Menu

Recenze a srovnání Siemens EP 616 PB 81 E

v kategorii Plynové varné desky

Klady a zápory

  • Elegantní design
  • WOK hořák
  • Chybějící pokročilé funkce
7 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Siemens EP 616 PB 81 E je opravdu elegantní černá varná deska. Má čtyři plynové hořáky, které dohromady dosahují na výkon 7400 W. V levé části desky jsou umístěné dva klasické hořáky, každý o výkonu 1700 W. Vpravo vpředu je malý hořák o výkonu 1000 W. Ten bude ideální pro malé množství jídla nebo dlouhodobější pomalé vaření. No a vpravo vzadu je umístěný ten nejvýkonnější, tzv. wok hořák, s výkonem 3000 W. Skvělá volba pro rychlé a prudké orestování zeleniny nebo dalších potravin.

Sklokeramická deska a litinové mřížky zajišťují stabilitu a pěkný vzhled celého spotřebiče. Nádobí vám bude pevně držet a nehrozí, že se mřížky budou posouvat nebo viklat. Co se rozměrů týče, tak porovnáme-li tento spotřebič se zbývajícími dvěma z kategorie plynových čtyřplotýnkových, nemáme, co bychom vytkli nebo pochválili. Jde o naprosto standardní rozměry a tudíž byste neměli mít problém tuto desku do své kuchyně napasovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

4

Hořák 1 (W)

1 000

Hořák 2 (W)

1 700

Hořák 3 (W)

1 700

Hořák 4 (W)

3 000

Hořák 5 (W)

--

Materiál varné desky

sklokeramika

Materiál mřížky

litina

Barva varné desky

černá

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

52

Výška (cm)

5,8

Hmotnost (kg)

12

Vybavení a funkce

Integrované zapalování, plynová pojistka a wok hořák. To je vybavení, kterým tato deska disponuje. Oproti svým Siemens kolegům, které jsme do našeho srovnávacího testu zařadili, tedy nedisponuje ukazatelem zbytkového tepla, avšak je také o poznání levnější. A to i přesto, že jde o TOP produkt. Žádné pokročilé funkce tedy v závěru nenabízí. Ovládání je klasicky knoflíkové. Kabel na zapojení do elektrické sítě je dlouhý zhruba jeden metr. Spolu s deskou jsou dodávány také trysky, které využijete v případě, že ji chcete používat na jiný než zemní plyn. Přestavbu tohoto typu rozhodně nedoporučujeme dělat bez odborné asistence.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ano

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí (V)

220 - 240 V

Závěr

Hledáte-li elegantní a kvalitní varnou desku na plyn, Siemens EP 616 PB 81 E je varianta, kterou vám v našem srovnávacím testu doporučujeme. Jde o čtyřhořákovou sklokeramickou desku s pevnými litinovými mřížkami. Samozřejmostí je integrované zapalování a speciálně u tohoto produktu si uživatelé chválí jeho rychlost. Pokud se vám tato myšlenka líbí, avšak nechcete za varnou desku zaplatit tolik, prohlédněte si také model Amica PGCZ6411. Je sice v našem testu zařazený jako Dostupná varianta, ale tentokrát i tento levný model v několika ohledech převyšuje právě zrecenzovaný produkt od Siemens.

7 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Siemens EP 616 PB 81 E
Dana Široká
Redaktorka
Dana se věnuje srovnávání produktů v naší redakci již tři roky. Za tu dobu získala mnoho zkušeností a dokáže rozlišit, jaké parametry jsou pro výběr skutečně klíčové. Navíc velice ráda a často vaří, proto se ujala tématu plynových varných desek. Poradí vám, jak zvolit optimální počet hořáků či na jaké funkce se zaměřit. Její jméno najdete také u plynových sporáků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Siemens EP 616 PB 81 E

Siemens EP 616 PB 81 E

7 400 Kč Orientační cena