva plynové sporáky z našeho výběru, avšak ani třída A není nijak špatným výsledkem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Umístění  Samostatný
Počet hořáků 4
Objem trouby (l)  52
Energetická třída  A
Spotřeba energie s přirozenou konvekcí  5,02 kWh
Spotřeba energie s nucenou konvekcí (kWh)  1,39
Výška (cm) 85
Šířka (cm)  50
Hloubka (cm) 54
Hmotnost (kg)  31

Vybavení a funkce

Maximální teplotu, kterou si budete moci v této troubě nastavit je 270 stupňů Celsia. Nabízí však pouze horní ohřev, a tak variabilita pečení nebude tak široká. Samozřejmostí je plynová pojistka, která zastaví přísun plynu v momentě, kdy dojde k nechtěnému zhasnutí plamene. Takováto situace může nastat například, pokud vám přeteče tekutina z hrnce nebo přijde silnější poryv vzduchu. Dalším bezpečnostním prvkem je dvojité sklo, díky čemuž je model také ekonomičtější, neuniká ven tolik tepla. Kromě toho však žádnou speciální funkci u tohoto sporáku nenajdeme. Největší nevýhodou může být chybějící automatické zapalování. Sporák totiž nemá přípojku k elektřině, a tak budete muset plameny zažehávat ručně. Chybějící elektřina pak znemožní i další funkce, jako je osvětlení trouby nebo displej.

Parametr Tento produkt
Nastavitelná teplota v troubě (°C)  max 270
Automatické zapalování  ne
Pojistka plamene  ano
Osvětlení trouby ne
Displej  ne
Časovač  ne
Poklop na hořáky  ne
Dvířka od trouby  dvojité sklo
Úložný prostor pod troubou  ano
Příslušenství  1 rošt, 1 mělký plech
Systém čištění  neuvedeno

Závěr

Model Snaige SPS1501 od litevské značky je opravdu levnou a opravdu základní variantou. Připojení k elektřině zde možnost není, což vylučuje spoustu doplňkových funkcí, jako je například automatické zapalování nebo osvětlení trouby. S objemem trouby 52 litrů patří k lehce menším troubám. Vidíme to i na rozměrech. Oproti zbylým dvěma produktům z našeho výběru má tento nižší hloubku i hmotnost. Po bezpečnostní stránce je trouba vybavena dobře. Poslouží tedy všem, kteří hledají jednoduchý spotřebič například na chatu nebo na místa, kam není elektřina zavedena.

Další recenze

Kompletní porovnání