Menu

Recenze a srovnání pojištění domácnosti Axa Domov IN

Klady

  • Povodeň a záplava kryta i v základním balíčku
  • Asistenční služba v ceně
  • Výběr ze 3 balíčků

Zápory

  • V základním balíčku chybí riziko vodovodní havárie
  • Zatečení srážek není v základním balíčku
  • V základu chybí riziko krádeže a loupeže

Základní informace

Pojišťovna AXA nabízí 3 varianty pojištění domácnosti, které zahrnují pokrytí různých rizik. Podobně je tomu u většiny pojištění na trhu. Na výběr tedy máte balíček Mini, Klasik a Maxi. Vybrat si můžete z varianty, která pokrývá rizika, jež jsou pro vás důležitá. Některé další si můžete připojistit, u pojištění domácností vždy záleží na vašich individuálních potřebách.

Jestliže dojde na výplatu pojistného plnění, budou vám částky vypláceny ve třech různých cenách – nových, časových a obecných. Celý soubor pojištěných věcí totiž nespadá do stejné kategorie. Například půjčené věci budou vypláceny v cenách časových, cennosti v cenách obvyklých. Základní spoluúčast je 1 000 Kč, je ale možné ji upravit v pojistné smlouvě. Jestliže budete potřebovat pomoc řemeslníka, nebo si například zabouchnete dveře od bytu, pomůže vám asistenční služba, která je zahrnuta v ceně pojištění.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt

Krytí živelních rizik

Základní živelní rizika jsou zahrnuta ve všech třech balíčcích. Nemusíte se bát zničení ohněm ani kouřem, výbuchem či implozí. Poměrně netradičně jsou ve všech balíčcích zahrnuta i rizika povodně či záplavy. U jiných pojišťoven bývají spíše v středních či nejklomplexnějších balíčcích, někde jsou tato rizika dokonce mimo balíčky a je možnost je připojistit zvlášť. Jediným živelním rizikem, které není v základním balíčku, je zatečení srážek. Jedná se o škody způsobené v důsledku zatečení deště nebo tajícího sněhu. Toto riziko je zejména u podkrovních prostorů, které jsou hned pod střechou.

Krytí vodovodních a technických rizik

Technická rizika, zejména ta obvyklá, jsou kryta i v základním balíčku. Poměrně běžným rizikem je i vodovodní havárie. Ta je ale v případě pojištění u AXA až v balíčku Klasik a Maxi, v základu kryta není. U vystoupání vody z odpadního potrubí je v případě balíčku Klasik podmínka, že se musí jednat o následky povodně nebo záplavy. V balíčku Maxi je kryto vystoupání vody i bez této příčiny. V případě nepřímého úderu blesku je elektronika pojištěna i proti škodám způsobeným výkyvy napětí. Zkratem se rozumí zkrat elektromotoru například ve spotřebičích nebo garážových vratech.

Krytí dalších rizik

Dalším obvyklým, avšak v základu chybějícím rizikem, je odcizení a to jak krádeží, tak loupeží či přepadením na ulici. Obvykle s tímto rizikem počítají i základní balíčky u jiných pojišťoven. V základu nejsou pojištěny ani věci ve společných prostorech, což ale jako velkou nevýhodu nevidíme, nemusí to totiž potřebovat každý. Pojištění věcí ve vozidle je součástí balíčku Maxi, ani tuto službu ale nemusí část klientů vyžadovat.

Naše zhodnocení a závěr

Pojištění domácnosti AXA nabízí 3 varianty, které kryjí různá rizika. Většina živelních rizik je kryta už od základního balíčku, stejně tak některá rizika technická. Pro některé klienty může být výhodou hrazení škod způsobených povodní či záplavou už od základního balíčku. Chybí v něm naopak některá obvyklá rizika jako je krádež, loupež a přepadení, vodovodní havárie a pojištění věcí ve společných prostorech. Tato rizika bývají krytá v základu u většiny pojišťoven.

Pokud je chcete mít zabezpečena právě již v základním balíčku, mohla by vás zaujmout recenze pojištění domácnosti ČSOB.

Autor: | Datum: | Produkt: Axa Domov IN
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která má zkušenosti s širokou škálou pojištění. Mezi ně se řadí i pojištění domácnosti, díky čemuž ví, jaké parametry jsou nejdůležitější a na jaké kličky či háčky byste si měli dát pozor. Zkušenosti má navíc i s přidruženým pojištěním majetku a odpovědnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Axa Domov IN

Axa Domov IN