Menu

Recenze a srovnání Amica PGCZ 6411 W

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Silný WOK hořák
  • Nižší cena
  • Litinové mřížky
  • Chybějící doplňkové funkce
  • Velká hmotnost
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynová varná deska Amica PGCZ 6411 W na první pohled zaujme silným výkonem. V době srovnání (červenec 2020) byl celkový výkon čtyřplotýnkové desky nad 8 000 W skutečně výjimečný. Velký podíl na tom má WOK hořák, který přijde vhod například při rychlém smažení na velkých pánvích. Jeho výkon dosahuje 3500 W, což je v dané kategorii také výjimečné číslo.

Co se materiálu a rozměrů týče, najdeme u tohoto modelu výhody i nevýhody. Sklokeramická varná deska se dle uživatelských recenzí čistí lépe než její nerezové kolegyně. Litinové rošty mají oproti ocelovým tutéž výhodu, navíc jejich používání nedoprovázejí problémy ohledně stability. Rozměry desky můžeme považovat za víceméně standardní. Co však zarazí, je hmotnost 12,5 kg, která dá pravděpodobně během instalace trochu zabrat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 4
Hořák 1 (W) 1 000
Hořák 2 (W) 1 800
Hořák 3 (W) 1 800
Hořák 4 (W) 3 500
Materiál varné desky Sklokeramika
Materiál mřížky Litina
Barva varné desky Bílá
Šířka (cm) 60
Hloubka (cm) 51
Výška (cm) 4
Hmotnost (kg) 12,5

Vybavení a funkce

Plynové varné desky bývají na rozdíl od těch elektrických vybavené jen zlomkem funkcí a tato není žádnou výjimkou. Dětskou pojistku či časovač byste zde hledali marně, zrovna tak i ukazatel zbytkového tepla. Ten se občas objeví mezi dražšími či profesionálními modely. To samé platí pro displej, který byl v době srovnání (červenec 2020) mezi plynovými deskami vzácností.

Co vám však deska značky Amica nabídnout může, je integrované zapalování. To znamená, že stačí otočit knoflíkem a hořák se zapálí i bez zdroje ohně. Výrobce pomyslel i na bezpečnost a vybavil desku pojistkou, která v případě uhašení plamene zastaví přívod plynu.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování Ano
Plynová pojistka Ano
Poklop Ne
Rychlohořák, WOK hořák Ano
Dětská pojistka Ne
Časovač Ne
Displej Ne
Ukazatel zbytkového tepla Ne
Trysky na jiný typ plynu Ano
Ovládání Knoflíkové
Elektrické napětí Neuvedeno

Závěr

Amica PGCZ 6411 W je jedním z uživatelsky oblíbených výrobků. Majitelé si pochvalují snadnost její údržby i celkovou kvalitu. I my musíme uznat, že výkon hořáků je zde impozantní. Chválíme i litinové rošty a uživatelský komfort, o který se postará automatické zapalování a bezpečnostní pojistka. Více funkcí sice deska nenabídne, ty však obecně u plynových desek obvyklé nejsou.

Pokud vás zaujal silný výkon, možná byste uvítali některý z pětihořákových modelů, jejichž WOK hořák je ještě silnější. Takovým produktem, který vidíme jako alternativu, je například Bosch PCQ7A5M90.

4 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Amica PGCZ 6411 W

Amica PGCZ 6411 W

4 000 Kč Orientační cena