Menu

Recenze a srovnání Amica PGCZ 6411 W

v kategorii Plynové varné desky

Klady

  • Silný WOK hořák
  • Nižší cena
  • Litinové mřížky

Zápory

  • Chybějící doplňkové funkce
  • Velká hmotnost
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynová varná deska Amica PGCZ 6411 W na první pohled zaujme silným výkonem. V době srovnání (červenec 2020) byl celkový výkon čtyřplotýnkové desky nad 8 000 W skutečně výjimečný. Velký podíl na tom má WOK hořák, který přijde vhod například při rychlém smažení na velkých pánvích. Jeho výkon dosahuje 3500 W, což je v dané kategorii také výjimečné číslo.

Co se materiálu a rozměrů týče, najdeme u tohoto modelu výhody i nevýhody. Sklokeramická varná deska se dle uživatelských recenzí čistí lépe než její nerezové kolegyně. Litinové rošty mají oproti ocelovým tutéž výhodu, navíc jejich používání nedoprovázejí problémy ohledně stability. Rozměry desky můžeme považovat za víceméně standardní. Co však zarazí, je hmotnost 12,5 kg, která dá pravděpodobně během instalace trochu zabrat.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

4

Hořák 1 (W)

1 000

Hořák 2 (W)

1 800

Hořák 3 (W)

1 800

Hořák 4 (W)

3 500

Hořák 5 (W)

--

Materiál varné desky

Sklokeramika

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Bílá

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

51

Výška (cm)

4

Hmotnost (kg)

12,5

Vybavení a funkce

Plynové varné desky bývají na rozdíl od těch elektrických vybavené jen zlomkem funkcí a tato není žádnou výjimkou. Dětskou pojistku či časovač byste zde hledali marně, zrovna tak i ukazatel zbytkového tepla. Ten se občas objeví mezi dražšími či profesionálními modely. To samé platí pro displej, který byl v době srovnání (červenec 2020) mezi plynovými deskami vzácností.

Co vám však deska značky Amica nabídnout může, je integrované zapalování. To znamená, že stačí otočit knoflíkem a hořák se zapálí i bez zdroje ohně. Výrobce pomyslel i na bezpečnost a vybavil desku pojistkou, která v případě uhašení plamene zastaví přívod plynu.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ano

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Závěr

Amica PGCZ 6411 W je jedním z uživatelsky oblíbených výrobků. Majitelé si pochvalují snadnost její údržby i celkovou kvalitu. I my musíme uznat, že výkon hořáků je zde impozantní. Chválíme i litinové rošty a uživatelský komfort, o který se postará automatické zapalování a bezpečnostní pojistka. Více funkcí sice deska nenabídne, ty však obecně u plynových desek obvyklé nejsou.

Pokud vás zaujal silný výkon, možná byste uvítali některý z pětihořákových modelů, jejichž WOK hořák je ještě silnější. Takovým produktem, který vidíme jako alternativu, je například Bosch PCQ7A5M90.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Amica PGCZ 6411 W
Dana Široká
Redaktorka
Dana se věnuje srovnávání produktů v naší redakci již tři roky. Za tu dobu získala mnoho zkušeností a dokáže rozlišit, jaké parametry jsou pro výběr skutečně klíčové. Navíc velice ráda a často vaří, proto se ujala tématu plynových varných desek. Poradí vám, jak zvolit optimální počet hořáků či na jaké funkce se zaměřit. Její jméno najdete také u plynových sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Amica PGCZ 6411 W

Amica PGCZ 6411 W

4 000 Kč Orientační cena