Recenze a porovnání pojištění domácnosti Generali | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání pojištění domácnosti Generali

Klady

  • Zahrnuje riziko povodně a záplavy
  • Variabilní
  • Asistenční služba

Zápory

  • Pouze jedna varianta pojištění
  • Zatečení srážek je nutné připojistit
  • Elektro rizika je nutné připojistit

Základní informace

Pojišťovna Generali nabízí jednu variantu pojištění domácnosti, která je rozšířena o možnost připojištění některých rizik. Pojištění si tedy můžete částečně přizpůsobit vlastním požadavkům.

Plnění se poskytuje ve třech různých druzích cen. Jedná se o nové, časové a obecné, podle povahy konkrétního předmětu. S časovými cenami se počítá při náhradě škody na oblečení, obuvi, sportovních potřebách nebo starších technických přístrojích. Náhradu v obvyklých cenách dostanete za cennosti, šperky a podobné předměty. Spoluúčast se sjednává ve smlouvě, není stanovena pevnou částkou. Samozřejmostí je asistenční služba, tu můžete využít například při vodovodní havárii, nebo když si zabouchnete klíče v bytě. Generali nabízí připojištění rozšířené asistence, ale také IT a cyklo asistence.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt

Krytí živelních rizik

V pojištění domácnosti od Generali jsou zahrnuta všechna obvyklá živelní rizika, a to včetně povodně a záplavy. Rozšířené riziko zatečení srážek je možné připojistit. To by měli zvážit ti, kdo mají věci uložené na půdě, nebo bydlí v podkroví či ve vrchním patře pod střechou.

Krytí vodovodních a technických rizik

Nemusíte se bát ani technických a vodovodních rizik. Většina z nich je pojištěna automaticky. Připlatit si budete muset pouze za pojištění škod způsobených nepřímým úderem blesku, tedy přepětím a podpětím v elektrické síti. Připojistit si můžete také riziko zničení obsahu lednice či mrazáku v důsledku poruchy.

Krytí dalších rizik

Nejvíce rizik, která je nutné připojistit, je v oblasti dalších rizik. Jedním z nich je vandalismus, ten bývá spojen s rizikem krádeže či loupeže. Další rozšiřující oblastí je pojištění věcí ve vozidle a garáži na jiné adrese. Připojistit si můžete také rozbití skla v domácnosti a odpovědnost v občanském životě. Zbytek sledovaných rizik je v pojištění automaticky zahrnut.

Naše zhodnocení a závěr

Pojištění domácnosti od společnosti Generali nabízí jednu variantu, která zahrnuje většinu pojišťovaných rizik. Pro některé situace ale nabízí možnost připojištění – například pojištění věcí ve vozidle, riziko zatečení srážek či odpovědnost v občanském životě. Jedná se o ta rizika, která jsou považovaná za rozšířená a většinou se nacházejí v jiných než základních balíčcích.

Autor: | Datum: | Produkt: Generali
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která má zkušenosti s širokou škálou pojištění. Mezi ně se řadí i pojištění domácnosti, díky čemuž ví, jaké parametry jsou nejdůležitější a na jaké kličky či háčky byste si měli dát pozor. Zkušenosti má navíc i s přidruženým pojištěním majetku a odpovědnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Generali

Generali