Recenze a srovnání Siemens EP 616 PB 81 E

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii dvouplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Září 2018

Klady:

Elegantní design

WOK hořák

Zápory:

Chybějící pokročilé funkce

7 400 Kč
orientační cena

Základní parametry

Siemens EP 616 PB 81 E je opravdu elegantní černá varná deska. Má čtyři plynové hořáky, které dohromady dosahují na výkon 7400 W. V levé části desky jsou umístěné dva klasické hořáky, každý o výkonu 1700 W. Vpravo vpředu je malý hořák o výkonu 1000 W. Ten bude ideální pro malé množství jídla nebo dlouhodobější pomalé vaření. No a vpravo vzadu je umístěný ten nejvýkonnější, tzv. wok hořák, s výkonem 3000 W. Skvělá volba pro rychlé a prudké orestování zeleniny nebo dalších potravin.

Sklokeramická deska a litinové mřížky zajišťují stabilitu a pěkný vzhled celého spotřebiče. Nádobí vám bude pevně držet a nehrozí, že se mřížky budou posouvat nebo viklat. Co se rozměrů týče, tak porovnáme-li tento spotřebič se zbývajícími dvěma z kategorie plynových čtyřplotýnkových, nemáme, co bychom vytkli nebo pochválili. Jde o naprosto standardní rozměry a tudíž byste neměli mít problém tuto desku do své kuchyně napasovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 4
Hořák 1 (W)  1 000
Hořák 2 (W)  1 700
Hořák 3 (W)  1 700
Hořák 4 (W)  3 000
Materiál varné desky sklokeramika
Materiál mřížky litina
Barva varné desky  černá
Šířka (cm) 59
Hloubka (cm)  52
Výška (cm) 5,8
Hmotnost (kg) 12

Vybavení a funkce

Integrované zapalování, plynová pojistka a wok hořák. To je vybavení, kterým tato deska disponuje. Oproti svým Siemens kolegům, které jsme do našeho srovnávacího testu zařadili, tedy nedisponuje ukazatelem zbytkového tepla, avšak je také o poznání levnější. A to i přesto, že jde o TOP produkt. Žádné pokročilé funkce tedy v závěru nenabízí. Ovládání je klasicky knoflíkové. Kabel na zapojení do elektrické sítě je dlouhý zhruba jeden metr. Spolu s deskou jsou dodávány také trysky, které využijete v případě, že ji chcete používat na jiný než zemní plyn. Přestavbu tohoto typu rozhodně nedoporučujeme dělat bez odborné asistence.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování  Ano
Plynová pojistka  Ano
Poklop  Ne
Rychlohořák, WOK hořák  Ano
Dětská pojistka  Ne
Časovač  Ne
Displej Ne
Ukazatel zbytkového tepla  Ne
Trysky na jiný typ plynu  Ano
Ovládání  Knoflíkové
Elektrické napětí  220 - 240 V

Závěr

Hledáte-li elegantní a kvalitní varnou desku na plyn, Siemens EP 616 PB 81 E je varianta, kterou vám v našem srovnávacím testu doporučujeme. Jde o čtyřhořákovou sklokeramickou desku s pevnými litinovými mřížkami. Samozřejmostí je integrované zapalování a speciálně u tohoto produktu si uživatelé chválí jeho rychlost. Pokud se vám tato myšlenka líbí, avšak nechcete za varnou desku zaplatit tolik, prohlédněte si také model Amica PGCZ6411. Je sice v našem testu zařazený jako Dostupná varianta, ale tentokrát i tento levný model v několika ohledech převyšuje právě zrecenzovaný produkt od Siemens.

Další recenze

Kompletní porovnání