Menu

Recenze a srovnání pojištění domácnosti ČSOB Pojištění domácnosti

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší alternativa v kategorii Pojištění domácnosti / majetku

Klady

  • Sleva 10 % sjednání online
  • Roční bonus 3 %
  • Cykloasistence
  • Pojištění vozidla v garáži

Zápory

  • Pojištění odpovědnosti není součástí
  • Krádež v základu nutno připojistit
  • Vodovodní škody až v PREMIANT

ČSOB nabízí kvalitní pojištění domácnosti, které si oblíbí nenároční klienti i lidé, kteří hledají méně časté druhy připojištění. Zájemcům tak dokáže nabídnout hned tři typy tarifů, které je navíc možné individuálně upravovat. Pojišťovna se navíc snaží jít s dobou, a proto nabízí možnost sjednání pojištění zcela online či motivační program s ročními bonusy.

Základní charakteristiky

Pojištění domácnosti od ČSOB je opravdu komplexní produkt, který je možné spojit i s ostatními druhy pojištění, včetně pojištění nemovitosti a odpovědnosti. Ve své nabídce má hned tři tarify, a to STANDARD, DOMINANT A PREMIANT. Na rozdíl od jiných pojišťoven nejsou mezi jednotlivými variantami tak markantní rozdíly, díky čemuž nemusí klienti rovnou sahat po dražších balíčcích.

Samozřejmostí jsou také rozsáhlé asistenční služby, které oceníte jak doma, tak i během cestování. Všechny dostupné asistence jsou navíc nonstop. Kromě toho jsou dostupná i další připojištění, včetně připojištění automobilu v garáži. Spolehlivé a dlouhodobé klienty potěší bonusový program, s nímž mohou ušetřit ročně až 3 % – sleva je však přičtena pouze v letech, kdy nedojde k žádné pojistné události.

Pojistná krytí

ČSOB pojišťovna nabízí širokou škálu krytí, která dokážou pokrýt téměř všechna možná rizika. Všechny tři zmíněné tarify tedy obsahují krytí základních rizik, jako je požár, úder blesku, pád stromu či letadla, nebo mráz. Kromě toho je v základu zahrnuto i pojištění skel „all risk“, což je spíše raritou.

Varianta DOMINANT nabízí další krytí spojené například s vandalismem, odcizením či atmosférickými srážkami. Poslední balíček PREMIANT dokáže navíc nabídnout vyšší limity u jednotlivých pojištění a také krytí pro případ ztráty vody či poškození věcí v zavazadlovém prostoru automobilu.

Asistenční služby

Pojištění domácnosti od ČSOB nabízí širokou škálu asistenčních služeb, které nejsou u jiných pojišťoven obvyklé. Využít můžete například zámečnické služby, pomoc instalatéra či servis domácích spotřebičů. Kromě toho jako jedna z mála nabízí také servis a opravy tepelných čerpadel či klimatizací. Dostupná je navíc cykloasistence pro klasická jízdní kola i elektrokola.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Pojištění domácnosti od ČSOB se těší velké oblibě nejen mezi klienty, ale i odborníky. V tomto ohledu je často zmiňováno pojištění fotovoltaických elektráren a dalších moderních prvků. Klienti si pochvalují také možnost online sjednání a bonusový program s 3% roční odměnou. Podobně jako u některých jiných pojišťoven se i ČSOB potýká s problémy ohledně uživatelské podpory, která ne funguje vždy podle představ klientů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

První výhodou pojištění odpovědnosti od ČSOB je především nabídka krytí, která je opravdu pestrá. Na druhou stranu se krytí dělí mezi tři tarify, přičemž jen pár z nich není zahrnuto v základu – obvykle je tomu u ostatních pojišťoven naopak. Zájemce o pojištění potěší sleva 10 % za sjednání online, ale i roční bonusový program, kdy za každý rok bez plnění získají slevu 3 %.

ČSOB myslelo i na nadšené cyklisty, kteří si mohou pojistit své jízdní kolo či elektrokolo. Pojišťovna navíc nabízí možnost pojištění vozidla v garáži – krytí se vztahuje především na základní rizika. Některá základní krytí jsou dostupná pouze u nejvyšších tarifů, nebo je třeba požádat o jejich připojištění – jedná se například o pojištění proti krádeži či ztrátě vody. Bohužel pojištění odpovědnosti není součástí produktu.

Porovnání s alternativami

ČSOB se se svojí nabídkou dokáže vyrovnat například Generali České pojišťovně, která i přesto nabízí širší nabídku krytí a asistenčních služeb. Pokud naopak hledáte něco jednoduššího, vystačíte si například s pojištěním domácnosti od ČPP či Allianz – u něj však musíte mít sjednané i pojištění majetku. Vhodnou alternativou může být i pojištění od UNIQA ČI PVZP, které jsou jednoduché ale zároveň nabízí všechna důležitá krytí.

Závěrečné shrnutí

ČSOB nabízí komplexní pojištění domácnosti, které dokáže vyhovět běžným i náročnějším klientům. Dostupné tarify jsou navíc nastavené tak, že obsažená krytí odpovídají poptávce většiny zájemců o pojištění. Nejvyšší tarif je tak nastavený i pro nejnáročnější klienty, kteří se chtějí krýt před většinou potenciálních rizik. Kromě toho nabízí i zajímavý bonusový program, s nímž ušetříte až 18 %.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

3 (STANDARD, DOMINANT, PREMIANT)

Dům

Ano

Byt

Ano

Chalupa

Ano

Garáž

Ano

Komplexní pojištění

Ano

Pojištění odpovědnosti

Lze připojistit

Spoluúčast (Kč)

Individuální

Základní krytí v první variantě balíčku

Ano

Přírodní katastrofa

Ano

Vodovodní škody

Ano (ztráta vody pouze v PREMIANT)

Atmosférické srážky

Ano (od DOMINANT)

Věci v zavazadlovém prostoru

Ano (pouze PREMIANT)

Krádež

Ano

Povodně a záplava

Lze připojistit

Pád letadla

Ano

Pád stromu

Ano

Tornádo

Ano

Společné prostory

Ano

Skla a sanitární zařízení

Ano

Invalidní vozík a kočárek

Ano

Náhradní ubytování

Ano (max. 50 000 Kč)

Sjednání online

Ano

Sjednání telefonicky

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Live chat

Ne

Asistenční služba nonstop

Ano

Asistence

Ano

Právní asistence

Ne

Vandalismus

Ano

Zkrat

Ano

Autor: | Datum: | Produkt: ČSOB Pojištění domácnosti | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která má zkušenosti s širokou škálou pojištění. Mezi ně se řadí i pojištění domácnosti, díky čemuž ví, jaké parametry jsou nejdůležitější a na jaké kličky či háčky byste si měli dát pozor. Zkušenosti má navíc i s přidruženým pojištěním majetku a odpovědnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Jaká je spoluúčast při pojištění domácnosti v pronajatém bytu
od MRA.

Anna Chalúpková

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Zda je byt pronajatý nebo vlastní nemá na výši spoluúčasti vliv. Ta se odvíjí vždy od podmínek sjednaných ve smlouvě.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ČSOB Pojištění domácnosti

ČSOB Pojištění domácnosti