Menu

Recenze a srovnání pojištění domácnosti ČPP Domex+

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pojištění na míru v kategorii Pojištění domácnosti / majetku

Klady

  • Vstupní bonus 30 %
  • Pojištění kola ČR a Evropa
  • Široká škála krytí
  • Přehledný web

Zápory

  • Vysoká spoluúčast
  • Bez právní asistence

ČPP je jednou z tradičních pojišťoven na našem trhu, které trvalo poměrně dlouho, než se rozhodla nabídnout svým klientům moderní produkty schopné konkurovat ostatním pojišťovnám. V posledních letech tedy svoji nabídku pořádně obměnila a výsledkem je nejen příjemný web, ale i kvalitní pojištění přizpůsobené současné uspěchané době. Pochlubit se tak může i poměrně kvalitním pojištěním domácnosti Domex+, jež se v mnohých aspektech vyrovná i nabídkám pojišťovacích gigantů.

Základní charakteristiky

Pojištění domácnosti Domex+ je ve své podstatě raritou, která se oproti své konkurenci hned v několika aspektech zcela vymyká. Prvním z nich je nabídka dostupných krytí, kdy všechny z nich jsou zahrnuty v jednotlivých tarifech. Vybírat tedy můžete mezi třemi variantami tarifů, a to MINI, OPTI a MAXI, jež se od sebe liší pouze pojistnými limity.

Počítat můžete i s vyšším limitem pro úhradu náhradního ubytování, jež u tarifu MAXI činní 120 000 Kč – v průměru se setkáte maximálně s 100 000 Kč. Náročné klienty potěší i přehledný web, na němž naleznou podrobné informace o všech nabízených produktech. Nabitá nabídka pojištění si však vybírá daň na vysoké spoluúčasti, jež činní minimálně 10 000 Kč.

Pojistná krytí

ČPP nabízí komplexní pojištění domácnosti, které zahrnuje většinu krytí, na něž na trhu narazíte. Kromě základu se jedná také o pojištění skel, zahradní architektury, ztráty vody, graffiti či dokonce jízdních kol. Všechna nabízená krytí jsou dostupná u třech tarifů MINI, OPTI a MAXI – volit můžete pouze mezi výší pojistných limitů.

Připojistit lze také pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě. To kryje nejen vás samotné, ale i osoby žijící spolu s vámi. Pojištění můžete navíc doplnit o pojištění náhrady škody na mobilní elektronické zařízení či odpovědnost pronajímatele.

Asistenční služby

I když ČPP nabízí širokou nabídku pojistných krytí, je třeba počítat s osekanou verzí asistenčních služeb. Využít můžete pouze základní asistence, které nabízí většina pojišťoven již automaticky. Jedná se například o řešení nouzové situace, opravu technikem či likvidaci včelích rojů. Na rozdíl od většiny konkurence není dostupné právní zastoupení, což však alespoň částečně kompenzují nově přidané IT konzultace.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Podle některých odborníků je pojištění domácnosti Domex+ od ČPP kvalitní produkt, kterému se úspěšně daří konkurovat ostatním pojišťovnám na trhu. Vyzdvihováno je především rozložení jednotlivých pojistných krytí, kdy jsou všechna zahrnuta do dostupných tarifů. ČPP je přitom chváleno i za svůj nový přístup, kdy se snaží své produkty přiblížit i moderní době. Samotní uživatelé si nabídku pojištění chválí a také vítají současný přístup pojišťovny, která navíc zapracovala i na uživatelské podpoře.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

První výhodou pojištění domácnosti od ČPP je nepochybně široké pokrytí různých rizik, kdy tu narazíte i na méně tradiční pojistná krytí. Pojišťovna zapracovala i na webu, díky čemuž nemusíte většinu informací zdlouhavě dohledávat v obchodních podmínkách – i přesto byste si je v případě zájmu měli přečíst. V porovnání s konkurencí navíc nabízí jednu z nejvyšších slev za sjednání, a to 30 %.

Nadšení cyklisté určitě ocení i možnost pojištění jízdních kol, a to nejen u nás, ale i v Evropě. Na druhou stranu je třeba počítat s menšími mínusy, mezi něž patří i vysoká spoluúčast. Ta činní minimálně 10 000 Kč, ale může být stanovena i individuálně. S rostoucí poptávkou po právních službách si ČPP nepřilepšilo ani s absencí právní asistence, která je již u většiny pojišťoven běžná.

Porovnání s alternativami

Pokud porovnáme pojištění od ČPP s ostatními nabídkami na trhu, jedná se o velmi kvalitní pojištění domácnosti, s nímž si vystačí většina klientů. Na druhou stranu ale narazíte hned na několik pojišťoven, které vám dokážou nabídnout ještě rozmanitější nabídku služeb. Pro opravdu náročné zájemce o pojištění domácnosti je dostupné například pojištění Můj majetek od Generali České pojišťovny či pojištění od ČSOB. V jejich nabídce narazíte na další připojištění a asistenční služby, které byste u ČPP hledali marně.

Závěrečné shrnutí

Pojištění domácnosti Domex+ od ČPP nabízí široké pokrytí různých rizik, moderní a přehledný web a tři tarify s různými pojistnými limity. Klienti si tak mohou snadno, a hlavně rychle vybrat řešení ušité přímo jim na míru. Každopádně je nutné počítat i s menšími mínusy, jako je vyšší spoluúčast či menší nabídka asistenčních služeb. Méně nároční a běžní klienti však budou s pojištěním od ČPP nad míru spokojení.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

3 (MINI, OPTI, MAXI)

Dům

Ano

Byt

Ano

Chalupa

Ano

Garáž

Ano

Komplexní pojištění

Ano

Pojištění odpovědnosti

Lze připojistit

Spoluúčast (Kč)

10 000

Základní krytí v první variantě balíčku

Ano

Přírodní katastrofa

Ano

Vodovodní škody

Ano

Atmosférické srážky

Ano

Věci v zavazadlovém prostoru

Ano

Krádež

Ano

Povodně a záplava

Ano

Pád letadla

Ano

Pád stromu

Ano

Tornádo

Ano

Společné prostory

Ano

Skla a sanitární zařízení

Ano

Invalidní vozík a kočárek

Ano

Náhradní ubytování

Ano (max. 120 000 Kč)

Sjednání online

Ano

Sjednání telefonicky

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Live chat

Ano

Asistenční služba nonstop

Ano

Asistence

Ano

Právní asistence

Ne

Vandalismus

Ano

Zkrat

Ano

Autor: | Datum: | Produkt: ČPP Domex+ | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která má zkušenosti s širokou škálou pojištění. Mezi ně se řadí i pojištění domácnosti, díky čemuž ví, jaké parametry jsou nejdůležitější a na jaké kličky či háčky byste si měli dát pozor. Zkušenosti má navíc i s přidruženým pojištěním majetku a odpovědnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze